Україно, ми твої діти

Пісня окрилить на звитяжні діла

Усвідомлюючи високу мету і покликання сфери культури щодо виховання національної гідності, патріотизму, любові і гордості за рідну державу, в 2014 році працівники культури та аматори Роменського району активно долучилися до обласної культурно-патріотичної акції «Аматори Сумщини – захисникам Вітчизни», свідомо вважаючи це особистим внеском у розбудову незалежної України. Адже сьогодні, як ніколи, актуально звучить заклик геніального українського поета Володимира Сосюри:

Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди…
…Любіть у труді, у коханні, в бою,
як пісню, що лине зорею…
Всім серцем любіть Україну свою —
і вічні ми будемо з нею!

Дуже болісно визнавати, що Україна впродовж великого проміжку свого існування змушена була захищати рідні кордони ціною життя своїх синів та доньок. І завжди патріотичний дух героїв-захисників підтримувався піснею, в якій звучала воля до перемоги, віра й надія на світле майбутнє. У світлі останніх неймовірно жахливих подій, спрямованих на знищення української державності, працівники та аматори Роменської культури гідно несуть естафету пам’яті, словом та піснею виховуючи українських патріотів, окриляючи на мужнє протистояння в боротьбі з агресором.
У 2014 році в районі закладами культури було проведено близько 8 тисяч культурно-мистецьких заходів, з яких приблизно третя частина – патріотичної тематики. Активно розвивається в районі фестивальний рух. Відділом культури Роменської районної державної адміністрації протягом 2014 року організовано та проведено 4 районних фестивалі, з них 3 фестивалі – патріотичні. Загалом в районних фестивалях взяли участь близько 150 осіб – учасників творчих колективів та окремих виконавців. Зокрема для військовослужбовців, які сьогодні змушені захищати кордони України, відбувся районний фестиваль авторської пісні «Роменщина, оспівана в піснях» присвячений 23-й річниці Незалежності України. На святі були присутні почесні гості: голова Роменської районної державної адміністрації В. О. Білоха, перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації В.М.Татарінов, голова організації ветеранів, депутат районної ради Н.Й.Карпенко. Ми пишаємося тим, що в Роменському районі живуть такі талановиті люди, які самі можуть і поезію написати, і покласти її на прекрасну мелодію. Це такі як, Олексій Усик – соліст Біловодського сільського будинку культури; Тетяна Мовчан – солістка Хмелівського сільського будинку культури; Раїса Кучер – солістка Хоминцівського сільського будинку культури; вокально-інструментальний ансамбль «Весна» – керівник Микола Шаповал Ріпчанського сільського клубу, що виконав авторську пісню, яка на цьому святі дебютувала і всім дуже сподобалась; Володимир Момот – керівник народного аматорського ансамблю народних музик «Іллінський ярмарок», талановитий самодіяльний композитор, що з легкістю напише музику для будь – якого віршованого твору та ще й професійно підіграє на улюбленому інструменті – баяні.
На базі Великобубнівського сільського будинку культури, на патріотичній високохудожній ноті відбувся районний патріотичний фестиваль «Україно, ми твої діти!». Переважна кількість учасників – діти та молодь. Відповідно Положення фестивалю виконувались патріотичні твори.
У приміщенні Коржівського сільського будинку культури відбувся щорічний районний фестиваль дитячої вокальної творчості «Дзвінкі мелодії дитинства», за участю першого заступника голови Роменської районної державної адміністрації Татарінова В.М., начальника відділу культури Роменської районної державної адміністрації Момот С.В. та голови Коржівської сільської ради Каші А.І.
Протягом важкого 2014 року художні колективи Глинського СК, Великобубнівського СБК та Великобубнівської ДМШ, Бобрицького СБК та Бобрицької ДМШ, Коржівського СБК спільно з учнями Коржівської ЗОШ, районний організаційно-методичний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи за участю та сприяння відділу культури Роменської районної державної адміністрації, сільських голів та керівників району відповідально поставилися до ситуації, що склалася в Україні і організували для військовослужбовців, які дислокуються на Роменщині, низку культурно-мистецьких заходів, спрямованих на піднесення патріотичного духу військовослужбовців.
Як відомо, 9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті. Наші діди й прадіди гідно відстояли право на власну територію, на вільне незалежне життя для нас із вами. Тому ми зобов’язані сьогодні вшановувати пам’ять тих безстрашних воїнів-захисників, славетних героїв Великої Вітчизняної війни на належному рівні, особливо живих, яких залишилося дуже мало. У 2014 році у селі Коржі відбувся районний святковий мітинг-реквієм «Салют, Перемого!», присвячений 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У ньому взяли участь представники РДА, районної ради, ветерани Великої Вітчизняної війни (на святі було присутніх 3 ветерани ВВв), члени президії Роменської районної організації ветеранів України, представники військової частини Українських Збройних Сил, дислокованої нині на Роменщині, учні та викладачі Коржівської загальноосвітньої школи, вихованці дитячого садка «Берізка», аматори сільського будинку культури, жителі села, які з гідністю та великою шаною і повагою щиро вітали ветеранів та один одного із Великим святом Перемоги.
З метою належного відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, гідного вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни та пам’яті полеглих у боротьбі з нацизмом, виховання у громадян шанобливого ставлення і почуття поваги до старшого покоління, висвітлення значного внеску українського народу у перемогу над нацизмом та величезних втрат, що зазнали українці у Другій світовій війні, 28 жовтня в селах району відбулися урочистості з покладанням квітів до меморіалів, пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни. Зокрема у селі Салогубівка, біля пам’ятника Героя Радянського Союзу Кузьми Савича Гнідаша відбувся районний захід – урочистий мітинг “Рівняємось на Героїв!”, присвячений 70-ій річниці визволення України від фашистських загарбників та 100-річчю із дня народження Героя Радянського Союзу Кузьми Савича Гнідаша, уродженця села Салогубівка. В мітингу взяли участь голова Роменської районної державної адміністрації Білоха В.О., голова Роменської районної ради Переваруха В.Я., керівники та громада Гришинської сільської ради, представники громадських організацій, молодь. Усі, хто виступав на мітингу, наголошували на необхідності пам’ятати про героїчне минуле українського народу, бути гідними продовжувачами бойової звитяги воїнів-визволителів, стверджувати спадкоємність та нерозривний зв’язок сучасних захисників української держави з нашими звитяжними предками. Учасники урочистостей також відвідали Народний музей історії села Салогубівка, де ознайомилися з розгорнутою виставкою – експозицією життя та героїчного подвигу К.С. Гнідаша.
У закладах культури району на відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників також відбулися культурно – мистецькі та просвітницькі заходи.
Незважаючи на складну ситуацію в країні, на обмеження у використанні коштів та інші поточні зовнішні та внутрішні проблеми, аматори району достойно представляли Роменщину на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях та конкурсах. Зокрема протягом 2014 року колективи та окремі виконавці взяли участь у 12 таких заходах.
Яскравою подією Роменщини було проведення на території Пустовійтівської сільської ради – землі Калнишевського – Всеукраїнського козацького свята «Калнишева рада», за участю керівників області та району, гостей із столиці та області, а також сільських громад району та двох народних колективів району.
Найактивнішими у 2014 році були: народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Посульські козаки» (кер.В.Мелешко) – це козацька перлина Роменщини. Всеукраїнське козацьке свято «Калнишева рада» просто неможливо уявити без цих колоритних місцевих артистів. Також колектив продемонстрував високий професійний рівень при виконанні козацьких пісень на Всеукраїнському козацькому фестивалі «Покрова на Хортиці».
На високому рівні мистецьку Роменщину презентував фольклорний колектив «Андріївська родина» Андріївського СБК (кер.Ю.Катрич), який узяв участь у Всеукраїнському фольклорному святі «Співоче поле», що відбулося у місті Прилуки.
Народний аматорський ансамбль народних музик “Іллінський ярмарок” (кер. В. Момот ) значно покращив кількісні та якісні показники своєї роботи в порівнянні з минулими роками. Колектив за 2014 рік узяв участь у Всеукраїнському козацькому святі «Калнишева рада», обласному патріотичному святі, присвяченому 23-й річниці Незалежності України, “Вишивана моя Україна” (м.Білопілля); у обласному фестивалі патріотичної пісні “Партизанські зірниці” (м.Путивль), присвяченого Дню Партизанської Слави.
До речі, День Партизанської Слави відзначається у всіх регіонах України, як данина всенародної поваги та вшанування пам’яті усіх тих, хто під час Великої Вітчизняної війни боровся за свободу своєї країни, свого народу, не шкодуючи ні сил, ні власного життя. І Роменський район також вшанував усіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам. Зокрема клубними працівниками організовано низку урочистих мітингів, уроків мужності, зустрічей з ветеранами Великої Вітчизняної війни. До братських могил, меморіалів та обелісків було покладено квіти від вдячних нащадків. Цей день наштовхує на проведення паралелей у нашій історії. Клубні працівники під час проведення лекцій та бесід плавно переходили на таку форму культурно-мистецьких заходів, як диспут.
Приємно відзначати, що жителі Роменського району – це люди, які люблять і шанують героїчні подвиги військових, що відстоюють дорогою ціною незалежність України. У Бобрицькій сільській раді, на подвір’ї школи відбувся урочистий мітинг з покладанням квітів до меморіалу Слави та підніжжя новоствореного пам’ятника борцям за незалежність України за участю представників районної державної адміністрації, керівництва села, учасника АТО Едуарда Теличка, батьків тих односельців – військовослужбовців, що захищають східні кордони України. Напередодні під звуки державного Гімну урочисто було піднято Державний Прапор на флагштоці школи. Учні та викладачі Бобрицької загальноосвітньої (директор Коренівський О.Г.) та дитячої музичної шкіл (директор Драган Ф.І.) підготували чудовий благодійний концерт, у якому звучали тематичні пісні та поезії часів Великої Вітчизняної війни. Зібрані під час благодійної акції кошти в сумі 2 тисяч гривень були передані на лікування військовослужбовців, що постраждали в зоні воєнного конфлікту. Щодо благодійності, то честь і хвала тим, що коштами допомагають бійцям у скрутному становищі на сході України. Під час проведення різноманітних заходів вже систематично відбуваються благодійні акції зі збору коштів на потреби військовослужбовців у зоні АТО. Найактивніше проводяться такі акції у селі Великі Бубни.
Ніхто не міг повірити, що на долю України та її народу сьогодні випадуть нечувані страждання і жертви, – це знову підняло наших синів, батьків, чоловіків на захист своєї Батьківщини від загарбницьких ворожих рук. Але життя продовжується. Ми віримо у силу і сміливість щирих українців, які борються за наше безхмарне майбутнє. Герої-воїни захищають нас, а ми даруємо їм піднесену пісню, яка закликає ніколи не здаватись, дарує надію на краще, на вільне, незалежне ЖИТТЯ. Тому пріоритетними завданнями відділу культури Роменської районної державної адміністрації та закладів культури району є відзначення основних культурно-мистецьких подій у 2015 році, 80% яких – на патріотичну тематику. Це відзначення 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, святкування Дня Соборності, Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті героїв Небесної сотні та героїв АТО, 325-річчя від дня народження П.І.Калнишевського, участь у Всеукраїнських, міжнародних, обласних фестивалях, конкурсах, що сприяє розвитку аматорського мистецтва. Робота не зупиняється, а навпаки набирає більших обертів, наповнюється новим тематичним змістом та емоційним навантаженням. Відповідно до планів роботи закладів культури відбудуться такі районні заходи: культурно-мистецька акція на вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «Навіки герої! Нам їх ніколи не забути!»; районна естафета «Україна європейська: новий формат»; районне культурно-мистецьке свято «Пам’ять про героїв вічна!»; відзначення 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні; Всеукраїнське козацьке свято «Калнишева рада»; районне свято «Україно моя рідна, вільна й незалежна!», присвячене 24 річниці Незалежності України»; районні урочистості «Прапор вільної держави»; районний фестиваль авторської пісні «Роменщина, оспівана в піснях»; районне свято до Дня українського козацтва та захисників України; районний патріотичний фестиваль «Україно, ми твої діти»; урочисті мітинги на вшанування пам’яті загиблих героїв на сході України.
Сьогодні працівники культури району більш осмислено та відповідально підходять до питання патріотичного виховання населення. Тому ми працюватимемо й надалі з метою пропагування та популяризації культурних надбань українського народу, формування любові до своєї Батьківщини, відданості та гордості за свій народ, прагнення примножити його культурну спадщину, щоб слово ПАТРІОТ набуло більш вагомого значення для кожного, хто вважає себе громадянином України – вільної та незалежної держави!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *