Діти Роменщини - захисникам України.

ВСІЄЮ ГРОМАДОЮ ЗАРАДИ МИРУ

( Роменщина – захисникам України )
Трагедія нашої країни, що триває у східних областях, не залишає байдужим жодного мешканця Роменщини. Спільний порив заради миру та єдності знову згуртував людей різного віку, політичних уподобань, соціального і майнового стану.
Відгукнувшись на прохання військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО, допомогти овочами, наші жителі продемонстрували ті природні для українців людяність, щирість та душевну теплоту, які не можуть бути знищеними ніякою агресією чи жорстокістю.
Громадянами Роменщини, сільскими радами, установами, організаціями, підприємствами всіх форм власності, волонтерами зібрано, закуплено та доставлено в зону антитерористичної операції: теплові- зори, засоби індивідуального захисту, технічні засоби, теплий одяг, ліки, продукти харчування та інше. У грошовому еквіваленті сума наданої Роменщиною в зону АТО допомоги складає близько мільйона гривень.
Сільськогосподарські підприємства всіх форм власності неоднарозово надавали допомогу військовослужбовцям в зону АТО продуктами харчування. Забезпечувалася військова частина, яка дислокується в Роменському районі.
Людське бажання допомогти було по-справжньому безмежним. Сільським головам, всупереч транспортним проблемам з доставкою продуктів на схід, доводилося стримувати потік бажаючих долучитися до гуманітарної місії. Незважаючи на те, що оголошена сільськими радами до збору була тільки городина, селяни несли все, чим хотіли поділитися із солдатами: вишукане варення, приготоване для себе на випадок якоїсь урочистості, різноманітну найкращу домашню консервацію, солодощі, м’ясні та рибні консерви, крупи, чай, цукор, олію, сіль, горіхи – словом, усе, чого бракує у військових умовах. Напередодні територію району залили рясні дощі, після яких жоден господар не топтав би город, якби мова йшла про себе. Для армії ж люди накопали стільки картоплі, зібрали стільки капусти, моркви, цибулі, огірків та іншої городини, що вивозити її довелося у декілька прийомів.
Ініціатори акції голова Роменської районної державної адміністрації Білоха В.О. та голова районної ради Переваруха В.Я. щиро дякують всім мешканцям, які виявили найкращі людські якості. Немає мірила для того, щоб виокремити когось персонально: в однаковій мірі заслуговують шани усі:
– і той, хто дбайливо, по-сільському замотував величезний шмат сала у два шари «Сільських вістей», лаштуючи їх у далеку дорогу;
– і той, хто, зібравши п’ять перших дозрілих помідорів, не скуштувавши сам, передав їх солдатам;
– і той, хто почувши, з якою метою купують сітки, дав їх безкоштовно, додавши до них ще й мила;
– і той, хто старався якнайшвидше посортувати та спакувати все знесене і завантажити його, розмістивши компактно й надійно у вантажівці;
– і той, хто добровільно зголосився власною машиною відвезти продукти за 800 кілометрів туди, де стріляють…
У загальноосвітніх школах Роменського району пройшли благодійні ярмарки зі збору коштів пораненим військовослужбовцям із зони АТО та доброчинні акції зі збору теплого одягу дітям – переселенцям із зони АТО.
Загалом проведено шість акцій, з них:
Всеукраїнська акція «Лист пораненому солдату»;
районна акція «Ліки замість квітів»;
районний конкурс-акція «Малюнок захиснику
Вітчизни»;
збір коштів на допомогу Роману Головку;
благодійні ярмарки зі збору коштів пораненим;
Проведено благодійну акцію «Пакунок вдячності».
У Донецьку та Луганську області нашим бійцям було направлено:
овочів, продуктів харчування -10 тонн;
картоплі – 10 тонн;
борошна – 10 тонн;
продуктів харчування – 15 тонн;
продуктів харчування ( консервація, овочі, печиво );
засобів гігієни – 55 тонн, 500 кілограмів;
дитячого одягу – 2 тонни;
медикаментів закуплено на 12 тисяч грн.;
Надано допомогу переміщеним особам на території
Роменського району:
житла – 83 будинки на території сільських
рад. Зареєстровано 192 сім’ї ( 323 особи );
придбано твердого палива- 80 м. куб.;
продуктів харчування – 15 тонн;
дитячого одягу – 150 одиниць;
надано грошової допомоги 5 тис. грн..;
медикаментів – на суму 3 тисячі грн..
У багатьох пакунках були зворушливі дитячі листи з малюнками. Зобразивши голубе небо, сонце і дім, діти писали військовослужбовцям: «Ми – за мир, ми Вас любимо і надіємося на Вас». Разом з місцевими дітьми ці слова писала й російська 8-річна дівчинка, яка гостює у бабусі в Погожій Криниці.
Віктор Клєйніх

МІЛЬЙОН ДЛЯ АРМІЇ — ВІД РОМЕНЩИНИ

Допоможи солдатам АТОТриває збір допомоги військовослужбовцям. Меш-канці Роменщини, сільські ради, установи, організації, підприємства, інвестиційні компанії, сільськогосподарські підприємства всіх форм власності й волонтери зібрали, закупили і доставили в зону проведення антитерористичної операції тепловізори, засоби індивідуального захисту, тех¬нічні прилади, теплий одяг, лі¬ки, продукти та багато чого іншого. Вій-ськовий під¬розділ, що дислокується на території нашого краю, також значною мірою забезпечується за рахунок благодій¬них пожертв і внес¬ків доброчинців.
Допоможи солдатам АТОЗагалом Роменщина передала Українській армії різноманітної допомоги майже на мільйон гривень.
У навчальних закладах району про¬йшли благо¬дій¬ні ярмарки, на яких збирали кошти пораненим військовослужбовцям і теплий одяг для мешканців територій, де ведуться бойові дії, та переселенців із зони АТО. Учні зробили свій внесок і в одужання уродженця с.Діброви Романа Головка, котрий уже повернувся додому після лікування в Харків¬ському опіковому центрі. Школярі активно долучилися до обласної акції “Малюнок захиснику Вітчизни”. Кращі роботи перед відправкою бійцям-сумчанам, які знаходяться в зоні проведення антитерористичної операції, презентували в Сумській муніципальній галереї.
Наприклад, у Перехрестівській ЗОШ влаштували акції “Допоможи солдатам АТО”, “Прапорець із побажанням” і виставку малюнків. Зібрали теплі речі для підрозділу, де служив випускник школи Сер¬гій Авраменко, загиблий під час обстрілу російським “Смерчем”.
Андріяшівські школярі долучилися до акції “Напиши листа солдату”, презентували виставку малюнків “Україна – єдина країна”, зібрали 9200 грн для лікування роменців Романа Головка та Володимира Гамарника, Андрія Білика з Перекопівки, Олександра Чалапчія з Кіровоградщини, який втратив у зоні АТО ноги, та В’ячеслава Буйновського з Кролевця – на протези для руки й ноги.
В Бобрицькій школі писали листи пораненим сол-датам, провели марафон “Діти – за мир, за єдину Україну”, акцію “Ліки замість квітів”, підготували концерт для бійців військової частини, розташованої на Роменщині. Зі¬брали кошти для лікування, а також для придбання предметів побуту, ліків, одягу, кухонного інвентарю солдатам АТО.

Денис МЯГКОВИЧ

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *