Пелюсток Ромен-цвіту

НЕДРИГАЙЛІВСЬКА ПЕЛЮСТКА «РОМЕНУ»

Мистецтво слова – це той куточок земного раю, де людська душа може по-справжньому відпочити, насолодитися красою і величчю життя, любові, підніматися у своєму духовному збагаченні та зростанні у незбагненну небесну височінь. Земля Недригайлівщини, мабуть, полита якимись особливими, чарівними дощами, бо на її, образно кажучи, творчому лузі віддавна щедро рясніють різнобарвні квіти літературно-мистецьких талантів.
Наш край покритий немеркнучою славою таких визначних митців літературно-поетичного слова, як Дмитро Білоус, Олекса Ющенко, Григорій Білоус, які вже пішли за межу вічності. Приємно радують творчі здобутки тих майстрів поезії та прози, які нині перебувають в активному творчому строю і в поті чола плідно трудяться на літературній ниві. До їх когорти належать славні й відомі земляки, вихідці з Недригайлівщини Іван Власенко, Микола Гриценко, Іван Головченко, Анатолій Мокренко, Віктор Положій та інші літератори. Вони показали себе особистостями з багатогранним творчим талантом. Наприклад, А.Ю.Мокренка знають в Україні, як видатного співака і майстра вокалу. Та, крім пісні, Анатолій Юрійович навіки присвятив свою душу ще й поезії, прозі та публіцистиці. Багато років у Недригайлівському районі розквітають поетичним різнобарв’ям літературні таланти Діни Швець, Анатолія Лісного, Михайла Нелина, Якова Косенка, Михайла Зерніченка, Ольги Даниленко, Віри Мусієнко, Миколи Андрієнка, Олександра Шевченка, Юлії Звязки. Серед наймолодших яскравою зірочкою на поетичному небі спалахнуло ім’я Олени Федяй.
Звичайно, всіх любителів літературного слова, які творять поезію на землі недригайлівського краю, перерахувати й проаналізувати не зовсім просто. Одні з них спалахують на деякий час, а потім пригасають, акумулюючи енергію для нових поетичних вибухів, інші горять більш-менш рівномірно, в ритмі часу.
Презентуючи поетичне гроно імен Недригайлівщини в окружному альманасі, літературно-історичному часописі «Ромен», хочеться від глибини душі побажати усім авторам, які представляють наш край, невичерпної творчої наснаги та енергії у творенні краси, добра і любові засобами поетичного слова, що народжується серцем.
Микола АНДРІЄНКО,
керівник літературної студії «Пролісок Посулля»
при редакції Недригайлівської районної газети «Голос Посулля»

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *