Холявко Анатолій Васильович

Холявко Анатолій Васильович

(1937 – 2017)

Пейзаж
Пейзаж

Анатолій Васильович Холявко народився 26 липня 1937 року в Ромнах у робітничій сім’ї. Навчався у Роменській школі №7. У 1957 році закінчив Мурманське морехідне училище (радіотехнічне відділення), у 1971 році – Одеський електротехнічний інститут зв’язку.
З 1958 по 1963 рік працював начальником радіостанції, електро-радіонавігатором на траловому флоті Мурманська.
Наступні чотири десятки років трудової біографії присвятив Роменському вузлові зв’язку: пройшов шлях техніка, старшого техніка, інженера, старшого інженера, заступника інженера електрозв’язку. З 1987 по 2000 рік, до виходу на пенсію, обіймав посаду начальника Роменського районного вузла зв’язку.

Місто над Сулою
Місто над Сулою

До малювання потяг був з самого дитинства. Це йому дісталось від батька, що теж любив малювати. Але, на жаль, його роботи не збереглися. Маленький Анатолій всі гроші, які вдавалося зібрати, витрачав на кольорові олівці та фарби. Та сам намагався щось малювати У шкільні роки хлопець оформляв стінгазети та рисував дівчатам квіти у щоденники. Коли навчався у Мурманському морехідному училищі, їдучи на канікули додому, у Ленінграді купив художні олійні фарби, щоб здійснити свої мрії. І це були перші серйозні спроби в малюванні. Спеціальної підготовки Анатолій Васильович не має.
А коли відсвяткував своє 75-річчя, на його прохання йому подарували набір фарб. У вільний час влітку він малював.

Троянди
Троянди

Це хобі захопило його. І роботи з’являлись одна за одною. Незважаючи ні на що, весь вільний час він присвячував улюбленій справі. Це допомагало збороти недуги.
26 липня цього року Анатолій Васильович відсвяткував 80-річний ювілей, провів у міському Будинку культури третю виставку своїх художніх та поетичних творів, приймав поздоровлення. В той час, коли готувався цей номер журналу, несподівана смерть обірвала життя чудової людини і художника. Трапилось це 15 серпня 2017 року.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *