Роменський ринок

ПОВЕРНЕМО СЛАВНІ ЯРМАРКИ РОМЕНУ!

Перспектива Петропавлівського ярмарку художника Валерія Яковлєва.
Перспектива Петропавлівського ярмарку художника Валерія Яковлєва.

Вельмишановні мешканці древнього міста Ромен та Роменського району!
Керівники міста та району, депутати міської, районної та сільських рад!
Керівники та члени осередків політичних партій, громадських організацій!
Керівники підприємств, підприємці!
Керівники, викладачі та студенти й учні коледжів та шкіл!

Ми живемо у чудовому Роменському краї, перлиною якого і адміністративним центром є древнє місто Ромен, яке має багатовікову історію, яка пам’ятає історичні події і славних пращурів наших, від часів Великої Скіфії, політичний центр якої у 7- 6 століттях до нашої ери був на території Роменщини, часів князів київських Володимира Великого та Володимира Мономаха, козацької доби та визвольної боротьби за волю українського народу під проводами Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, розвитку економіки та культури міста, велике значення в яких мало проведення знаменитих ярмарків.
На жаль за останні роки ми багато втратили і в галузі економіки і культури.
Ми не можемо бути сторонніми спостерігачами цих негативних явищ.
Ми здатні і можемо виправити це становище, повернути втрачене і примножити його, колі всі разом візьмемося до справи.
Історичні ярмарки відродили міста: Ніжин – Покровський; Прилуки – Здвиженський, Київ – Миколаївський і т. і.
Ми пропонуємо почати відроджувати історичні роменські ярмарки.
Провести перший такий ярмарок на острові Золота рибка, між старим і новим руслами річки Великий Ромен, у дендрологічному заповіднику «Огнівщина» за двісті метрів від Процівського мосту, у неділю 12 липня 2009 року, в день першоапостольних святих Петра і Павла і назвати його Петропавлівський Роменський ярмарок.
Місце проведення ярмарку зображене на малюнку. Цей острів має довжину 550 метрів і ширину до 250 метрів, розташований на правому березі нового русла річки Великий Ромен, площею близько 10 гектарів, з усі боків обсаджений лісом та посадками декоративних дерев, має чудові акустичні та естетичні якості.
Пропонується на протязі 550 метрів уздовж острова спланувати широку двуполосну дорогу, все поле у травні місяці згрейдерувати (вирівняти) та засіяти газонною травою. Праворуч під лісом нагорнути пагорб, на якому встановити сцену. Вздовж спланованої дороги встановити тимчасове електропостачання для комерційних палаток. Ліворуч від дороги – стоянки для приватних автомобілів і автобусів, праворуч – у два ряди намети та автолавки, далі зона для відпочиваючих та місце проведення фольклорного фестивалю, місце для виставок, атракціонів і т. і.
Петропавлівський Роменський ярмарок складається з двох частин: комерційної та культурної.
Основне завдання ярмарку – заробити для міста та району і їх підприємств і торговельних організацій і підприємців грошей, піднести славу нашого міста і району, підняти рівень культури нашого населення.
Культурна частина має привабити на ярмарок цінителів національної культури та покупців.
Для участі у фольклорному фестивалі мають бажання приїхати десятки творчих самодіяльних і професійних колективів, співаків, гумористів і т. і.
Проведенню ярмарку мають передувати цілеспрямована тривала реклама в межах України, санітарне очищення міста, приведення доріг та сфери обслуговування до належного рівня.
Пропонується в період готування до ярмарку вперше в Україні провести двотижневий пленер (творче відрядження) скульпторів України, котрі виготовлять і залишать місту скульптури із залізобетону, які будуть установлені на території Петропавлівського Роменського ярмарку і відкриті в день його проведення.
Цей захід створить новий культурний осередок в нашому місті, підніме імідж і інвестиційну привабливість міста в Україні.
Для організаційних заходів по проведенню ярмарку необхідно створити фонд у розмірі не менше 15 тисяч гривень, для проведення пленеру необхідно 60 тисяч гривень із розрахунку на участь щонайменше п’яти скульпторів і виготовлення 10-15 паркових скульптур, строк служби скульптур понад 100 років.
Якщо Ви патріот свого краю і бажаєте зробити щось чудове для його жителів і їх нащадків, підтримайте цей проект матеріально та власною участю.
Всі Ваші пропозиції будуть враховані і занесені в книгу історії відродження історичних ярмарків м. Ромен.
Ми сподіваємося на патріотизм, мудрість і далекоглядність керівників і депутатів міста і району та прийняття спільного рішення щодо початку відродження традиційних ярмарків у м. Ромен та всілякому сприянню цій справі.

Ініціативна група проекту:
Стрельченко В.П.- виконавчий директор Правління Роменського міськрайонного відділення Фонду культури Украіни.
Роменське земляцтво.
Всеукраїнський благодійний фонд имені Петра Калнишевського.
Редакція літературно-історичного альманаху «Ромен».
Редакція газети «Ромни сьогодні».

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *