Вулиця Терновецька в Ромнах.

УВІЧНИМО ПАМ’ЯТЬ МЕЦЕНАТІВ

Хочу звернутися до жителів нашого міста і запропонувати відновити історичну справедливість – увічнити пам’ять про наших земляків, великих патріотів і громадських діячів рідного краю.
Вважаю за необхідне зробити наступне:

1.Повернути назву колишньої вулиці Терновецька (нині Руденка) , яка була прокладена на кошти найбільшого мецената Ромен Івана Степановича Терновецького (почесного громадянина міста).
Зберегти пам’ять про останніх свідків славного роду Терновецьких – пам’ятник на могилі дочки Л.С. Терновецького – Л. Єкіній та підняти з землі і поставити пам’ятник його родичеві – Терновецькому, почесному громадянинові м. Ромен.
2. Присвоїти ім’я Г. Навроцького (почесного громадянина м. Ромни) Станції юних техніків по вул. Соборній. Його іменем була названа реміснича школа у цьому будинку в 1903 році. Привести в належний стан капличку над його склепом та відкрити пам’ятну дошку.
Назвати вулицю Димитрова чи Тельмана іменем В. В. Панєєва( де стоїть і зараз його будинок), великого мецената, будівничого і старосту Олександрівського собору, почесного громадянина Ромен.
І взагалі необхідно – возвести усі пам’ятники наших видатних попередників (купців, чиновників, духовенства), які нищаться часом, із забуття. Ці люди зробили багато для розвитку і слави нашого міста.
Повернемо кожне їхнє ім’я та діла для нащадків. Давайте замовляти панахиди і покладати квіти до могил і пам’ятників. Адже вони не шкодували сил, часу та коштів во славу рідного Ромна!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *