Картина П.П.Кончаловского "А.С.Пушкин" (1932 г.)

Літературний гурток: “Проба пера”

Літературний гурток: “Проба пера”. Село Пустовійтівка. Керівник – Тамара Марченко.
Для багатьох із нас Пустовійтівка стала столицею серця, столицею творчого і духовного злету на все життя. До її животворних криниць, до драматичних доль односельців знову й знову припадає спрагла до добра душа, щоб черпати з них щедру наснагу, яка матеріалізується потім у пломінкому, образному слові поезій, нарисів, роздумів. Нелегкі селянські долі земляків, від минулих століть і до розбурханих реформами наших днів, відображені у творчості юних
обдарувань – учнів Пустовійтівської школи.
Діти знаходять переконливі слова, яскраві образи й характери, щоб відтворити непоборну силу людського оптимізму й віри в те, що в ріллю щовесни буде обов’язково кинуто зерно, з якого вродить запашний хліб, а з ним – і нова снага до життя… Поміж цими сільськими долями – століття, та єднає їх, як сніп перевесло, одна й та сама віра в добру силу рідної землі, яка нікого із своїх дітей не зрадить, не забуде.
Не забуває ця земля й славетну постать П.І. Калнишевського. Про нього ходять легенди, перекази, линуть пісні. Нелегко було Калнишеві на вибоїстій життєвій дорозі: самота, розчарування, як у кожної талановитої людини. Та він жив вірою, терпів страшні муки й наругу з гідністю, мужністю.
Є таке поняття, як категорія поколінь. І якщо нам, як і йому, останньому кошовому отаманові Запорозької Січі, болять всілякі негаразди в Україні і хочеться їх здолати, – значить, жива душа народу, спадкоємці продовжують його пошуки, його боротьбу за вільну Україну. Нам не однаково, чи буде земля колоситься пшеницею і лунатиме рідна мова на ній, чи буде вона закута кригою байдужості, національної пасивності. Нащадки повинні знати свою історію, адже
вона є виразником свідомості й гідності справжнього громадянина. Наші діти пишаються мужнім сином української нації, вірять, що незалежна Україна стане міцною державою. Хай же буде вовіки благословенною та земля, яка знаходить у собі снагу для щедрого врожаю й щирого правдивого слова.
Не втрачають юні пустовійтяни своєї залюбленості в творчість, незвичайну, часом несподівану молоду філософію України. Наслідком цього є нові поезії гуртка “Проба пера”.
Почитати твори юних письменників можна у рубриці “Проба пера” на нашому сайті.
Т.А. Марченко, керівник гуртка.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *