Червоний хрест

ТОВАРИСТВО ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА

Товариство Червоного Хреста почало свою діяльність 18 квітня 1918 року на 1 з’їзді працівників Червоного Хреста і представників громадських медико-санітарних організацій Союзу Земств і Союзу міст. Був обраний оргкомітет на чолі з лікарем В.П.Петровським. Перший статут Українського Червоного Хреста затверджений 1 лютого 1919 року.
10 березня 1919 року Рада Народних Комісаріатів УРСР прийняла декрет про затвердження Особливого Комітету Українського Червоного Хреста. Під його керівництвом передані всі заклади і майно як Російського товариства Червоного Хреста на території України, так і всі заклади і майно Українського Червоного Хреста.
Роменський місцевий комітет Товариства Червоного Хреста почав свою діяльність із вересня 1914 року. Він узяв на себе турботу про влаштування і утримання лазаретів для хворих і поранених воїнів при єврейській лікарні і Роменському військовому складі на 20 ліжок. Крім того, при наявності коштів комітет мав їх надавати сім’ям убитих і поранених воїнів, а також забезпечувати білизною, одягом поранених, які виписуються з лазарета. Грошей не було. Зверталися до земської управи з проханням виділити кошти для цієї мети.
Завданнями Товариства Червоного Хреста того часу були реевакуація військовополонених, а також боротьба з тифом.
Із перших днів своєї діяльності Український Червоний Хрест організував допомогу найбільш бідному населенню, створював госпіталі, санаторії, лазні, пральні, пункти харчування для біженців і військовополонених. Допомагали голодуючому населенню Поволжя. У 1921 році Український Червоний Хрест організував харчування на вузлових станціях залізниці, де пропускали за один день біля 7000 чоловік. Число пунктів харчування досягло 576 з пропускною здатністю 150000 чоловік в день.
З 13 липня 1920 року витрати по Українському Червоному Хресту держава бере на себе. Санітарно-курортна справа стає одним із напрямків діяльності Українського Червоного Хреста.
З 1923 року головним напрямком діяльності стає медико-санітарна, гуманітарна, військово-санітарна робота в умовах мирного будівництва.
У 1926-1927 роках в республіці розгортається підготовка населення в гуртках першої допомоги, підготовка сандружинниць, санінструкторів, медсестер.
У 1930 році Український Червоний Хрест включився в роботу по зміцненню служби крові і донорства.
У 1930 році створений Сумський обласний комітет Товариства Червоного Хреста і відповідно в усіх районах Сумської області – районні комітети.
У 1966 році Роменський районний комітет перетворений у міськрайкомітет.
У 1974 році замість міськрайкомітету утворилися міський і районний комітети Червоного Хреста. У 1989 році відбулося злиття комітетів.
З 1941 по 1953 роки при райкомі Червоного Хреста працювали річні курси підготовки медсестер, з 1953 по 1962 роки – півторарічні, з 1962 по 1966 роки – дворічні. Всього підготовлено 437 чол.
Товариство Червоного Хреста проводить роботу з підготовки сандружин, санпостів, громадських санітарних інспекторів, активу по догляду за хворими на дому, з охорони здоров’я дітей, з профілактики туберкульозу й інфекційних захворювань, по боротьбі з алкоголізмом. Постійно проводиться робота з комплектування безкоштовних донорів. У місті й районі – 275 почесних донорів СРСР і України, з них 18 медпрацівників: П.І. Шерстньова, фельдшер швейної фабрики – 1968 р., О.В.Прокопенко – завідуюча ФАП с.Житнє – 1977 рік, Л.Ю.Мокренко – завідуючий дитячим відділенням ЦРЛ – 1980 р., Л.О.Шапран – діловод ЦРЛ – 1992 р., В.М.Клименко – лаборант СЕС – 1992 р. та інші.
З 1989 року в Роменському районі створена служба милосердя Червоного Хреста. Взято на обслуговування 90 чоловік одиноких престарілих. Нині обслуговуються 129 чоловік. На кошти міськрайкомітету Товариства Червоного Хреста у 1991 році обладнано два дитячих майданчики в дитячій поліклініці і психлікарні.
Населення міста й району одержало двічі гуманітарну допомогу з-за кордону. Одержали її 350 одиноких людей, вдів, багатодітних сімей, 485 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
У 1990 році надана медична допомога 10 біженцям із Вірменії, гуманітарна допомога (10 тонн продуктів) Семенівському району Чернігівської області, що постраждав від аварії на Чорнобильській АЕС.
У 1993 році надана гуманітарна допомога жителям міста Душанбе (Таджикистан). Постійно надається допомога малоімущим жителям міста й району, дітям-сиротам.
Роменський міськрайкомітет організував курси по навчанню населення лікувальному масажу.
У 1998 році Товариство Червоного Хреста отримало від місцевої влади приміщення колишнього дитячого садка, в якому проведено поточний ремонт. В цьому ж році створено медико-соціальний центр. Основне його призначення – турбота про людей похилого віку, зокрема одиноких, соціальна, медична .
Неодноразово надходила гуманітарна допомога, зокрема з Голандії. У центрі веде прийом лікар-терапевт-геріатр Мелешко В.О. по вівторках.
Медичні сестри виконують призначення лікарів. Молодші медичні сестри закріплені за престарілими та хворими на дому.
Продовжується підготовка населення по лікувальному масажу.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *