Рятувальники

НА СТОРОЖІ НАШОГО СПОКОЮ

Міжрегіональний центр швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Ромни, ДСНС
Ромни, ДСНС

Діяльність Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, у своїй предісторії почалася 21 грудня 1940 року з формування 76-го Окремого інженерно-аеродромного батальйону в м. Чернівці. Від моменту створення, в роки Другої світової війни та поспіль батальйон неодноразово змінював місце своєї дислокації. Із 21 липня 1958 року передислокація остаточно завершилася та територіально закріпилася в місті Ромни Сумської області.
17 жовтня 1996 року Постановою Кабінету Міністрів

Біляєв Сергій Васильович
Біляєв Сергій Васильович

України 76-й Окремий інженерно-аеродромний батальйон було передано до складу сил Цивільної оборони новоствореного Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. На його базі було створено 76-й Окремий аварійно-рятувальний батальйон. Командиром новоствореного підрозділу було призначено енергійного та цілеспрямованого офіцера – Біляєва Сергія Васильовича.
Батальйон призначався для виконання рятувальних та інших невідкладних робіт на об’єктах господарської діяльності при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного та природного характеру. Протягом останніх двадцяти років роменський рятувальний підрозділ постійно удосконалював свою організаційну структуру і на кінець 2017 року виріс у потужний Міжрегіональний центр швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який виконує завдання широкого спектру.

Ризиковані роботи
Ризиковані роботи

Фахівці Центру проводять рятувальні роботи підвищеного ризику, аварійно-рятувальні, пошуково-рятувальні та відновлювальні

Ліквідаціяя аварій
Ліквідаціяя аварій

роботи, ліквідовують наслідки надзвичайних ситуацій, знешкоджують вибухонебезпечні предмети на суші та під

Небезпечні висотні роботи
Небезпечні висотні роботи

водою, знаходять ВНП за допомогою собак-детекторів, проводять радіаційну, хімічну та біологічну розвідку, лабораторний контроль, спеціальну і санітарну обробку,

Рятування на завалах
Рятування на завалах

гасять пожежі, забезпечують теплопостачання.
За плечима в роменців вже багато складних випробувань: ліквідація

Ліквідація аварій
Ліквідація аварій

наслідків повеней на Закарпатті та Івано-Франківщині; буревіїв на Чернігівщині, Львівщині, Житомирщині; боротьба з пташиним грипом та свинячою чумою на

Важка рятувальна техніка
Важка рятувальна техніка

Сумщині; ліквідація наслідків вибуху на складах

Саперні роботи
Саперні роботи

артилерійського озброєння в селі Новобогданівка Запорізької області, в

Підводне розмінування
Підводне розмінування

м.Лозова та м.Балаклея Харківської області, с.Калинівка Вінницької області.

Собака-детектор
Собака-детектор

З 2011 року Україна в особі Кінологічного центру ДСНС України стає 40-м членом – учасником Міжнародної

Кінологи на службі
Кінологи на службі

організації пошуково-рятувальних собак IRO, а вже у 2012 році на навчально-тренувальному полігоні у м.Ромни

Радіоактивна розвідка
Радіоактивна розвідка

було проведено 18-й щорічний Чемпіонат світу кінологів-рятувальників, за

Ліквідація хімічного зараження
Ліквідація хімічного зараження

підсумками якого роменські кінологи стали чемпіонами світу.
Настає дуже важкий для всієї України 2014 рік. Відразу після звільнення

Гасять пожежу
Гасять пожежу

окупованих територій зведений загон

Відновлюють теплопостачання
Відновлюють теплопостачання

Центру вирушає на Буремний схід для проведення відновлювальних робіт та надання гуманітарної допомоги.

Допомагають у повінь
Допомагають у повінь

Піротехніки та водолази буквально

Борються з пташиним грипом та свинячою чумою
Борються з пташиним грипом та свинячою чумою

цілодобово ретельно обстежують місцевість та звільняють населені пункти від вибухонебезпечних предметів, яких тут виявилося дуже багато.

Духовий оркестр
Духовий оркестр

Візитівкою центру є духовий оркестр. Це дружний колектив професійних музикантів, відомий широким репертуаром і майстерним виконанням творів різних стилів і напрямків. Музиканти оркестру з величезним піднесенням грають і військовий марш, і джазову композицію, і романтичний вальс, і тематичні твори для будь-яких урочистостей.

Духовий оркестр центру – лауреат різноманітних всеукраїнських та міжнародних фестивалів.
Міжрегіональний центр швидкого реагування як структурний підрозділ ДСНС України тісно співпрацює з міжнародними організаціями. На базі центру проводяться семінари по програмі Північноатлантичного союзу (NATO), проводяться спільні заходи з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), фахівці центру беруть участь у заходах, Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), Організації Об’єднаних Націй (ООН), Організації із заборони розповсюдження хімічної зброї (OPCW).
У центрі створена та успішно діє громадська організація «Служу народу України». Вона була утворена для ефективного патріотичного виховання молоді і сприяє еконо¬мічному, історико-культурному та духовному становленню громадян. Саме ця організація стала локомотивом тих позитивних зрушень, які постійно відбуваються у громадському житті рятувальників та взагалі всієї громади регіону. Це і літні наметові табори, і різноманітні спортивні секції – біатлону, рукопашного бою, атлетизму, бойових мистецтв, і хореографічний колектив.

Футбольна команда "Рятувальник"
Футбольна команда “Рятувальник”

Достойна фізична підготовка – це головна передумова при прийомі на службу до лав центру. Адже заняття спортом – це престиж, це здоров’я, це високі показники у роботі, це один із ефективних засобів виховання гармонійно розвинутої особистості. В своєму арсеналі центр має своїх чемпіонів. У центрі існує своя футбольна команда “Рятувальник”, яка на сьогодні грає у І лізі України з футзалу.

Музей
Музей

Свою 20-річну діяльність рятувальники відобразили у нещодавно відкритому музеї, який складається із двох залів – піротехнічної справи та, власне, рятувальної справи.
За мужність і самовіддані дії при виконанні завдань за призначенням особовий склад Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України неодноразово заохочувався керівництвом ДСНС України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою України, Президентом України, а також різними громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування.
Андрій Будаков

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *