Земська лікарня

РАЙОННА ЛІКАРНЯ, ЛІКУВАЛЬНІ ЗАКЛАДИ В МІСТІ

У 1931 році із скасуванням округу утворений Роменський район. Лікарня на 150 ліжок стала називатись районною. В офіційних документах її продовжували називати Народною.
Крім районної лікарні, в місті функціонували лікувальні установи: дитяча лікарня на 30 ліжок, протитуберкульозний диспансер зі стаціонаром на 20 ліжок, шкірвендиспансер (без стаціонару), поліклініка для дорослих зі стоматологічним кабінетом і пунктом швидкої допомоги, дитяча поліклініка з дитячою консультацією і молочною кухнею. У місті знаходилася дитяча Республіканська психоневрологічна лікарня, на залізничній станції – самостійна відомча поліклініка.
У 1937 році два дерев’яні бараки, що використовувалися раніше для сипнотифозних хворих, з’єднали між собою прибудовою, стіни обклали цеглою. У цьому приміщенні розмістилось інфекційне відділення районної лікарні. У 1938 році на території лікарні побудовано одноповерхову споруду з 6 кімнат, призначену для квартири головного лікаря. З часом (1947 р.) у ній розмістилась лікарняна аптека.
Перед початком Великої Вітчизняної війни (1941 р.), крім районної лікарні, в місті були такі лікувально-профілактичні заклади: дитяча лікарня, протитуберкульозний санаторій, водолікарня, рентгенстанція з глибокою рентгенотерапією, міська поліклініка з клінічною лабораторією, шкільна поліклініка, жіноча і дитяча консультація з молочною кухнею, Республіканська дитяча нервовопсихічна лікарня, залізнична поліклініка, міжрайонна санітарна станція, районна санітарна станція з дезвідділом, малярійна станція з гельмінтологічним кабінетом.
У 1941-1943 роках у приміщеннях районної лікарні містився німецький військовий госпіталь.
У 1946 році лікарня налічувала 175 ліжка. У лікарні були введені нічні чергування лікарів з 20.00 до 8.00 наступного дня.
Норми продуктів для харчування в стаціонарі на одного хворого на добу в грамах: хліба – 600 г.,, круп -90 г., жирів – 30 гю, цукру – 30 г., картоплі і овочів -400 г. Хворим видавався сніданок і обід, на вечерю – лише чай.
У лікарні був вантажний автомобіль і 5 коней.
Бюджет лікарні на рік – 103470 крб.
У грудні 1947 року лікарня, поліклініка і “швидка допомога” були об’єднані, утворилося лікарняно-поліклінічне об’єднання.
Об’єднання обслуговувало населення Роменського, Глинського, Смілівського, Липоводолинського, Недригайлівського районів, виконувало функції міжрайонного.
У 1948 році в лікарні було 190 ліжок, відкрито відділення на 25 ліжок для хворих на туберкульоз.
Онкологічні хворі лікувались у терапевтичному, хірургічному та гінекологічному відділеннях у залежності від локалізації хворобливого процесу.
За рік у відділеннях стаціонару лікувалося 4769 чоловік.
У 1949 році в лікарні введено лікувальне харчування для хворих.
Районна лікарня в 1950 році мала 250 ліжок.
З 1950 року почали здійснюватися планові виїзди лікарів районної лікарні на сільські лікарські дільниці з метою консультативної методичної допомоги лікарям. У стаціонарних відділеннях лікарні за штатним розкладом у 1950 році було посад: лікарів – 11,0; середніх медичних працівників – 43,0. В штаті лікарні – 20,0 посад адміністративно-господарського персоналу.
Бюджет лікарні у 1950 році складав 1653400 крб.
У 1951 році в лікарні відкрито міжрайонне психоневрологічне відділення на 25 ліжок для лікування хворих із гострими психозами з Роменського і прилеглих до нього районів області. Організували його лікар-психіатр Республіканської дитячої психоневрологічної лікарні, що знаходилася в місті Ромни, Жмурко Н.М. Незабаром завідування відділенням покладено на лікаря-психіатра Іванову А.А. Відділення у 1956 році було ліквідовано, хворі переведені до обласної психіатричної лікарні в Ромнах.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *