Друзі

Потяг дружби

Вже чотири роки продовжується міжнародна співпраця колективу СЗОШ № 2 ім. акад.. А.Ф.Йоффе з І ліцеєм м. Радзинь Подляски Люблінського воєводства.
Згідно з програмою обміну 32 учні та вчителі школи вдруге відвідали Польщу. Вони ознайомилися з чотирма освітянськими навчальними закладами: гімназією, ліцеєм, професійно-технічною школою, школою реабілітації для розумово-відсталих дітей. Роменські учні не тільки були присутні, а й активно приймали участь у відвіданих уроках іноземної мови.
Школярі проживали в сім’ях польських ліцеїстів, які забезпечили відповідні умови, харчування та свої програми ззустрічі. Ознайомилися з побутом та традиціями сусіднього слов’янського народу. Молодь швидко знайшла взаємопорозуміння і спілкувалася з різних питань освіти і культури, бачення свого майбутнього.
У присутності депутата Польського сейму та міських депутатів провели дискусію про учнівське самоврядування, обмінялися досвідом організації дозвілля.
Напередодні 65-річниці Перемоги делегація школи виконала військово-патріотичну місію. Поклали 7 вінків та корзин на братські могили польських і радянських воїнів, зокрема в місті Варшава, а також жертвам концтабору “Майданик” у Любліні.
Поїздка відбулася у квітні і співпала з днем трауру в зв’язку з трагедією під Смоленськом . Тому біля президентського палацу у Варшаві ми схилили голови у хвилині мовчання. Поклали також квіти до пам’ятника жертвам Катині, де загинули польські офіцери.
Незабутніми були екскурсії до столиці – міста Варшави, Любліна та Замостьє. Назавжди запам’ятаються учням королівський палац на воді у Лазєнках, палац Потоцьких у Радзині, скансен (село під відкритим небом) у Любліні, чудові площа, фортеця і собор у Замості.
В школі традиційно посадили ялинки на алеї дружби. Емоційно проведений День Польщі і України. Повний аншлаг був під час презентації України, на якій роменські учні виступали у національних костюмах. Бурхливі аплодисменти супроводжували виступи солістів Ані Романенко, Вікторії Степаненко, Ані Гончаренко та учасників хореографічного колективу. Школярі виступали натхненно, гідно представляючи свою школу, місто, Україну.
І, безумовно, обмін сувенірами і подарунками. Чотири , насичені, повні вражень дні назавжди залишаться в пам’яті роменських школярів. Найголовніше те, що учні відкрили для себе Європу, Знайшли друзів, з якими і в подальшому підтримуватимуть тісні зв’язки. Впевнена, що такі відносини будуть сприяти їх миротворчому світогляду, основа якого закладена під час цієї весняної подорожі.
Підтвердженням цього стала передача сувенірів від учнів-випускників нашої школи, які відвідували Польщу ще у 2007 році та аналогічні передачі з польської сторони.
В день від’їзду – сльози прощання, які свідчать про те, що в цьому чудовому польському містечку ми маємо надійних друзів і колег-вчителів, якими пишаємося. Їх щирість, відвертість завжди радісні посмішки постійно зігрівали наші душі у чужій країні.
А найближчим часом колектив школи знову буде приймати польську делегацію, для якої гостинно відкриють двері сім’ї наших учнів та їх батьки, громадяни міста Ромни.
Отже третій етап, нашої спільної програми співробітництва української і польської шкіл, успішно виконано, незважаючи на численні перешкоди, які траплялися в ході чотиримісячної підготовки до цієї подорожі.
Педагогічний колектив доклав багато зусиль для здійснення даного проекту – реальної інтеграції молоді, бачення нею перспектив у майбутньому.
Ми запрошуємо у коло друзів. наш європейський клуб співдружності, учнів та вчителів інших шкіл. Ніщо не замінить дорогоцінних хвилин спілкування, відчуття єдності, розуміння того, що ми люди і повинні сприяти миру і добробуту на землі.
Скрипка Л.О. – директор Роменської СЗОШ № 2 ім. акад.. А.Ф.Йоффе

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *