Єднаймося під прапором миру!

Мистецтво згуртовує роменців

У сучасному українському суспільстві культура визначає і стверджує високі моральні принципи, бо вона проникнута козацьким нескореним національним духом свободи і вольності, заснована на тисячолітньому духовному і культурному набуткові українського народу.
Незважаючи на вагомі здобутки в галузі культури, 2014 та нинішній роки є надзвичайно важкими в культурно-мистецькому житті. Наше місто разом з Україною переживає безліч трагічних моментів. З моральної точки зору ми були змушені скасувати в ньому ряд запланованих культурно-розважальних заходів, але натомість були підготовлені та проведені інші, яких потребувало суспільство у ці складні часи. Саме минулого року було проведено різноманітні мистецькі акції, спрямовані на згуртування роменців, підйом їх патріотичного духу, надання допомоги воїнам, які перебувають у зоні антитерористичної операції.
Міським Будинком культури започатковано конкурс патріотичної пісні, проведено благодійний концерт на підтримку земляків-військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО на Сході України (зібрані кошти в сумі 5491грн. передані в центр волонтерського руху міста). Юні вихованці дитячої студії образотворчого мистецтва „Чарівна палітра” (керівник Лариса Терещенко) є активними учасниками виставок під час проведення культурно-мистецьких заходів патріотичного спрямування, а їх роботи неодноразово передавалися нашим героям-землякам на передову.
Чарівна палітраВ Художній галереї ім. І.П.Кавалерідзе пройшла благодійна виставка-продаж місцевого майстра маркетрі Олександра Матвієнка, який виручені кошти в сумі 700 грн. передав для закупівлі необхідних речей для воїнів-земляків, які знаходяться в зоні АТО.
Учні Роменської дитячої музичної школи традиційно до Дня Перемоги виступають з концертною програмою в Парку культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка.
З великим піднесенням пройшла в місті акція „Єднаймося під прапором миру!”, яка зібрала більше 6 тисяч роменців, щоби урочистою ходою пронести 100-метровий прапор України вулицями нашого славного Ромену. Не менш урочисто пройшов містом Парад вишиванок.
Вже стали традиційними проведення мітингів з нагоди відзначення Дня Перемоги, Дня Конституції України, Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України, Дня визволення міста та річниці визволення України від фашистських загарбників, до Дня Свободи та Гідності тощо.
Бібліотечними закладами міста також проводяться різноманітні заходи, метою яких є патріотичне виховання молоді. Це історичні години, години-бесіди, зустрічі з воїнами-афганцями, військово-патріотичні години, уроки миру, перегляд літератури, оформлення книжкових виставок. В ЦМБ для дорослих ім. Б.Д.Антоненка-Давидовича з успіхом пройшли читання «Патріотичні мотиви в творах поетів рідного краю» . На них зібралися поети та шанувальники поетичного слова, які живуть болями власної держави та її народу. Свої твори виконували як відомі поети нашого краю – представники старшого покоління: Людмила Грицай, Віктор Клєйніх, Людмила Кранга, Любов Шемчук, так і юні роменці – талановиті учні шкіл та коледжів.
Вже майже рік тривають патріотичні проекти, які спрямовані на підтримку бійців АТО, на згуртування українців. Патріотичне виховання і у 2015 році залишиться одним з пріоритетів галузі культури. Працівники її закладів готові ініціювати нові культурно-просвітницькі проекти та волонтерські місії.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *