Літоб'єднання Обрії

НАШІ «ОБРІЇ»

«До нових обріїв! До нових звершень!» – такі були побажання колективу «обрійчан» у першій нашій колективній збірці, яка побачила світ 2016 року. І ось ми вдруге готуємо до друку книгу «Українонька в нас одна». На жаль, не кожен має фінансову можливість видати свою особисту збірку, та головне – ми разом, ми – колектив, працюємо над удосконаленням творчих здібностей, висвітлюємо у своїх віршах як прекрасне, світле, добре, так і важке, болюче, що тривожить наші душі через війну й через хвилювання за долю найчарівнішої, найщедрішої на добро землі – України.
Наш колектив уже має власні творчі здобутки, бо ми намагалися свої вірші нести між людей, виховуючи любов до Батьківщини й до поетичного слова взагалі. Члени «Обріїв» колективно провели чимало зустрічей зі школярами як міських (№ 1, 2, 4, 5, 7, 8, 11), так і сільських шкіл, а також із учнями ДПТНЗ Роменського ВПУ.
Були заходи й за межами нашого району – у Сумах, у Конотопі. Так 2017 року «обрійчани» приймали цілу делегацію сумських поетів у Роменській центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Б.Антоненка-Давидовича (в нашій творчій другій домівці), а згодом уже нас запросили для виступу в Сумську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. Н.К. Крупської (в їхній творчий дім). Ці заходи залишили після себе багато теплих і приємних спогадів.
Долучалися неодноразово «обрійчани» й до святкування Дня Соборності України, Дня Прапора, виступали зі своїми віршами й на Дні народження міста біля історичного пам’ятника Т. Г. Шевченку, проводили патріотичні читання та багато інших цікавих заходів.
А у квітні 2017 року відбулася неймовірно захоплююча зустріч наших поетів із творчими людьми с.Діброва. Хочеться сказати багато добрих, щирих слів про організаторів цього дійства – сільського голову Петра Панченка та ідейного сподвижника прекрасного свята поезії Володимира Кривогуза, які це знайомство зробили незабутнім. Вела цей захід Людмила Грицай, і це особливо приємно.
А ще для «обрійчан» стало вже традицією за ініціативи нашої колеги по перу Наталії Петренко, яка є землячкою відомого українського поета Олександра Олеся, долучатися до урочистостей на її малій батьківщині – в с.Верхосулка, що на Білопільщині. Тут же в листопаді 2016 року відзначила вона і свій 55-річний ювілей за підтримки рідних «Обріїв».
Села Сміле, Хмелів, Перехрестівка, Овлаші, Калинівка також чули про наш колектив, бо знайомилися із творчістю деяких його членів. Так Петро Акімов постійно бере участь у святкуванні дня народження с.Плавинище, де декламує свої поезії.
Наші вірші та статті про творчу діяльність і здобутки літературного об’єднання «Обрії», висвітленням яких здебільшого займається заступник голови нашого об’єднання Людмила Кранга, систематично друкуються на сторінках місцевих газет – «Вісті Роменщини», «Тандем», а також у літературно-історичному альманасі «Ромен», за що всі «обрійчани» дуже вдячні. А також у журналі «Сімейні справи» ( № 4, 2017 р.) в статті «Тридцята річниця Українського фонду культури» зазначалося, що по проведенню творчих заходів у місті наш колектив домінує (автор Валентина Єфремова). Хай нам підлестили, але все одно приємно.
Недавно побачили світ і власні поетичні збірки членів нашого літературного об’єднання: Валентини Бородько – «Свіча мого життя», Петра Акімова – «Радуга любви», Олександри Тарасенко – «Щастя – жить», «Сміле і сміляни», «Стою на праведній землі», «Ювілейна», Наталії Петренко – «І на тім рушникові», Людмили Кранги – «Мій чарівний світ», «Пам’ять жива» (поезія і проза). Презентація книжок відбувалася як у Роменській центральній міській бібліотеці для дорослих, так і за місцем проживання авторів.
Не забули «обрійчани» і про школярів молодшого віку. У травні 2017 року до Дня матері в Будинку культури відбувся особливий творчий вечір Людмили Грицай «Поезія для дитячих душ». Артистами, які талановито виконували вірші поетеси, були учні 1-Б класу СЗОШ №1 ім. П.І.Калнишевського. Вели цей захід Людмила Грицай зі своїм синочком Артемчиком, учнем цього ж класу, який із чотирьох років виступає з «Обріями». Тут були і загадки, і поезії, і гумор, написані нею для дітей, і гра на піаніно, і танці, і її пісні, покладені на музику композиторами Василем Маньком та Наталією Гречаною, які виконувались учнями музичної школи. А зовсім нещодавно, перед самим Новим роком, у рідній нам бібліотеці пройшов ще один захід для дітей: «Зима у віршах Людмили Грицай». Теплі дитячі усмішки говорили про те, що наша робота недаремна, що «Обрії» як об’єднання розквітають, бо попереду багато планів і творчих звершень у всіх нас.
Хочеться сказати слова вдячності як працівникам, так і директору Роменської центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Б.Антоненка-Давидовича Ніні Рословій за розуміння, підтримку та доброту, з якими вони нас щоразу приймають у себе. Їхня допомога відкриває нам все нові й нові горизонти.
Як перша колективна збірка «Обрії», так і друга «Українонька в нас одна», яка має скоро побачити світ, є спільним надбанням членів нашого літературного об’єднання, яке існує вже чотири роки. Кожен доклав зусиль, щоб нова книга була гарною, а головне – потрібною людям. Надіємося, що наша спільна творча праця знайде шлях до сердець читачів. Особливо приємно, що редактором та упорядником і цієї книги незмінно є Людмила Грицай. Тому «Обріям» знову побажаємо: «Вперед! До нових висот!»

Заступник голови об’єднання
Людмила Кранга.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *