Лісненко Тетяна

Жінка-берегиня: від гармонії в сім’ї – до гармонії у світі

В активі Федерації жінок «За мир у всьому світі» впевнені, що жінки відіграють фундаментальну та особливу роль у створенні гармонії та миру на всіх рівнях від родини до цілого світу. Ця велика і дієва організація об’єднує жінок України та інших держав, дає можливість довідатись про проблеми і шляхи їхнього вирішення в інших сторонах світу, створює міцні та плідні стосунки між жінками, успішно долаючи політичні, мовні, культурні та інші бар’єри.
В Україні говорять: «Без родини чи сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї дитина робить найперші кроки, із родини вона виходить у далекий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Як велика ріка бере початок і силу з малого джерела, так і наша держава починається з родини. А родина до родини – народ! Саме від жінки-берегині він і починається, від гармонії в родині виростає гармонія людства в світі.
Федерація жінок проводить великі і змістовні заходи, спрямовані на відновлення та збереження миру на землі. Отож, одним із ключових напрямків діяльності Федерації є підвищення ролі жінки і матері у сприянні миру та стабільності. Щоб досягти миру, його треба будувати за допомогою любові. Людство – це сім’я, розширена так, щоб охоплювати всіх і кожного. Людина має бути здатною любити все людство так, як дружина любить свого чоловіка, як діти люблять батька та матір. Живучи заради всіх людей світу так само, як батьки живуть заради своїх дітей, така людина принесе гармонію всьому світу.
Федерація жінок «За мир у всьому світі» активно взаємодіє з міжнародною спільнотою. Вона має генеральний статус при соціальній та економічній раді ООН, бере участь у комісіях, де розглядаються питання щодо ролі жінок у різних сферах діяльності. Українські делегати ФЖМС регулярно беруть участь у Комісіях ООН зі статусу жінок. Як бачимо, жінка тримає ношу у всіх сферах життєдіяльності, поруч із сильною половиною людства вирішує найсуттєвіші і найглобальніші питання і проблеми.
13 травня цього року в Києві відбулася традиційна міжнародна конференція під гаслом – «Жінка-берегиня: від гармонії в сім’ї – до гармонії у світі», під час якої відбулася церемонія нагородження «Жінка року», де взяли участь представники громадських організацій, державних установ, видатні митці, освітяни, науковці та гості з Європи, Японії, Південної Кореї.
«Я хотіла сказати про те, про що дуже часто говорять, про гармонію, гармонію, яка має бути в жінці для того, щоб любити. Для того, щоб працювати і народжувати дітей, але значно більше, ніж гармонію, я люблю синергію. Синергія говорить про те, що мало бути тільки мамою, мало бути тільки коханою дружиною. Це ніяк не має заважати реалізовувати свої Богом дані здібності, тому що значно краще для своїх дітей бути не тим, хто тільки варить, пере та готує їсти, значно краще та важливіше бути прикладом того, як потрібно змінювати реальність навколо себе», – сказала під час нагородження голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я народний депутат України Ольга Богомолець.
Вона зазначила, що щасливе, заможне, мирне майбутнє України в руках саме жінок. За її словами, вже прийшов інший час, все змінилося, і роль жінки у цьому світі в тому числі, тому жінкам потрібно обов’язково діяти.
Голова правління Федерації жінок «За мир у всьому світі» в Україні Тетяна Коцеба зазначила, що одним із ключових напрямків діяльності Федерації є підвищення ролі жінки і матері у сприянні добробуту, справедливості, миру та стабільності.
«Вже дванадцятий раз громадська організація, яку я очолюю, збирає прогресивних представниць українського та світового жіноцтва, громадських та державних діячів, освітян та науковців на цій міжнародній конференції, присвяченій Дню матері. Бути матір’ю – це найвище покликання жінки, і сьогодні я хочу щиро привітати усіх матусь, та від усього серця подякувати їм за безмежну любов, ласку та нескінченну турботу», – сказала вона.
Нагороду «Жінка року» отримали видатні українки, сильні і мужні, творчі і мудрі жінки, які досягли успіху у різних сферах життя – державній, громадській діяльності, науці, спорті, мистецтві та інших сферах. Цьогоріч нагородили дев’ять жінок, життя яких було незвичайним, сповненим викликів та перемог.
Зокрема, нагороду в номінації «Жінка-науковець» отримала талановитий інженер Тетяна Кудінова, яка близько 10 років пропрацювала в галузі космічних технологій та 30 років – в галузі кібернетики. Жінкою-педагогом стала член Національної хореографічної спілки України, керівник народного художнього колективу «Ансамбль танцю «Вітамінчики» – Олена Мельник. Нагороду в номінації «Жінка – громадський діяч» отримала Лариса Шутова, голова громадської організації «Новоград-Волинська міська організація жінок». Ця організація багато уваги приділяє дітям з інвалідністю та дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Нагороду в номінації «Жінка – громадський діяч» отримала також неперевершена, мудра і талановита жінка, мистецтвознавець, член НСЖУ, керівник прес-центру громадської організації «Сумське земляцтво у Києві», голова Роменського відділу Українського фонду культури – Валентина Олексіївна Єфремова.
Делегація із древнього міста Ромен щиросердно, стоячи і аплодуючи, вітала свою землячку, талановиту і неординарну жінку – Валентину Єфремову із високою і справедливою нагородою – «Жінка року – 2019». Ця неспокійна ентузіастка – художник, учитель, член Національних Спілок художників та журналістів України, заслужений працівник культури України, активний подвижник у культурі, популяризатор мистецьких творів, куратор різноманітних проектів, дослідник художнього спадку Сумщини, організатор підтримки сучасних митців і різноманітних культурно-мистецьких заходів, член правління Українського фонду культури, член ради Сумського земляцтва, непосидючий ветеран праці, Посол Всесвітньої федерації миру… Не перелічити всіх її талантів і обов’язків! Та для нас, роменців, найдорожче її звання – ЗЕМЛЯЧКА, РОМЕНКА! Бо постійно відчуваємо її душевне тепло, опіку митців, підтримку талантів, турботу про рідний край. Роменці пишаються Вами, Валентино Олексіївно, і зичать усіляких гараздів на Вашій невтомній життєвій ниві. Перемог Вам та Миру в Україні й усьому світі!
Ми абсолютно віримо в те, що в нашій країні буде жаданий мир і благополуччя. Жінки України та інших держав сьогодні простягають один одному руки заради того, щоб зберегти єдність у мріях і діях та відновити мир у нашій країні і на всій планеті ЗЕМЛЯ.
Від роменців щира вдячність за визнання нашої землячки Жінкою року і дружню підтримку Тетяні Юріївні Коцебі, голові правління Федерації жінок «За мир у всьому світі» в Україні. Делегація дякує за запрошення і можливість побувати на міжнародній конференції, поспілкуватися з друзями-однодумцями, помилуватися красою виступів талановитих жінок і художніх колективів. Дай, Боже, Миру!

Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському.

А всі жінки, немов весняний цвіт,
Дорогу миру мріями встеляймо.
Робімо вільним голуба політ,
Й планету міцно на руках тримаймо!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *