Освячення хреста на склепі Навроцьких.

Освячення хреста відбулося

Настоятель Всіхсвятської церкви Дмитро Долгий
Настоятель Всіхсвятської церкви Дмитро Долгий

Григорій Навроцький — Почесний громадянин міста Ромни, адже завдяки його ініціативі та безпосередній участі було підготовлено проект будівництва залізниці від Бахмача до Ромен і далі на південь до Кременчука. Григорій Миколайович був мировим посередником по Роменському повіту. Обирався головою Роменської повітової земської управи. Дослужився до чину дійсного статського радника. Він – патріот рідного міста, який зробив для своїх земляків майже неможливе в проведенні залізничної гілки.
Помер Григорій Навроцький 25 грудня 1907 року, похований у родинному склепі-усипальниці на місцевому кладовищі. Довгий час архітектурна споруда ХІХ століття знаходилась у занедбаному стані. Але знайшовся той, кому не байдужа історія нашого міста. Редактор літературно- історичного альманаху “Ромен” Віктор Клєйніх став безпосереднім організатором реставрації пам’ятки культури. Він завжди знаходить простих людей та меценатів, котрі допомагають у відновленні склепу Г.М. Навроцького та його дружини О.П. Навроцької.
18 травня з ініціативи Віктора Івановича у Всіхсвятській церкві відбулось освячення хреста для встановлення його на родинному склепі Навроцьких. Церемонію провів настоятель храму Дмитро Долгий.
На завершення він привітав усіх парафіян та акцентував на тому, що меценати Навроцькі думали не про свої статки, а про свій рідний край, державу. У 19 столітті залізниця була великим проривом, світлим майбутнім для роменчан. На сьогоднішній день, відроджуючи святині, ми відроджуємо історію. Нехай кожен, хто приходить до усипальниці, побачить Хрест, осінить себе хресним знаменням і обов’язково помолиться Богу, Пресвятій Богородиці і всім святим за тих, хто тут спочиває. Адже на цьому місці потрібно думати тільки про святе і вічне.

Представники громадськості на церемонії освячення хреста
Представники громадськості на церемонії освячення хреста

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *