Автори

Абаровський Іван

Іван Кирилович Абаровський народився в с.Білоярське Недригайлівського району Сумської області. Працює в Державному історико-культурному заповіднику «Посулля». Член Всеукраїнської спілки краєзнавців і Національної спілки журналістів України.

Абдукадирова Софія

Абдукадирова Софія Анатоліївна - засновник та головний редактор газети "Новий погляд Роменщини". Патріот України, волонтер.

Акімов Петро

Акимов Пётр Акімов Петро Михайлович: Первое стихотворение сочинил в юности , с тех пор не расстаюсь с поэзией как с самым нежным и добрым для меня чувством.

Анашина Віра

Анашина Віра Анашина Віра

Андрєєва Валентина

Андрєєва Валентина Василівна Андрєєва Валентина Василівна. Народилася в м. Ромни Сумської області. Держслужбовець, інженер-економіст за фахом, бере участь у заходах Сумського земляцтва в м.Києві. Проживає в Києві.

Андрєєва Наталія

Андрєєва Наталія Володимирівна Андрєєва Наталія Володимирівна народилася 1972 року в м. Дебальцево Донецької області. З 2016 року мешкає в м. Ромни. Пише вірші зі шкільного віку. Друкувалася в альманахах «Вдохновение» 2010 – 2011 рр., в книзі «Нам – 15» (Донецьк, 2013), неодноразово в газеті «Энергетик», а також у колективних збірках «Українонька в нас одна», «Живи, поезіє, живи!» (Миргород, 2018, 2019) та «Пелюстки ромен-квіту» (Суми, 2018).

Андрієвська Світлана

Поетеса та гумористка Роменщини.

Андрієнко Микола

Андрієнко Микола Андрійович народився 1947 року в с. Довга Лука Липоводолинського району. З 1983 року перейшов на роботу в редакцію Недригайлівської районної газети, очолює місцеву літературну студію "Пролісок Посулля". Публікувався в місцевих та республіканських часописах.

Атаманчук Лія

Атаманчук Лія Лія Атаманчук, письменниця.

Бабенко Алла

Бабенко Алла Поетеса родом із Калинового.

Бажанов Микола

Микола Данилович Бажанов (7.05.1899, м. Жлобин (Білорусь) — 13.01.1985, м. Ромни) - видатний роменський письменник. Художньо-документальні повісті: «Рахманінов» (1963), «Танєєв» (1971).

Баляба Тетяна

Баляба Тетяна Іванівна - начальник відділу культури виконавчого комітету Роменської міської ради.

Барва Мирослав

Мирослав Барва - патріот, краєзнавець і гарний земляк.

Белецкий Евгений

Жизненный путь великого человека и альпиниста. Автор текстов - племянник главного героя, Виктор Белецкий.

Берест Орест

Орест Берест - краєзнавець, патріот Роменщини.

Беценко Тетяна

Тетяна Беценко - доктор філологічних наук, професор, краєзнавець Роменщини.

Бикова Дана

Бикова Дана Юріївна Бикова Дана Юріївна

Бикова Ніна

Ніна Миколаївна Бикова народилася 22 березня 1963 року. Працює молодшою медичною сестрою у Воскресенському фельдшерсько-акушерському пункті. На творчість надихають старовинні українські пісні, які співали у її родині завжди.

Біляєв Сергій

Біляєв Сергій Васильович - начальник 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування, депутат Роменської міської ради.

Бобкова Марина

Бобкова Марина Володимирівна народилася 1980 року в с. Калинівка Роменського району, де й зараз проживає. Цікавилась поезією ще змалку, але почала писати нещодавно. До «Обріїв» її привела дочка Правдюк Валерія, яка на той час уже відвідувала заняття.

Божко Марина

Божко Марина Божко Марина

Бондаренко Валентина

Бондаренко Валентина Іванівна Бондаренко Валентина Іванівна народилася на Сумщині в мальовничому селі Вощилиха. Закінчила Лебединське училище і Духовний інститут. Зараз працює учителькою початкових класів. Першого вірша написала в другому класі. Друкувалася в колективній збірці «Живи, поезіє, живи!»

Бондаренко Олексій

Олексій Михайлович Бондаренко народився 17 травня 1951 року в с. Дмитрівка, Буринського району, Сумської області. Свої вірші друкував в газеті «Путивльські відомості», в альманасі «Елегія 2».

Борисенко Любов

Борисенко Любов Андріївна народилася 23 березня 1958 року. З 1972 року відвідувала літературну студію, яку вела З.Ф.Даниленко, при редакції районної газети «Світло Жовтня». Друкується в місцевій пресі з 1975 року.

Бородько Валентина

Валентина Михайлівна Бородько народилася 1950 року в с.Перехрестівка Роменського району Сумської області. У цьому ж селі закінчила школу. Здобувши педагогічну освіту, працювала вчителем початкових класів на Рівненщині. А з 1972 року і до виходу на пенсію – в рідній школі. Коли доля звела з «Обріями», її талант розквітнув з новою силою. Поетеса почала друкуватися в газетах «Вісті Роменщини», «Город А», «Сільські вісті», «Сумщина» та в літературно-історичному альманасі «Ромен».

Браташ Лариса

Лариса Браташ народилася 1941 року. Навчалась у Шадринському медичному училищі Курганської області. За отриманою спеціальністю працювала фельдшером амбулаторії у селі Кира Читинської області. Вірші почала писати у зрілому віці. З 1996 року друкується у районній та обласній періодиці. Окремі поезії надруковані в альманасі “Елегія” (2004р.).

Бугрим Валентин

Вчений. Журналіст. Педагог. Академік. Публіцист. Поет. Прозаїк. Громадський діяч. Посол Миру. За освітою – електромеханік, журналіст, історик. За покликанням – мислитель, гуманіст, новатор, дослідник, літератор, природолюб...

Будаков Андрій

Андрій Юрійович Будаков Підполковник у відставці. Художник, поет, офіцер, громадський діяч.

Бурмака Тетяна

Бурмака Тетяна Іванівна - головний спеціаліст відділу справах сім’ї та молоді виконавчого комітету Роменської міської ради.

Вадько Андрій

Диригент духового оркестру, інженер-механік, прикордонник, рятувальник МНС, цікавий поет - ось яка багатогранна людине живе в Ромні.

Вєтрова Злата

Вєтрова Злата

Вовк Ірина

Вовк Ірина Іванівна. Роменська поетеса.

Вовк Любов

Любов Вовк Вовк Любов Федорівна народилася у селі Голінка Роменського району. Автор збірок: «Лечу за обрій», «Солов’ями зачарована», «Щоб усе було на щастя». Друкувалася в альманасі «Ромен», колективних збірках: «З Україною в серці», «Третя весна», «І пером, і серцем…», а також – в «Антології української сучасної поезії», міськрайонній газеті «Вісті Роменщини».

Вовненко Лариса

Лариса Іванівна Вовненко Лариса Іванівна Вовненко народилася 8 лютого 1975 року у м.Ромни Сумської області. Працює учителем музики у загальноосвітній школі №1. Почала писати вірші у шкільному віці.

Воропай Анатолій

Воропай Анатолій Давидович народився 20 липня1922 року. 3 1955 по 1973 рік працював у редакції Роменської міськрайгазети заступником, а потім редактором.

Габріелян Аліна

Поетеса Роменщини.

Гарячун Григорій

Гарячун Григорій - письменник, публіцист.

Геєць Микола

Геєць Микола Геєць Микола

Головко Тетяна

Головко Тетяна Іванівна Головко Тетяна Іванівна народилася 22 липня 1975 року у м. Ромни Сумської області. Освіта вища. Закінчила Сумський сільськогосподарський інститут, Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Спеціальність - економіст-бухгалтер. Заступник міського голови міста Ромни.

Голуб Оксана

Голуб Оксана - завідувач Роменського краєзнавчого музею.

Горбик Зінаїда

Горбик Зінаїда - начальник відділу освіти Роменського міськвиконкому.

Грицай Людмила

Людмила Іванівна Грицай народилася в Сумах 1970 року. Навчалася в Сумському державному педагогічному університеті. Працювала учителем української мови та літератури. Має багату колекцію поетичних творів та пісень. Засновник та керівник Роменського літературного об’єднання “Обрії”.

Даценко Ірина

Ірина Даценко - філософ, космографік, поетеса. Всесвіт замислився...

Дегтярь Василь

ДЕГТЯРЬ Василь Петрович – керівник контрольно-ревізійної служби обласного УМВС України.

Демич Ярослав

Демич Ярослав Володимирович Демич Ярослав Володимирович - науковий співробітник Роменського краєзнавчого музею. Народився 28 грудня 1979 року. Закінчив Сумський Державний Педагогічний Університет.

Демченко Дарина

Учениця 2-Б класу НВК №1 імені П.І. Калнишевського , м. Ромни.

Діброва Григорій

Григорій Володимирович Діброва – відомомий краєзнавець Сумщини, літератор, науковець Роменського краєзнавчого музею (1974–2007), голова Роменської міськрайонної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, член правління Роменського відділення Українського фонду культури, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки краєзнавців України, уродженець с. В’язове Конотопського району. Посол миру.

Донецька Валентина

Народилася в Ромнах 13 вересня 1951 року. В 1968 році закінчила Роменську школу №1, здобула освіту економіста. Друкувалася в Роменській районній газеті "Вісті Роменщини", "Тандем-прес", в журналі "Винахідник України", в літературно-історичному альманахі "Ромен".

Дорофеєва Галина

Дорофеєва Галина Володимирівна – учитель вищої категорії, старший учитель. Народилася 2 квітня 1959 року в Казахстані. Керівник студії образотворчого мистецтва «Єтюд» ім.Л. С. Бреус у СЗОШ № 2 міста Ромни.

Дорошенко Петро

Петро Михайлович Дорошенко народився 2 лютого 1969 року в селі Михайлівка Буринського району. Вірші почав писати з дитинства, а прозу – з юнацьких років. Друкувався в Буринській районній газеті «Рідний край», обласних та всеукраїнських виданнях, альманасі «Елегія» (2004 та 2013 роки).

Дудка Йосип

Дудка Йосип Михайлович Дудка Йосип Михайлович - поет, педагог, патріот України. Народився 15 листопада 1915 на хуторі Широкий Яр Роменського повіту Полтавської губернії. Все життя присвятив служінню рідній мові та дітям. Перша книга поезій була видана тільки після смерті митця... Його ім'я носить Роменська районна бібліотека.

Есфір Солоха

21.08.1993 року народження. Біологічна сирота, навчається у 8 класі Комунального закладу Сумської обласної ради Роменській загальноосвітній школі-інтернаті І-Ш ступенів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування імені О.А. Деревської.

Єфремова Валентина

Заслужений працівник культури України Валентина Олексіївна ЄФРЕМОВА – мистецвознавець, журналіст, землячка, Посол Всесвітньої Федерації миру, талановитий топ-менеджер Сумського земляцтва у Києві.

Жадько Наталія

Вчитель української мови та літератури СЗОШ № 2 ім. акад. А. Ф. Йоффе.

Жмурко Наталі

Роменська письменниця.

Завгородній Георгій

Завгородній Георгій Федорович Завгородній Георгій Федорович – генерал-отаман Роменського районового козацького товариства "Українське Козацтво". Народився 28 червня 1956 року.

Заворотько Інна

Спеціалізована загальноосвітня школа №1 ім. П. І. Калнишевського.

Заїка (Кострова) Вікторія

Вікторія Заїка (після одруження – Кострова) народилася 20 квітня 1983 року. Була студенткою філологічного й факультету післядипломної та додаткової освіти Сумського державного педагогічного університету.

Заїка Віра

Віра Кузьмівна Заїка народилася в 1939 році. Ще з молодих років Віра Кузьмівна відчуває потяг до віршованого слова.

Зайцева Людмила

"Півжиття я купалася в білих ночах, півжиття – в красивих каштанах...", – так поетично говорить Людмила Зайцева про Архангельськ і Ромни. Бо для неї рідні і Росія, і Україна.

Захарченко Віта

Працюю вихователем у Роменській школі-інтернаті імені Олександри Аврамівни Деревської. Пік мого творчого піднесення припав на період студентських років. Тоді, коли чиста душа пізнала трепетні миті, емоційні переживання, хвилі радості та невдач.

Захарченко Світлана

Захарченко Світлана

Зацаринний Володимир

Володимир Зацаринний, поет.
Володимир Зацаринний, поет.

Звязка Юлія

Юлія Миколаївна ЗВЯЗКА народилася в с.Хоружівка Недригайлівського району Сумської області. Вірші друкувалися в районній газеті «Голос Посулля», а також у 2001 році на сторінках альманаху літераторів Сумщини – «Слобожанщина» під псевдонімом Юлія Польова.

Іванова (Подпорінова) Тетяна

Тетяна Іванова (Подпорінова) народилася 25 лютого 1961 року в селі Андріївка Роменського району Сумської області. Її поезії є у соціальних мережах. Вірші поетеси пронизані любов’ю до України-неньки, природи рідного краю, близьких їй людей.

Іванущенко Геннадій

Івану́щенко Генна́дій Микола́йович (21 квітня 1964 с. Улянівка Білопільського району Сумської області) — український історик, архівіст та громадський діяч. Співзасновник Центру досліджень визвольного руху, член вченої ради Центру досліджень визвольного руху, голова обласного осередку історичного клубу «Холодний Яр», член проводу СУМ «Сумщина», головний редактор інтернет-проекту «Сумський історичний портал». Живе і працює в м. Лондон. Матеріал взято з Вікіпедії.

Іванченко Ганна

Іванченко Ганна Андріївна народилася 17 червня 1951 р. в с.Ярошівка Роменського району Сумської області. У1964 р. брала участь у конкурсі “Вінок Кобзареві” , оголошений газетою “Зірка” , в якому за вірш одержала приз – путівку в піонерський табір “Молода гвардія”.

Івахник Алла

Роменська поетеса.

Іващенко Олександр

Іващенко Олександр О. В. Іващенко, ДІКЗ «Посулля»

Йолкіна Лариса

Лариса Йолкіна Лариса Йолкіна, кандидат філолгічних наук, доцент кафедри української літератури НПУ ім. М.П. Драгоманова

Калиновська Вікторія

Юна письменниця, талановита краса Роменщини.

Калініченко Юрій

Калініченко Юрій Іванович народився 13.05.1948 р. у м. Ромни. Вів у школі гурток любителів поезії.

Каплун Катерина

Катерина Каплун - роменська поетеса і паатріот.

Карпенко Надія

Краєзнавець, поет, педагог, чудова людина - таку дочку виховав Йосип Дудка.

Клєйніх Віктор

Літератор, поет, культурний діяч та краєзнавець, патріот Роменщини. Член Спілки Журналістів України. Багато зробив для визнання молодих талантів, приймав активну участь у створенні та розвитку літературно-історичного альманаху "Ромен", головним редактором якого являється на сьогодні.

Клєйніх Настя

Клєйніх Настя, роменська поетеса.

Колесник Валентина

Колесник Валентина Петрівна народилася 26 вересня 1961 року в м. Буринь. Закінчила Київський державний інститут культури ім. О. Корнійчука. Друкувалася в районній газеті «Рідний край», «Путивльські відомості», в Інтернет-виданнях та в альманахах «Буринь-2002», «Елегія» (2004), «Елегія-2» (2013).

Колтоновський Андрій

Поет, поліглот, перекладач, бібліограф та бунтар проти царського режиму.

Колюка Любов

Колюка Любов Василівна народилася 1966 року в с. Воскресенка, працювала вчителем фізики і математики, нині пенсіонер. Писати вірші почала у зрілому віці. Особливо цікавить тема про осінню пору року і нерозділене кохання, захоплюється читанням, вишивкою.

Кондрашина Ольга

Кондрашина Ольга Михайлівна – вчитель світової літератури Перекопівської ЗОШ Ī-ĪĪĪ ступенів. Працює 32 роки, вчитель вищої категорії. Вважає, що поетичним баченням світу людину наділяє природа, але щоб це воно не стало буденним, потрібно вміти розгледіти поетичну зірочку і підтримати її.

Конкурс

Над блакитним Чорним морем Конкурс творів на повість Леоніда Полтави «Над блакитним Чорним морем»

Корнієнко Олег

Олег Корнієнко Олег Миколайович Корнієнко (*19 листопада 1968, Суми) — український військовий історик, краєзнавець, публіцист і громадський діяч, голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Сфера наукових зацікавлень — козацька доба, історія України І половини XX століття. Ініціатор упорядкування українських військових поховань XVII-ХХ століть на Сумщині. Автор фундаментальної монографії «Сумський слобідський козацький полк 1659—1765» та ілюстрованого довідника «Зруйновані храми Сумщини». З 2015 — боєць добровольчого батальйону «Азов».

Коряченко Ніна

Коряченко Ніна Ніна Коряченко - роменська поетеса.

Косенко Яків

Моя колиска – хутір Немудруї. Серце співає, коли сонечко висвітлює душу, радіє дню, в якому живеш.

Котвіцька Владислава

Котвіцька Владислава Володимирівна Котвіцька Владислава Володимирівна народилася 28 січня 2003 року в м. Ромни. Вірші почала писати ще в ранньому дитинстві. Зараз студентка Маловисторопського коледжу СНАУ ім. маршала П.С. Рибалка. Друкувалася в колективній збірці «Живи, поезіє, живи!»

Кравченко Валентин

Кравченко Валентин - онук останнього козаки-старшини Засулля.

Кранга Людмила

Кранга Людмила Іванівна народилася в 1943 р. Вірші почала писати більше 30-ти років тому.

Криницький Ігор

Ігор Криницький, журналіст.

Круподер С. П.

Круподер С. П.

Кубатко Неля

Кубатко Неля Олександрівна Кубатко Неля Олександрівна народилася 18 січня 1972 року. Працює бібліографом Роменської районної бібліотеки ім. Йосипа Дудки. Регулярно публікується в районній газеті "Вісті Роменщини". Приймає активну участь у культурних та громадських заходах міста й району.

Кубах Андрій

Кубах Андрій Іванович - кореспондент, редактор, поет, прозаїк. Кубах вправно володіє мовними засобами, образність має всі риси нашого часу: і незбагненну метафоричність, і музику, і алюзії, і ремінісценції. А сама мова бере в полон його хист і виплескується на папір органічним рядком.

Кузьменко Олексій

Кузьменко Олексій Якович Кузьменко Олексій Якович. Народився 3 квітня 1960 року. Одружений, має дві доньки.

Кутня Тетяна

Кутня Тетяна Григорівна Кутня Тетяна Григорівна народилася в селі Хустянка Буринського району Сумської області 21 січня 1965 року. Навчалася в Сулимівській та Хмелівській школах. Працює в Роменському коледжі Сумського Національного аграрного університету. Її поезії надруковані в колективних збірках: «Третя весна», «З Україною в серці», «Антологія сучасної української поезії».

Кухарчук Юрій

Кухарчук Юрій Васильович Юрій Васильович Кухарчук народився 21 грудня 1951 року в селі Устя на Рівненщині.В Ромнах закінчив середню школу № 1. З 1995 р. по 2000 р — науковий, потім старший науковий співробітник і учений секретар відділу археології кам'яної доби в Інституті археології Національної академії наук України З 2000 р. — доцент магістеріуму в Києво-Могилянській Академії.

Кушніренко Максим

Кушніренко Максим Юрійович Кушніренко Максим Юрійович народився у Недригайлові 2003 року. Навчається в 9-Б класі Недригайлівської ЗОШ. Займав призові місця в літеретурних конкурсах: "Вірш, лист, малюнок мамі", "Проба пера" та в інших. Друкувався в колективній збірці «Живи поезіє, живи!»

Кущ Тетяна

Кущ Тетяна Миколаївна Кущ Тетяна Миколаївна народилася 1984 року на Недригайлівщині. 2000 року почала писати вірші, гуморески на різну тематику. Друкувалася в газеті «Недригайлів сьогодні» та колективній збірці «Живи, поезіє, живи!» У вільний час захоплюється малюванням. Любить подорожувати.

Лаврик Микола

Микола Лаврик

Ластович Аліна

Ластович Аліна Ластович Аліна Сергіївна народилася 4 червня 2000 року у місті Валки Харківської області. Навчається на філологічному факультеті Харківського національного університету імені Василя Назаровича Каразіна. Пише вірші, художню прозу й статті українською мовою. Бере участь у літературних конкурсах. Досліджує вітчизняну культуру.

Лесниченко Ігор

Ігор Лесниченко - роменський поет.

Лісненко Тетяна

Роменська поетеса, педагог і депутат. Голова міської громадської організації "Літературне об’єднання «ДИВОСЛОВО»", член МСПУ.

Лісний Анатолій

Лісний Анатолій Максимович, народився 14 квітня 1937 р. в с.Терни Недригайлівського району Сумської області в робітничій сім'ї. Працював різноробочим, а після закінчен¬ня університету - викладачем в технікумі, потім інституті, журналістом. З 1997 р. - пенсіонер.

Лук’яненко Катерина

Лук’яненко Катерина Олександрівна. Головний спеціаліст відділу культури Виконавчого комітету Роменської міської ради (2011). Автор поетичної збірки «Революція свідомості» (Київ, 2017 р.).

Майфат Оксана

Оксана Майфат, поетеса.

Малко Олена

Малко Олена Олена Малко, Роменське земляцтво.

Марченко Ольга

Народилася 28 липня 1976 року. Вірші почала писати зі шкільних років, а віднедавна пише гумор. ЇЇ гумореска "Хвороба куми" опублікована у газеті "Сільські вісті" 8 серпня 2014 року (№87)

Марченко Тамара

Тамара Анатоліївна Марченко – вчитель Пустовійтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Роменського району Сумської області. Автор багатьох літературних творів, сценаріїв та присвячень. Упродовж багатьох років керує шкільним гуртком “Проба пера”.

Маслак Микола

Микола Михайлович Маслак за освітою педагог, за покликанням – наставник, по життю – активіст. Його трудова діяльність сягає понад п’ятдесят років. Працював учителем, займав відповідальні посади в райкомі партії, займався навчально-виховною роботою в професійно-технічному училищі, був заступником голови райдержадміністрації. Усе життя Миколи Михайловича пов’язане зі спортом – і зараз він керує створеним ним ветеранським клубом «Дивосил» і тренує, щоб досягати вершин фізичної культури, учнів вищого професійного училища. Депутат районної ради, генератор ідей, атомний реактор енергії, беззаперечний авторитет Недригайлівського району. А ще – приємна в спілкуванні , розумна людина. І як виявилося не так давно - творча натура.

Матузок Любов

Матузок Любов Петрівна Любов Петрівна Матузок - вчитель початкових класів, вихователь в дошкільному закладі №8 «Дзвіночок», м. Ромни. Народилася 10 вересня 1961 року в Ромнах. Лауреат багатьох поетичних конкурсів.

Матушка Аліпія

Свята жіночка з чистою совістю.

Медицина Ромен

Володимир Мусієнко розповідає про історію та сьогодення медицинської справи на Роменщині.

Мельник Дмитро

Дмитро Мельник Мельник Дмитро народився 17 липня 2004 року в місті Ромни. Навчаюсь в Роменській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №11. Після школи відвідую Роменську МАН, де навчаюсь на секціях історія України та правознавство. Захоплююся цими науками та хочу в них реалізуватися.

Михно Людмила

Людмила Петрівна Михно Людмила Петрівна Михно - краєзнавець Роменщини. Магістр СумДПУ ім. А. С.Макаренка.

Михно Петро

Знавець роменської старовини, краєзнавець та поет рідного краю.

Михно Юрій

Юрій Михно - краєзнавець Роменщини.

Мокренко Анатолій

Один з найвідоміших випускників КПІ знаменитий оперний та естрадний співак (баритон) Анатолій Юрійович Мокренко – народний артист України (1973), народний артист СРСР (1976), лауреат премій Ленінського комсомолу України ім. М.О.Островського (1967), Державної премії Грузії ім. Паліашвілі (1973), Шевченківської премії (1979).

Момот Михайло

Михайло Момот співає в складі сімейного ансамблю "Родина". Віддає перевагу поезії срібного віку та композиторам-імпресіоністам.

Момот Світлана

Момот Світлана - начальник відділу культури Роменської державної адміністрації Сумської області.

Мороз Галина

Мороз Галина Іванівна Мороз Галина Іванівна народилась 1964 року в мальовничому селі Вовківці Роменського району Сумської області. Закінчила Київський педагогічний інститут іноземних мов за спеціальністю англійська мова. Пише вірші змалку.

Москаленко Любов

Москаленко Любов Москаленко Любов - завідувач Хмелівської сільської бібліотеки. Народилася 25 червня 1971 року.

Мочакова Тетяна

Тетяна Мочакова - поетеса і композитор.

Мусієнко Володимир

Лікар, поет, достойна та душевна людина, яку заслужено поважали роменчани. Почесний громадянин міста Ромни.

Мягкович Денис

Мягкович Денис Денис Мягкович - кореспондент газети "Вісті Роменщини".

Надточій Олександр

Народився 10 травня 1968 року. Ветеран Афганської війни, поет, бард, рятувальник  і патріот та оспівувач рідної Роменщини.

Незабудько Вілена

Вілена Незабудько - краєзнавець, знає багато цікавих людей Роменщини.

Нелін Михайло

Нелін Михайло

Нестеренко Олена

Поетеса та педагог Роменщини.

Нестеренко Петро

Нестеренко Петро Андрійович Петро Андрійович Нестеренко (2 лютого 1944, Галайбине, Борзнянський район) — український журналіст та письменник, член Національної Спілки письменників України. Працював на Сумщині в обласних газетах «Червоний промінь» і «Ленінська правда».

Ничик Микола

Ничик Микола Миколайович народився в селі Пустовійтівка Роменського району. Достойний учень свого вчителя - Йосипа Михайловича Дудки. Гідно несе людям спрагу справедливості, енергійність, принциповість, небайдужий талант і вдячну щиру душу.

Нищий Павло

Нищий Павло Нищий Павло

Носоновский Михаил (Бостон)

Михаил НОСОНОВСКИЙ (Бостон)

Обрії

Роменське літературне об'єднання "Обрії" відмітило п'яту річницю від дня створення. Натхненник, організатор та керівник творчого колективу літераторів - талановита поетеса та педагог Людмила Іванівна Грицай.

Овдієнко Людмила

Людмила Миколаївна Овдієнко (1 травня 1948, с. Нова Гребля Роменського району Сумської області — 15 серпня 2015, с. Кобеляки Полтавської області) — українська поетеса, журналіст, член Національної спілки письменників України (1979 р.), автор багатьох поетичних збірок, лауреат літературних премій.

Овчаренко Іван

Іван Михайлович Овчаренко. Романтичний поет Роменщини.

Овчаренко Надія

Овчаренко Надія Петрівна Овчаренко Надія Петрівна народилася 1979 року в селі Левондівка Роменського району Сумської області, де проживає і нині. 1996 року закінчила Перехрестівську ЗОШ, здобула професійно-технічну освіту. Член літературного об’єднання «Обрії». Друкувалася в збірках «Українонька в нас одна», «Живи, поезіє, живи!» та «Пелюстки Ромен-квіту».

Одягайло Федір

Одягайло Федір Савич Федір Савич Одягайло – виконавчий директор «Роменського земляцтва» в Києві.

Олеся Ластівка

Олеся Ластівка (Зоя Солярик) - поетеса Роменщини. Голова міської жіночої організації "Союз Українок". Член Всеукраїнської організації "ПРОСВІТА". Відмінник освіти України. Депутат міської ради трьох скликань. Літературний сайт Олесі Ластівки

Олійник Григорій

Григорій Несторович Олійник (20.10.1922 -21.10.1989р.р) проживав у селі Андріяшівці Роменського району Сумської області. У вересні 1941 року пішов добровольцем на фронт. Найбільше гуморесок, байок, фейлетонів, нарисів, оповідань та ліричних поезій Г.Н.Олійника побачили світу районних газетах "Радянсь¬ке життя", «Комуністичним шляхом», «Більшовицька зброя» і «Ленінська правда», а також у республіканських газетах «Радянська освіта» та «Сільські вісті».

Оніщенко В.

Оніщенко В. - роменська письменниця.

Осадчий Віктор

Віктор Макарович ОСАДЧИЙ народився 14 жовтня 1946 року в селі Чернеча Слобода Буринського району Сумської області. Автор книг «Бистрина» (спільно з Іваном Житником, 1993 рік), «Дві цариці» (2008 рік), «Рідне»(2013 рік). Друкувався в альманахах «Зерна», «Елегія-1», «Елегія-2», «Слобожанщина»,«Каштановий дім»,«Ми».

Охріменко Т.В.

Охріменко Т.В. Охріменко Т.В. - поетеса з Великих Бубнів.

Охтеменко Юлія

Охтеменко Юлия Николаевна, родилась в поселке Семеновка Липоводолинского р-на, что на Сумщине. Первым литературным трудом был стих, написанный на уроке, с тех пор не покидает занятий на литературной ниве.

Панченко Володимир

Панченко Володимир Володимирович

Панченко Володимир Володимирович народився 1969 року в с. Павлівка Охтирського району Сумської області. З 1971 року проживає в м. Ромни. Почав писати вірші в зрілому віці. Друкувався в колективних збірках «Обрії», «Українонька в нас одна», «Живи, поезіє, живи!», у книзі «Пелюстки Ромен-квіту», а також у літературно-історичному  альманасі «Ромен».


Пасевин Надія

Надія Пасевин Надія Пасевин - педагог і публіцист. Народилася  12 квітня 1957 року. Працює в Смілівському ліцеї імені Феодосія Сахна.

Пасєвіна Лариса

Лариса Пасєвіна, завідувач відділу обслуговування ЦМБ для дорослих міста Ромни. Народилася 17 березня 1975 року.

Пелепей Тетяна

Пелепей Тетяна Іванівна  Пелепей Тетяна Іванівна народилася 22 березня 1966 року в селі Андріяшівка на Роменщині. Працює в Андріяшівській школі. Друкувалася в міськрайонній газеті «Вісті Роменщини», колективних збірках – «З Україною в серці», «Третя весна», «І пером, і серцем…», «Антології сучасної української поезії».

Пелих Микола

Майстер-клас по КВН.

Петренко Наталя

Наталія Петрівна Петренко народилася 12 листопада 1961 року у селі Верхосулка Білопільського району Сумської області. Свої перші вірші почала писати ще в шкільні роки. Її творчіть пронизана любов'ю до рідного краю, батьківського дому і дорогих серцю людей.

Петренко Світлана

Петренко Світлана Анатоліївна Петренко Світлана Анатоліївна народилась 1 липня 1968 року в м. Ромни Сумскої області, де і закінчила середню школу №5 та сільськогосподарський технікум. Зараз живе та працює в обласному центрі. Відвідує літературну студію «Літ-ра.com» м.Суми та літературне о’бєднання «Обрії» м.Ромни. А також неодноразово брала участь в радіопередачах «Поетичний поцілунок» на Слободі-FM. 2016 року зайняла II місце як учасниця літературного конкурсу «Намалюй мені ніч».

Пімурзіна Тамара

Тамара Пімурзіна (Слабоспицька) Тамара Пімурзіна (Слабоспицька) народилася 8 липня 1963 року у м. Ромни Сумської області. Вихователь. Перші поетичні твори надруковані у 2015 році. Ряд віршів надруковано у збірках: "Антологія сучасної української літератури" (Хмельницький, Видавець Стасюк Л.С., 2015 р.); Літературному часописі "Барви" (Хмельницький, Видавець Стасюк Л.С., 2016 р.); Літературному альманасі "Сонячна палітра" (Хмельницький, Видавець Стасюк Л.С., 2016 р.), колективній збірці «З Україною в серці».

Плашкін Віктор

І серьйозна людина, й славний гуморист. Та головне - талановитий поет і патріот Ромна.

Позняк Надія

Надія Позняк Надія Позняк народилася в с.Вовківці Роменського району Сумської області. Мешкає в м. Суми, авторка збірок поезій «Шкіра», «Ряди Фур’є». Друкувалася в сумських, всеукраїнських і зарубіжних альманахах та часописах. Авторка має відзнаки всеукраїнських, міжнародних літературних конкурсів і фестивалів, є лауреатом всеукраїнських літературних премій.

Полтава Леонід

Леонід Полтава Леонід Полтава (справжнє ім'я Леонід Едвардович Пархомович, прізвище-оберіг Єнсен, нар. 24 серпня 1921, Вовківці Роменського району Сумської області. Навчався у Ніжинському учительському інституті (1940). Після втечі сталінської влади з України — активіст культурницького руху, кореспондент українських видань Ромен та Харкова. Згодом — у підпіллі, у числі остарбайтерів у Німеччині. Зокрема, разом з поетом Леонідом Лиманом, за допомоги Володимира Ярошевича потайки вивіз українські шрифти з колишньої друкарні журналу «Дозвілля» та газети «Земля» з міста Плауена (радянська окупаційна зона), започаткував український друк спочатку в Реґенсбурзі на Дунаї, а згодом — «Прометей» видавництво в Новому Ульмі. Опинявся кількаразово в концтаборах; у повоєнні роки — у таборах для біженців у Німеччині. Живе кілька років у Парижі, потім у Мадриді очолює український відділ Іспанського радіо, згодом працює на радіо «Свобода» у Мюнхені. З 1958 — у США, де працює в українській редакції радіо «Голос Америки», редагує щоденник «Свобода». Похований на українському православному цвинтарі Св. Андрія у Саут-Баунд-Бруку, штат Нью-Джерсі.

Полуян Михайло

У творчому доробку Михайла Михайловича Полуяна - збірки поезій, популярні музичні твори. Він відноситься до тієї категорії митців, про яких вже за життя можна сказати, що вони — класики. Його українська поетична мова настільки гарна, що просто зачаровує читача, як прекрасна музика … Місто Ромни може пишатися тим, що така видатна людина проживає саме в ньому.

Пономаренко Оксана

Пономаренко Оксана народилася 9 травня 1980 року в селі Бурики Буринського району. Друкувалася в газетах «Сумщина», «Пошук», «Рідний край», журналі «Однокласник», альманасі «Елегія», (2004 рік). Переможець літературного конкурсу газети «Червоний промінь» (м. Суми). Окремі ії вірші покладені на музику.

Понпа Микола

Боплан, мапа Роменської фортеці Микола Понпа, краєзнавець.

Поперека Григорій

Поперека Григорій народився 23 березня 1962 року. Проживає в селі Іваниця Недригайлівського району Сумської області.

Постоленко Оксана

Постоленко Оксана пише прозові твори з 9 років, має їх близько 15. Дівчинка любить вишивати, займатися танцями, слухати музику, робити людям добро. Гарно навчається, бере активну участь у шкільному та позашкільному житті.

Потапенко Наталія

Потапенко Наталія - помічник начальника Роменського міського відділу УМВС України в Сумський області.

Правдюк Валерія

Правдюк Валерія Андріївна Правдюк Валерія Андріївна народилася 1999 року в с. Калинівка Роменського району. Навчається в 10 класі. Робить перші віршові спроби.

Приліпко Аліна

Народилася 09. 04. 1992 року в с. Вовківці на Роменщині. Пише замальовки, дослідження. Любов’ю до людей та оточуючого світу зігріті ліричні вірші юної авторки.

Проба пера

Літературний гурток: "Проба пера". Село Пустовійтівка. Керівник - Тамара Марченко.

Прокопенко Юрій

Прокопенко Юрій Володимирович народився в селі Успенка Буринського району Сумської області 27 липня 1977 року. В 2004 році були надруковані «Позакласні заходи з математики. 5-8 кл» у бібліотеці «Шкільного світу» та альманах «Елегія», в яких вміщені віршовані твори. У 2006 році брав участь у І (районному) та ІІ (обласному) турах Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2006”, де посів, відповідно, І та ІІ місце. У 2013 році були надруковані віршовані твори в альманасі «Елегія-2».

Пыпин А. Н.

А. Н. Пыпин

Пятчанін Інна

Роменська поетеса.

Редько Наталія

Наталія Редько народилася в Путивлі 30 червня 1977 року. Друкувалася в Буринській районній газеті «Рідний край», Путивльській районній газеті «Путивльські відомості», альманахах «Елегія» (2004 рік), «Слобожанщина» (2007 рік) та Інтернет-виданнях.

Реклама

Тут може бути ваша реклама!

Рішняк Іван

Іван Миколайович Рішняк - голова ДАК «Хліб України», депутат Верховної Ради України ІV скликання, людина, котра відігравала і відіграє важливу роль у житті нашого міста і району.

Рогозіна Катерина

Рогозіна Катерина Дмитрівна народилася 1 жовтня 1957року в с. Сакуниха Недригайлівського району Сумської області в родині колгоспників. Працює на посаді наукового співробітника Недригайлівського краєзнавчого музею,що входить до складу Державного історико – культурного заповідника «Посулля».

Романенко Юлія

Романенко Юлія В’ячеславівна народилася 5 грудня 1985 року. У своїх віршах розкриває прекрасні та багатогранні аспекти людської душі, описує мальовничу природу Буринщини. Є щирою патріоткою своєї Батьківщини.

Ромен Людмила

Людмила Валентинівна Ромен (Шевченко) – член Національної спілки письменників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Асоціації діячів естрадного мистецтва з 2001 року. Академік Української міжнародної академії оригінальних ідей з 2007 року. Автор поетичних збірок: «На вітрянім вогні»,(1994), «Горобина ніч», (1996), «Мовчать дерева роду…», (1999), «Яблука з неба», (2000), «Білий лебідь – лебідь Чорний», (2005), «Вірую», (2006), «Грім», (2006). Творчий сайт: https://lyudmila.romen-sula.org/

Рубець Олександр

Олександр Рубець

Рубець Олександр Миколайович народився в м. Ромни, що на Сумщині, 18 лютого 1998 року. Наразі закінчує Сумський Національний Аграрний Університет і працює в КП "Ромникомунтепло" РМР, продовжуючи писати вірші, котрі вважає Божим посланням!

 

Рудна Віта

Рудна Віта

Савченко Наталія

Савченко Наталія Савченко Наталія - завідуюча відділу історії краю Роменського краєзнавчого музею. Народилася 8 травня 1975 року. закінчила Харківську Державну Академію Культури.

Світанки

Роменська СЗОШ № 2 імені академіка А.Ф.Йоффе. Літературна студія „СВІТАНКИ”. Керівник - Грицай Людмила Іванівна.

Северин Володимир

Краєзнавець Володимир Северин.

Серце на долоні

Роменська СЗОШ № 2 імені академіка А.Ф.Йоффе. Літературна студія „СВІТАНКИ” презентує збірку "Серце на долоні". Керівник студії - Людмила Грицай.

Синько Ростислав

Ростислав Олександрович Синько - заслужений працівник культури України, кінорежисер, скульптор, публіцист.

Скоробагацький Віктор

Віктор Іванович Скоробагацький - засновник альманаху "Ромен", Людина надзвичайної долі й таланту, Митець, гордість Роменщини.

Скрильник Андрій

Живе і працює в Києві, народився в Ромнах. Поет.

Скрипка Лідія

Скрипка Лідія Олексіївна – директор Роменської середньої загальноосвітньої школи № 2 імені академіка А. Ф. Йоффе.

Смірнова Лілія

Смірнова Лілія -поетеса, прозаїк у стилі фанфік, а ще - велика поклонниця Майкла Джексона.

Стрельченко Віктор

Стрельченко Віктор Петрович - Людина, яка багато зробила для Ромна: мер міста, юрист, поет, громадський та культурний діяч.

Стрипко Ярослав

Ярослав Стрипко - роменський краєзнавець. Керівник гуртка юних краєзнавців Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Танчик Петро

Знахар і народний цілитель. Завжди готовий допомогти у вашій біді. Розуміється у житті та поезії.

Таран Володимир

Володимир Іванович Таран, вчитель історії, Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10. Переклав на українську мову книгу І. Курилова "Роменська старовина". Блог автора.

Тарасенко Олександра

Тарасенко Олександра Калениківна народилася 1938 року в с. Сміле Роменського району Сумської області, де проживає і нині. Має у творчому доробку шість книг: «Білі світанки», «Любіть Україну», «Світ добра», «Доля», «Моє слово», «Гортаю сторінки життя».

Тищенко Наталія

Тищенко Наталія Григорівна Тищенко Наталія Григорівна народилася 1955 року в м. Харків. Педагог. З 1980 року проживає в м. Ромни. Друкувалася в колективній збірці «Живи, поезіє, живи!» та книзі «Пелюстки Ромен-квіту». З 2018 року член літературного об’єднання «Обрії».

Топіха Ольга

Топіха Ольга Топіха Ольга Свиридівна народилася 5 лютого 1962 року в селі Андріївщина Роменського району Сумської області. Працювала в с\ г виробництві, на виборних посадах. У даний час займається підприємницькою діяльністю.

Троян Олена

Вчитель української мови та літератури СЗОШ № 2 ім. акад. А. Ф. Йоффе.

Турченко Вячеслав

Вячеслав Михайлович Турченко. Прозаїк і поет, моряк дальнього плавання, старший механік. Народився 18 жовтня 1960 року в селі Олексіївка Роменського району. Персональний творчий сайт: Экипаж Ковчега.

Усова Любов

Любов Усова - поетеса та патріотка Роменщини.

Федина Віра

Віра Миколаївна Федина народилася в 1955 році. Вірші її ідуть із самої душі, добре знає життя, зі своїм колоритом.

Федько О. В.

Федько О. В. - завідуючий відділом образотворчого і декоративно-вжиткового мистецтва Роменського краєзнавчого музею.

Федяй Олена

Моє ім'я - Олена Федяй. Я навчаюся в Сумському державному університеті. Ще з раннього дитинства полюбились мені рідні краєвиди, барвиста мова і його величність Слово.

Фесенко Олексій

Олексій Фесенко, репортер та письменник.

Харченко Петро

Учений. Мислитель. Філософ. Поет. Академік. Наш земляк.

Хижко Михайло

Поет-гуморист з Роменщини, друкувався в районній та центральній пресі.

Хижняк Юлія

Бикова Дана Юріївна Хижняк Юлія

Холявко Анатолій

Анатолій Васильович Холявко - звязківець, моряк, художник, роменський поет і гуморист.

Чернуха Олександр

Чернуха Олександр

Швець Діна

Діна Миколаївна Швець народилася 14 березня 1944 року. У різні роки Діна Миколаївна за відмінну й творчу роботу нагороджена значком «Відмінник народної освіти», медаллю «За багаторічну добросовісну працю», їй присвоєно звання «Старший учитель», «Вчитель-методист», «Заслужений учитель України». Все життя Д.М.Швець захоплюється поезією. лауреат районної літературно-мистецької премії ім. Івана Чумаченка.

Швидько Володимир

Швидько Володимир

Шевченко Валентина

Валентина Шевченко Місто Ромни. Педагог, перекладач, поетеса. Вірші пише здавна. Друкувалася в професійній пресі та інтернет-виданнях, місцевій періодиці, а також у колективній поетичній збірці «І пером, і серцем…», «Антологія сучасної української поезії». Пані Валентина – педагог, перекладач. Знає півдесятка іноземних мов, свої знання поширює серед учнів міста і району.

Шевченко Олександр

Шевченко Олександр Петрович народився в селі Томашівка Недригайлівського району. Найбільший вплив на становлення як творчої особистості мав його вчитель - поет Йосип Дудка. В творчому доробку Шевченка О.П. - кінокритика, публіцистика, поезія та проза. За словами самого Олександра Петровича, має дві рідні мови - українську та російську.

Шемчук Любов

Шемчук Любов Григорівна Любов Григорівна Шемчук - талановита поетеса, член Спілки письменників України, лауреат багатьох мистецьких конкурсів, автор більше 1000 творів. Народилася 18 січня 1949 року.

Шрамко Олеся

Шрамко Олеся Іванівна народилася і проживає в селі Волошнівка. Отримала вищу агрономічну освіту. Одружена, має сина. Улюблене заняття – читання художньої літератури.

Штучна Алла

Алла Василівна Штучна, роменська поетеса.

Шугай Олександер

Шугай Олександер Володимирович народився 15 вересня 1940 року в місті Ромни Сумської області. Поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Автор поетичних збірок: «Ромен-цвіт», «Неподільність»; прозових – «По стерні босоніж»,» Крапля сонця у морі блакиту», роману-дослідження «Іван ­Баг­ряний, або Через терни Гетсиманського саду», рома­­ну-п’ятикнижжя «Притча про хату, або Со­рок святих»; есе «Багряний читає Липинського... (сторінками книги «Листи до братів-хліборобів»)», «Усе живе – тепле (нове про Григора Тю­тюн­ника)», «Як творилася «Аполлонова лютня» (сповідь ініціатора і редактора першої в XX ст. антології давньої української поезії)».

Шурхало Світлана

Шурхало Світлана Іванівна. Коректор альманаху "Ромен". Відповідальна людина, що слідкує за нашою грамотністю.

Ющенко Олекса

Олекса Якович Ющенко (2 серпня 1917, Хоружівка Недригайлівського р-ну Сумської обл. — 27 грудня 2008) — український поет і журналіст. Закінчив Ніжинський педагогічний інститут і працював у чернігівській газеті «Молодий комунар», керував літературним об'єднанням Чернігівщини За війни був редактором радіостанції ім. Т.Шевченка в Саратові.  Вважав Ромен своїм рідним містом.

Яковенко Оля

Оля Яковенко - письменниця Роменщини.

Яковенко Світлана

Світлана Яковенко - вчитель Миколаївської ЗОШ, прозаїк. Народилася 20 червня 1968 року.

Яковлева Маргарита

Яковлева Маргарита Іванівна Яковлева Маргарита Іванівна народилась 1945 року в м. Хабаровськ Російської Федерації. В 11 років разом з батьками переїхала до України, до м. Ромни, де мешкає і нині. Закінчила Київський технікум легкої промисловості. Писати вірші мріяла з дитинства, але розпочала лише з 2013 року. Її поезії пронизані любов'ю до України, до людей. Раніше не друкувалася.

Яковлєв Валерій

Валерій Яковлєв Валерій Яковлєв народився 25 лютого 1942 року. Проживає в м. Ромни.

Янголь Дмитро

Янголь Дмитро

Яременко Антон

Яременко Антон Володимирович, народився 23 липня 1996 року у прекрасному та древньому місті Ромни Сумської області. Займається хореографічною діяльністю. Вірші почав писати з 10 років.

Ярмоленко Тетяна

Ярмоленко Тетяна Григорівна народилася 15 листопада 1989 року в селі Коровинці. Лауреат багатьох конкурсів, районної молодіжної премії імені Івана Чумаченка за вагомі досягнення у літературній діяльності.