Обрії

На перехресті життя і творчості

У лютневі морозні дні в затишному приміщенні Роменської центральної бібліотеки для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича відбулася особлива в літературному житті нашого міста подія – вихід у світ другої збірки «Пам’ять жива» талановитої поетеси, заступника голови літературного об’єднання «Обрії» Людмили Кранги та одночасно святкування її 75-річного ювілею. Ось як ювілярка написала у своєму вірші «Подарунок собі» про це:

Я зробила собі подарунок –
Книгу видала «Пам’ять жива».
Це батькам щирий мій поцілунок,
І любов моя, й теплі слова.

Вели захід працівники бібліотеки Валентина Салогуб та Людмила Петрова, які розповіли, що Людмила Іванівна народилася 1943 року в суворому Уральському краї під час перебування в мобілізації її матері Мотрони Семенівни – медичної сестри із Сумщини, яка рано залишилася вдовою, бо батько поетеси Іван Григорович загинув на фронті 1944-го року.
Людмила Кранга під музику пісні Марка Фрадкіна «Журавлі» прочитала вірш «Прости», який вона присвятила невмирущому коханню своїх батьків, бо написаний він був на основі листа матері поетеси до вже загиблого на війні чоловіка. Слова цієї поезії нікого не залишили байдужими, примусили задуматись про істинні цінності людського буття.
Нелегке повоєнне дитинство, безумовно, позначилось на формуванні світогляду майбутньої поетеси, але не вбило здатності бачити прекрасне навколо: у природі, у людях і житті. Тому захід прикрасили інші не менш чуттєві вірші Людмили Іванівни, які торкалися найтонших струн сердець слухачів.
Згодом зі словами привітання до ювілярки звернулися начальник відділу культури Тетяна Баляба, яка нагородила Людмилу Крангу грамотою відділу культури Виконавчого комітету Роменської міської ради, директор міської централізованої бібліотечної системи Ніна Рослова, голова літературного об’єднання «Обрії» Людмила Грицай, головний редактор літературно-історичного альманаху «Ромен» Віктор Клєйніх, «обрійчани» Валентина Бородько, Тетяна Іванова, Андрій Воробйов, голова громадської організації «Літературне об’єднання «Дивослово» Тетяна Лісненко, голова Роменської районної ветеранської організації Надія Карпенко, колеги по перу Наталія Петренко, Любов Шемчук, голова Роменської міськрайонної організації УФК Віктор Стрельченко, керівник гуртка «Чарівна мить» при університеті третього віку Софія Стрельченко, видатний спортсмен Сергій Гаврась та інші гості заходу. Від усіх виступаючих линули слова вдячності за поетичну та журналістську діяльність ювілярки, за її вагомий особистий внесок у розвиток літератури міста і підтримку діяльності літературно-історичного альманаху «Ромен», за відповідальне ставлення до будь-якої роботи на творчій ниві і доброзичливість до людей, а також прозвучали найщиріші побажання натхнення, творчих злетів і довгих літ життя.
Захід залишив після себе приємні враження, віру в те, що прекрасне поетичне слово врятує цей світ від байдужості, жорстокості й навчить усіх любити життя, як його любить поетеса Людмила Кранга.

Людмила ГРИЦАЙ,
голова літературного об’єднання «Обрії»

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *