Дорофеєва Галина Володимирівна,

Студія образотворчого мистецтва «Етюд» імені Л.С.Бреус

На уроці образотворчого мистецтва
На уроці образотворчого мистецтва

Студія образотворчого мистецтва «Єтюд» ім.Л. С. Бреус у СЗОШ № 2 існує з 2001 року. Її керівник – учитель вищої категорії, старший учитель Дорофеєва Галина Володимирівна, яка народилася 2 квітня 1959 року в Казахстані. У 1986 році закінчила Аркаликський педагогічний інститут ім. І. Алтинсаріна (м. Аркалик Тургайської області, Казахстан), художньо-графічний факультет, за дипломом – вчитель креслення, малювання, праці.

Студійці зі своїми роботами
Студійці зі своїми роботами

З 1977 по 1979 р.р. працювала в художньо-оформлювальній майстерні у м. Ромни. Після закінчення інституту працювала вчителем малювання в м. Аркалик, а в 1992 році повернулася в Ромни на постійне місце проживання.
Образотворче мистецтво – унікальний навчальний предмет, який надає учням багато можливостей для духовного саморозкриття, творчого самовтілення, розвитку здатності до життєвого самовизначення, дає змогу розкрити нахили до різних творчих професій: художника, дизайнера, архітектора, фотографа, модельєра, спеціаліста з комп’ютерної графіки тощо.

Після виставки «Модульне орігамі»
Після виставки «Модульне орігамі»

За час викладання в школі образотворчого мистецтва Дорофеєвою Г.В. близько десяти учнів обрали спеціальності естетичного напрямку для вступу в такі вузи: Прикарпатський університет ім. І.Франка (факультет «Дизайн»), Сумське вище училище мистецтв та культури ім. Д.С.Бортнянського, Миргородський державний керамічний технікум ім. М.В.Гоголя, Харківське художнє училище та ін.
Заняття образотворчим мистецтвом у шкільній студії є продовженням уроків малювання. Роботи вихованців добре знають не тільки в нашому місті й області, а й в Україні. Учні багаторазово ставали переможцями міських, обласних та всеукраїнських конкурсів.

Під час занять
Під час занять

Студійці брали участь у Міжнародній конференції «Становлення культури миру – передумова стабільного процвітаючого суспільства» в м. Києві, де діти отримали нагороди й сертифікати «Посол миру». Також у Києві в 2005 році відбулася персональна виставка дитячих робіт у музеї-майстерні І.П.Кавалерідзе на Андріївському узвозі, після якої вони отримали вітального листа Міністерства освіти і науки України від заступника Міністра освіти М. Ф. Степка. Ці події висвітлювало Українське телебачення ( канал УТ-1 ), діти давали інтерв’ю на радіо.
Також студійці брали участь у конкурсі малюнків «Ще світ пізнає нашу Україну» в Музеї культурної спадщини України ( м. Київ), у V Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Майбутнє України – діти», де стали переможцями в номінації «Образотворче мистецтво» й отримали путівку на базу відпочинку «Арго» на Чорному морі.

Роботи учнів
Роботи учнів

Про студію та її вихованців неодноразово писали такі видання: «Ромни сьогодні», «Тандем», «Вісті Роменщини», «Ромни-данкор», альманах «Ромен», а також газета «Сільський час», Всеукраїнська газета «Хата», двічі газета «Освіта України». У минулому році діти взяли участь у конкурсі-огляді «Нові імена України» під патронатом М. Порошенко, який відбувся в Українському фонді культури ( м. Київ ), де 4 дівчинки отримали нагороди переможців ( кожна у своїй номінації ) з рук письменника Б. Олійника, а Ліза Ганусова стала лауреатом і отримала медаль-відзнаку Українського фонду культури.
Восени 2016 року учні студії знов брали участь у цьому конкурсі, на цей раз у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво», лауреатом стала Діана Корнієнко. Найактивнішими учнями студії є Ганусова Ліза, Корнієнко Діана, Костенко Дар’я, Корчева Діана, Ольшанська Ілона, Шаповал Анастасія, Андренко Дар’я, Ганусов Богдан, Пух Юлія.
Після літніх канікул вихованці студії «Етюд» з новими силами й натхненням під керівництвом Дорофеєвої Г.В. продовжать навчання, щоб розвивати свої творчі здібності й створювати чудові роботи, які викликатимуть захоплення в шанувальників мистецтва.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *