Пам'яті Леоніда Полтави

ЦІКАВІ ЗНАХІДКИ ПРО ЛЕОНІДА ПОЛТАВУ

У бібліотеці вшанували пам’ять нашого земляка письменника Леоніда Полтави з нагоди 95-річчя від дня народження.

Нині ми намагаємося повернути втрачене, вшанувати імена тих, кого доля колись відірвала від рідної землі. Серед цих талановитих постатей особливе місце посідає Леонід Полтава, уродженець с. Вовківці Роменського району на Сумщині. Він довго залишався незнаним у рідному краї, але його творчий доробок був високо оцінений за межами України.
Український поет, громадський діяч в українській еміграції, журналіст радіо «Свобода» та «Голос Америки», драматург, редактор еміграційних видань ОУН, член еміграційної спілки «Слово» та Асоціації діячів української культури.
Бондаренко ЕдуардМабуть, символічним є те, що народився Леонід Полтава 24 серпня* 1921 року. Як «остарбайтер» під час війни був вивезений окупантами до Німеччини і вже ніколи не повертався в Україну. Трохи більше року не дожив до свого 70-річчя, а відтак і до проголошення незалежності України, за яку він так довго боровся. Це була його мрія, яку він плекав усе життя, наближав своїм полум’яним словом.
16 вересня в центральній міській бібліотеці для дорослих ім. Бориса Антоненка-Давидовича зібралися місцеві поети, краєзнавці, керівники та члени літературних об’єднань, вчителі шкіл, користувачі бібліотеки, шанувальники творчості Леоніда Полтави, щоб вшанувати пам’ять відомого земляка. Серед присутніх були і гості з Києва: мистецтвознавець, заслужений працівник культури, член ради Сумського земляцтва в Києві Валентина Єфремова; видавець, випускник СЗОШ№2 ім. Академіка Йоффе Віктор Яценко; виконавчий директор громадської організації «Сумське земляцтво» в Києві Ірина Родченко.
Єфремова ВалентинаДо участі у краєзнавчому вечорі-спогаді «З ріки життя Леоніда Полтави», завдяки сучасним ІТ технологіям в режимі Skype-зв’язку, долучилася донька письменника Дарія Дика, яка мешкає в Нью-Йорку (США). Пані Дарія поділилася спогадами про свого батька, надіслала і прокоментувала фото з сімейного архіву родини Леоніда Полтави. Присутні мали змогу поспілкуватися з Дарією, поставити їй запитання та висловити свої побажання. Пані Дарія Дика пообіцяла приїхати в Україну, відвідати той край, звідки родом її батько Леонід Полтава.

 

 

 

 

 

*24.08.1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України.

Лариса Пасєвіна, завідувач відділу
обслуговування ЦМБ для дорослих

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *