Чорнобиль

“…Велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип…”

35-ліття КАТАСТРОФИ на ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

У статті вперше розміщено усі документально відомі пророцтва та передбачення найбільшої у світі ядерної аварії на Чорнобильській атомній електростанції та великої екологічної біди світового масштабу. Подаються віщування із давньоіндійського епосу «Махабхарата, «Біблії», Тибетських рукописів, видатних пророків Р.Неро, М.Нострадамуса, Ванги, Апілії, Г. Распутіна, А. Тарковського, Д. Брінклі та інших, які попереджали про цю трагічну подію і до яких ніхто не дослухався.  ЧОМУ…?… Матеріали підготовлено на основі дослідження відповідних джерел та записів і фото, телесюжетів автора під час висвітлення аварії на ЧАЕС для Українського і Центрального телебачення, вітчизняних і зарубіжних інтернет-видань, газет і журналів та наукових збірників.

Ключові слова: Чорнобильська АЕС, аварія, Чорнобильська катастрофа, зона, пророцтва, передбачення, видатні провісники, попередження.

This article is firstly devoted to all known documented prophecies and predictions of the world’s largest nuclear accident at the Chernobyl nuclear power plant and large environmental woes worldwide. There are prophecies of ancient Indian epic “Mahabharata,”The Bible”, Tibetan manuscripts of famous prophets R.Nero, M.Nostradamusa, Vanga, Apiliyi, G.Rasputin, A.Tarkovsky, D.Brinkley and others who warned of this tragic event and to which no one listened. WHY…?… Materials prepared on the basis of research relevant sources and records and photos, author’s TV programs in the coverage of the Chernobyl accident and for Ukrainian Central Television, domestic and foreign Internet publications, newspapers and magazines and scientific collections.

Keywords: Chernobyl NPP, accident, the Chernobyl disaster zone, prophecy, prediction, prominent precursors, prevention.

Мета і предмет даного дослідження та публікації потребували віднайдення документальних джерел і вивчення у них проблеми передбачення катастрофи на Чорнобильській АЕС [1;3-4;12, 20]. Виявляється, що Чорнобильську катастрофу передрікали:

 • Древньоіндійський епос «Махабхарата і тибетський езотеричнй рукопис «Бимбасаран», у яких описані “тисячосонцеві сліпучі вибухи” і “людський мор’’ [14], атомні війни та Чорнобильська аварія. Зокрема, у 7-й книзі «Дронапарва» епосу «Махабхарата» йдеться: “Розкалений стовп диму і полум’я, такого сліпучого, як десятки тисяч сонць, піднявся у небо. Це була Залізна Блискавка, яка перетворила у попіл цілу расу Врісхні та Андхака. Тіла людей були так обпалені, що нікого не можна було розпізнати, а у всіх птахів навколо побіліло пір’я. Через декілька годин уся їжа виявилася отруєною; рятуючись від цього вогню, воїни кинулися у річку, щоб обмити себе і своє спорядження” [14]. (Пригадується, як після моїх поїздок у Чорнобильську зону в травні-червні 1986 р., до 4-го зруйнованого блока, скидали {навіть не знаючи, не завжди викидали} видані на перепускному пункті білосніжні комбінезони і по годині приймали душ.-В.Б.). Зазначені події відносяться, згідно з джерелом, до XVIII ст. до н.е. І хоча з тексту книги «Дронапарва» зрозуміло, що тут не віщується напряму Чорнобильська катастрофа, але наслідки того вибуху повністю співідносні з тими, що трапилися після вибуху на 4-му енергоблоці ЧАЕС уже в ХХ ст. У 2015 р. завершился спільний франко-американський проект у рамках НАСА, який був одним із найбільших за останні роки. І що примітно: в опублікованому Звіті вчені дійшли висновків, що на Землі 25 тисяч літ тому сталася ядерна війна [11].
Гасіння 4-го блока із вертольотів. Фотоджерело: www.kievconnexions.blogspot.com
Гасіння 4-го блока із вертольотів. Фотоджерело: www.kievconnexions.blogspot.com

В Улан-Уде, серед тибетських рукописів є розлогий цікаво-важливий документ із архіву одного з володарів Тибету VІII століття н. е. на ім’я Бимбасаран. У ньому зазначено: «Сліпуче світло, потім наростаючий гул, оглушливий гуркіт і вогненна хвиля перетворили Чит-Шакті (АЕС) на крематорій, а весь довколишній бихишта (рай) — на кладовище. Водойми випарувалися. Вода стала смертоносною. Невидимі промені пронизали величезні простори. Тисячі вад’ю-то-макава (фахівці-електрики), одягнувши ацзаре (респіратори), кинулися на ліквідацію катастрофи і скоро загинули. Вже на третій день вакили (правителі), брахмани, бхикшети-(нижчі ченці), валасья-гомата (скотовласники), криштайї (селяни), гопи (пастухи) кинулися на північ, південь, схід і захід. Усюди лунало: «Бхутва, бхутва!» (У дорогу, в дорогу!). Значна частина адиті та вайя померла на місці або трохи пізніше…» [13]. Попередження такої небезпеки тривали кілька тисячоліть і аж до останнього дня. Звернення тибетських монахів було передано вченим та керівним органам СРСР і УРСР.

Ще про одне ганебне підтвердження ігнорування попередженнями про атомну аварію на Чорнобильській АЕС … У 1982 році високопоставлений тибетський монах Самден (Гуру), за свідченням відомого історика Ю.М.Канигіна, який із ним контактував, отримав листа з Тибету. Великі махатми самої Агарти інформували його про наявність чітко визначеного прогнозу щодо атомної катастрофи в Україні з точністю до конкретної АЕС і дати події. «Ми не фаталісти, – писали вони, – але знаємо, що легше передбачити важливу подію, аніж відвернути її. У даному разі, мова йде про доленосну подію для всієї арійської історичної місії – про долю України» [13]. Гуру наказувалося зробити все можливе для відвернення або принаймні пом’якшення трагічних наслідків прийдешньої катастрофи. Починаючи з 1982 року до Радянського Союзу із Тибету стали надходити все більш настійливі звернення і заклики звернути увагу на безпеку Чорнобильської АЕС. Високопоставлений тибетський монах Самден звертався з листами і особисто в КДБ, ЦК КПРС, у Президію Академії наук СРСР,  в Інститут ядерної фізики Сибірського відділення АН, в Інститут ядерної фізики АН УРСР, неодноразово сунув у руки багатьом чиновникам і вченим переписане із тібетського рукопису і перекладене із санскрита пророцтво Махатм V століття. Радянське комуністичне керівництво, виховане в дусі лжематеріалізму, як і провідні проектанти АЕС та ядерники в Москві й у Києві, лише роздратовано відмахувалися від дивних, як вони вважали, послань із Тибету … а після того, що сталося ще й приховували тривалий період світову катастрофу та її наслдіки [4;7].

 • У Біблії, в «Одкровенні Іоанна Богослова», у розділі « Сьома печать і сім ангелів 1-5; перші чотири сурми 6-13», пророкувана Чорнобильська катастрофа: „І засурмив третій Ангел, – велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип. І спала вона на третину річок та на водні джерела. А ймення зорі тій Полин. І стала третина води, як полин, і багато з людей повмирали з води, бо згіркла вона…” (Ап. VIII; 1011).[2]. Ангели з трубами це Христові проповідники. Справа у тім, що «полин» по-українськи якраз і буде – «чорнобиль». 26 квітня 1986 р. вибухнув 4-й реактор Чорнобильської АЕС (“зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип”). Сталося радіоактивне забруднення цезієм, йодом, стронцієм, плутонієм та іншими металами прилеглої території, що зумовило утворення 30-км Зони (“стала третина води, як полин, і багато з людей повмирали з води, бо згіркла вона”). До речі, на Поліссі, у тодійшньому Чорнобильському районі росло кілька видів трави полинь, а всього їх у флорі нараховується близько 90-а.
 • Із реальноісторичних осіб першим, хто провістив про атомні небезпеки, був францисканський монах Раньо Неро (14 ст.). У 70-ті роки ХХ ст. віднайдено його «Вічну книзу», в якій написано: «Вибухаючий гриб, сам набагато вище росту людського і чорний» [17]. Ядерний гриб над Хіросімою і Нагасакі (1945 р.) монах спророкував як «чорну подію». Ще провидець зазначив: «Бачу над Чорним містом страшну хмару, про яку ніхто не дізнається до пори і яка принесе небачені хвороби» [17]. Тут уже, безперчно, йдеться про Чорнобиль… Звісно, він не знав про атомну бомбу, зате написав, що будуть три вибухи найстрашніші: два «на землі, де народжується богиня Аврора», третій – у Тартарії. Неважко здогадатися, про що йдеться. Аврора, як відомо, богиня Світанку. Виходить, що два вибухи Неро передбачив у Країні Сонця – Японії. Дійсно, перші у світі ядерні вибухи (не враховуючи випробувальні) прогриміли над японськими містами Хіросіма і Нагасакі.
Хіросима і Нагасакі на мапі Японії Електронне зображення із: ttps://ru.wikipedia.org/wiki [21].
Хіросима і Нагасакі на мапі Японії Електронне зображення із: ttps://ru.wikipedia.org/wiki [21].

Ну, а щодо Тартарії, – то у середньовіччя так називали Московію/Росію. Ще провидець написав: «Бачу над Чорним містом страшну хмару, про яку ніхто не дізнається до пори і яка принесе небачені хвороби» [17].

Згадане Чорне місто, безперечно, – це Чорнобиль – містечко в Іванківському районі Київської області, розташоване на півночі України при впадінні ріки Прип’яті до Київського водосховища і при впаданні у Прип’ять ріки Уж. Назва міста походить від слів Чорно-Біла і своє походження веде від прикордонного міста на межі Чорної і Білої Русі. За іншими версіями назва походить від одного з видів полину – чорнобилю (чорнобильника).

 • Про Чорнобильську катастрофу неодноразово сповіщав геніальний французький пророк і вчений, лікар і астролог Мішель Нострадамус (1503-1566 рр.ж.): «Лик сфінкса відкриють на Червоній планеті, що народам несла багато лих.Через 13 літ прибуде комета, І забирають людей п’ять нових бід» [15]. Про аварію на ЧАЕС йдеться в окремому його катрені: «Хвіст страшної комети зачепить Землю. Люди, які втрачають волосся, шкіру й очі, Прагнуть у божевільному страху із дна Борисфену. Багато хто чекатиме ангелів з неба, а прийдуть не ангели, а чорні хмари. Прийде комета на Землю, Зорю Одкровення несучи на хвості та запалає земля страшним вогнем і темний янгол вдарить у Хранилище Святості, ніби пекло вийде з Чотирьох Воріт»! [19]. Із зізнання самого М.Нострадамуса [19], чи не найголовнішим джерелом його віщувань було Святе писання, про що провидець сам зазначав. Звісно, що він читав ті біблійні рядки, і, частково опирався на них, бо згадуються «зоря», «ангели», «вогонь», «пожежа», але прямий змістовий збіг фактично відсутній і його катрени є віршованими. Можна порівняти ці пророцтва. Є такі споріднені за змістом слова: «зоря-зоря», «зоря-комета», «річки-водні джерела-Борисфен», «Ангел-ангели», «зоря спала-комета», «зоря … палаюча- запалає земля страшним вогнем». У М.Нострадамуса запалає земля – тобто велика пожежа, бо горів реактор кілька днів аж до консервації його спеціальнитм укриттям (саркофагом) 14 грудня 1986 р, що став Днем вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У Біблії отруєння навколишнього середовища Зорею Полин із тяжким наслідковими захворюваннями сотень/ тисяч людей. І також у Нострадамуса: Люди, що втрачають волосся, шкіру й очі.Те, що “пекло вийде з Чотирьох Воріт!” [22]. Можна ймовірити про 4-ри реактори, які  мала Чорнобильська АЕС. Вельми добре, що інші 3-и реактори не вибухнули … 
 • Про небезпеку радіоактивного зараження місцевості через руйнацію атомних реакторів під час тектонічного катаклізму попереджав людство російський чарівник і цілитель Григорій Распутін (1869-1916 рр.ж.). Як неопосердковано, можна також говорити й про аварії на Чорнобильській і Фукуксімській АЕС. Він так писав про цю грізну небезпеку: «По всьому світу будуть побудовані вежі…, вони будуть замками смерті. Деякі з цих замків упадуть, і з цих ран витече гнила кров (радіоактивні викиди з реактора та людські жертви.-В.Б.), яка заразить землю і небо. Оскільки згустки зараженої крові, як хижаки впадуть на наші голові. І багато згусток упаде на землю, і земля, де вони впадуть, стане пустинною на сім поколінь». «Повітря, яке входить у наші легені, щоби нести життя, одного разу принесе Смерть. І настане, коли не буде ані гір, ані пагорбів, ні морів, ні озер, які не були б оповиті зловісним диханням Смерті. І всі люди будуть вдихати Смерть; і всі люди помруть від отрут, якими буде наповнене повітря.
Фотоколаж І.Лисенка та автора
Фотоколаж І.Лисенка та автора

Отрути обнімуть Землю, як пристрасний коханець. І у смертельному  обнімку  небеса знайдуть дихання смерті, а у джерелах води будуть гіркі, і багато з цих вод будуть отрутніше гнилої зміїної крові. Люди будуть вмирати від води і повітря, але говорити будуть, ніби-то вони померли від серця і нирок» [16].  (Радянська медицина спершу саме такі діагнози і ставила потерпілим від радіації чорнобильцям.-В.Б.) [5].

 • Про «чорний біль» (Чорнобиль), що насунеться в Україну, Білорусь, Росію віщувала видатна болгарська провидиця Ванга (Вангелія Пандева Гуштерова ) (1911-1996 рр.ж.) ще задовго до трагедії на Чорнобильській АЕС [9;23].
 • У Київському монастирі Свято-Покровська Голосіївська пустиня 30-го числа кожного місяця проводиться особливе служіння у пам’ять дня відходу із земного життя монахині Аліпії (1905/8/10?-1988 рр.ж.), шанованої багатьма як блаженної чудотвориці. Нею було також передбачено Чорнобильске лихо. Люди не могли зрозуміти її фрази: «Під землею горить, горе йде». Таких слів як «реактор», «атомна аварія», «радіація» вона, певне, не знала. Казати про те, що «горе іде», почала ще взимку, за кілька місяців до чорнобильського 26 квітня. А за день до аварії вона ходила по київській вулиці і волала молитовно: «Господи! Пожалій младенців, пощади народ!» Людям, які прийшли до неї того дня, вона радила: «Щільно зачиняйте двері і вікна, буде багато газу». Коли трапилася аварія і її запитували: Від’їжджати? Казала: Ні. На запитання, що робити з харчами, учила: «Помийте, прочитайте «Отче наш» і «Богородицю», перекрестіть та їжте і будете здорові»… [18]. (Щодо «помийте», – то таку ж пораду  у веденому мною випуску «Актуальної камери» від 10 травня 1986 р., після численних узгоджень тексту в ЦК КПУ, давав міністр охорони здоров’я України).
 • Чи не найзагадковіше віщування про аварію на ЧАЕС це фільм режисера Андрія Тарковського (1932-1986 рр.ж.) «Сталкер» (1979 р.), знятий за сценарієм братів Аркадія (1925-1991 рр.ж.) і Бориса (1933-2012 рр.ж.) Стругацьких за мотивами книги «Пікнік на узбіччі» (1972 р.). Мені довелося дивитися фільм одразу по виходу його в кінотеатри і мушу зізнатися, що його сприймати тоді було складно і місцями незрозуміло. У «Сталкері» не роз’яснюється ні що таке Зона, ані чим/ким вона викликана. У фільмі називаються декілька причин виникнення Зони – чи її залишили після себе іннопланетяни, чи вона була породжена впалим метеоритом, хоча вона, як стверджує Письменник (Анатолій Солоніцин), була викликана аварією. Сам А.Тарковський зазначав, що у «Сталкері» його менше за все захоплює фантастика і, власне, фантастичною у фільмі можна назвати лише висхідну ситуацію. Одна із причин виникнення «Зони» за сценарієм – аварія у четвертому Бункері. І це за шість років до реального вибуху на четвертому блоці ядерного реактора ЧАЕС та виникнення після цього 30-кілометрової Зони Відчуження. (Я з острахом дивився фільм у ті роки до аварії і ще з більшим подивом переглядав його знову після катастрофи). (Чорнобиль виявився не єдиним передбаченням у фільмі. Андрій Тарковський сам організовував дуже складні панорами засмітчених ландшафтів «Зони», де бродив Сталкер. Одна із причин виникнення «Зони» за сценарієм – аварія у четвертому Бункері.
 • Важливо пригадати також одне велике затміння, явлене в Чорнобилі у пору буремного розвитку в краї атомної енергетики: Свідки і очевидці події потім, згадували, що сталося це за 10-ть літ до аварії 26 квітні 1976 року. День у день. Тобто тоді ще Господь явив знак. Про наближення трагедії попередила сама Цариця Небесна. У той час навіть у місцевій газеті “Прапор перемоги” була замітка про це затміння під назвою “Видумки церковників” – про те, що в небі з’явилася незвичайна хмара і церковники стверджують, що це було явлення Богородиці. Однак це було не просто звичайна хмара. Під вечір багато місцевих мешканців побачили як до землі хмара спустилася так, що стали ясні і чіткі видні окреслення фігури Пресвятої Богородиці. Було видно лик і одяг – усе в яскравих барвах. І Вона тримала пучки сухої полині, яку там називають чорнобильник. Мати Божа впустила пучки на Чорнобиль. Затим сіяння перемістилося на ліс і зупинилося над храмом. Тоді це явище було розтлумачено так, що необхідно очікувати неурожайного посушливого літа. І лише через роки, вже після аврії стало зрозуміло, до чого було це явлення. Деякі люди знайшли й підбрали впалу з неба полинь. А рівно через десять років сталася катастрофа. Але тоді нікому в голову не прийшло, що між цими подіями може бути якийсь зв’язок. Тільки значно пізніше люди згадали і почали усвідомлювати, що це був Знак. Але тоді його помітили, але ніхто не зрозумів.  Богородиця повернулася до храму Ілії пророка і двічі обома руками благословила його. Може, саме тому він  єдиний і зберігся. Коли вона явилась, зразу ж затих дощ, і встановилася тепла тиха і ясна погода. Про це явлення розповіли місцевому священнику, отцю Олександру Прокопенку. Він тоді сказав, що двома руками може благословить тільки Божа Матір, більше ніхто. Архієреї теж двома руками благословляють, але то був не чоловічий образ …
 • СучаСучасниця-киянка, біоенергетик Лідія Янковська розповідає, що їй інколи сняться «глобальні віщі сни», наприклад, перед Чорнобильською трагедією вона бачила такий: «Приснилась ікона Богородиці на небі, а внизу сидять робітники і п’ють горілку. Ви ж знаєте, що горілка помагає від радіації. Але тоді про те, що таке може трапится сказати я не могла, адже у Союзі все приховували і мені ніхто б не повірив». (Може, якраз вона й бачила оту Богородицю над Чорнобилем.-В.Б.).
 • Українською Касандрою варто також вважати Любов Ковалевську, журналістку прип’ятської газети «Трибуна енергетика», яка у статті «Не приватна справа», що була надрукована у газеті «Літературна Україна» 27 березня 1986 року», висвітила те, що потенційно заклало фундамент ще більш страшної аварії, ніж та, що мала статись через місяць. Автор статті зосередила «вогонь» критики на недоліках будівництва 5-го енергоблока, навела факти безвідповідальності і халтури: у 1985 році постачальники недодали 2358 т металоконструкцій; 326 т суцільного покриття, з браком близько 220 т металоконструкцій.

Один із сучасних віщунів – Денніон Брінклі (1950 р.н., автор книг, США) також передбачив атомну аварію у Чорнобилі в 1976 році. Тринадцать пророчих бачень були отримані Брінклі у формі “коробок знань”, які він описав їх у книзі “Врятовані світлом”: «6-та “коробка” була жахливою: бачення ядерних катастроф. Утягнувшись в екрaн, я опинився у холодній, порослій лісaми місцевості нa березі річки. Неподaлік від річки знаходилась мaсивна і похмура бетонна споруда. Я зрaзу відчув страх, сaм не знаючи чому. Раптово земля здригнулася, і верхня чaстина будівлі вибухнула. Я знав, що це – ядерний вибух, і відчув, як навколо мене гинуть сотні людей. Телепaтичний голос повідомив мені дaту – 1986 рік – і слово “полин”. Тільки через десять років, коли в Радянському Союзі недaлеко від Києвa вибухнула Чорнобильскa aтомнa електростaнція, я зміг aсоціювaти побачені обрaзи з цією подією. Я виявив й інший зв’язок – слово “чорнобиль” по-укрaїнски полин». [8].

Зображення із «Вікіпедії»
Зображення із «Вікіпедії»

Звісно, що у пророцтвах, віщуваннях, попередженнях немає сучасної медичної і радіологічної термінології, а наявна тодішня топографічна, астрологічна, загальновживана і метафорична лексика, що є вірогідною щодо аварії на ЧАЕС та  її наслідків.

Нині тут встановлено нове безпечне укриття – конфайнмента (НБК) “Арка”.

Висновки. Пророцтва і віщування, які не визнає офіційна наука, але трезвомисляче до яких ставляться все-таки деякі вчені, часто правдиво справджуються…  Якби можновладці та науковці, особливо фізики-ядерники, і звичайні люди читали Біблію, змогли зараніш цікавитися і розшифровувати давні послання, вдумуватися у катрени М. Нострадамуса, почути і прислухатися до слів Ванги і Д.Бінклі вже у середині ХХ столітті, інших сучасних провидців, можливо, Чорнобильської катастрофи і не трапилося і не стала б вона реально-жахливим символом планетарного лиха і страху …

ДЖЕРЕЛА і ЛІТЕРАТУРА

 1. Авария на Чернобыльской АЭС // [Электроный ресурс – Циклопедия] / Режим доступа: http://cyclowiki.org/wiki/
 2. Біблія / Переклад Івана Огієнка // [Електронний ресурс: Біблія у перекладі І. Огієнка, формат fb2, для електронних книг – www.google.com] / Режим доступу:  https:// drive.google.com
 3. Бугрим В. Чорнобильська аварія: оцінка її висвітлення неоднозначна / Валентин Бугрим // Журналіст України.-1989.-№ 4.-С. 7-10.
 4. Бугрим В.В. Чорнобильська катастрофа у засобах інформації / Бугрим В.В.: Наукова доповідь // Чорнобиль і преса: реалії взаємодії. Матеріали Першої Міжнародної науково-практичної конференції “Чорнобиль у засобах масової інформації” / Науково-методичн. збірник. м. Київ, 15-16 квітня 1991 р.-Київ: Хрещатик, 1992.-С.11-17.
 5. Бугрим В.В. 1986-й: история пяти фотографий / Валентин Бугрим // [Электронный ресурс – Портал Русской службы Би-Би-Си  www.co.uk / Режим доступа: http://news.bbc.co.uk/hi/russian/news/newsid_4937000/4937244.stm-2006.-24 апреля.-2006 г.
 1. 7. Бугрим В.В. Відображення ходу ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у ЗМІ (1986-2006 рр.) / В.В.Бугрим // Матеріали Конференції «Досвід подолання наслідків Чорнобильської аварії: перспективи для розвитку медичних та соціальних програм».-20 квітня 2006.-К., 2006.-С.12-15.
 2. Бринкли Д. Спасенный светом. Что вас ждет после смерти / Дэннион Бринкли.-М.: Лонгфелл, 2004; [Электронный ресурс] /Режим доступа: http://www.rulit.me/books/spasennyj-svetom-chto-vas-zhdet-posle-smerti-read-329098-11.html
 3. Ванга // Википедия.
 4. ДСП Чернобильська АЕС// Сайт: http://chnpp.gov.ua/uk/home
 5. Девенпорт Д. Тайны происхождения человечества /Д. Девенпорт.-Режим доступу: https://books.google.com.ua/books?id=uzyPeJFhfogC&pg=PT304&lpg=PT304&dq
 6. Информация об аварии на Чернобыльской АЭС и её последствиях, подготовленная для МАГАТЭ // Атомная энергия/-Т. 61.-Вып. 5.-Ноябрь.-1986; [Электронный ресурс] / Режим доступа: http://cyclowiki.org/wiki
 7. Канигін Ю.М. Шлях аріїв: Україна в духовній історії людства: Роман-есе/Ю.М.Канигін. 5-те вид., допов.-Режим доступу: http://ruh.znaimo.com.ua/index-9740.html?page=36
 8. Махабха́рата/ Древнеиндийский эпос.-Режим доступа: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%85%D0%B0%D0%B1%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0
 9. Нострадамус. ЦЕНТУРІЇ/Нострадамус. Переклад зі старофранцузької і коментарі Оксани Забужко // [Електронний ресурс – Бібліотека імені Мари Фішер-Слиш] / Режим доступу: http://ukrlife.org/main/minerva/centurii1.htm
 10. Предсказания Григория Распутина // [Электронный ресурс – http://предсказания.онлай] / Режим доступа: http://предсказания.онлай н/predskazanija/Grigorij_Rasputin/
 • Рукопись Раньо Неро с предсказаниями // [Электронный ресурс www. earth-chronicles.ru «Вечная книга» ] / Режим доступа: http://earth-chronicles.ru/news/2012-04-08-20511
 1. Слепынин О. Пророчества матушки Алипии / Олег Слепынин // [Электронный ресурс www.stoletie.ru «Столетие»] / Режим доступа: http://www.stoletie.ru/sozidateli/prorochestva_matushki_alipii_2011-11-30.htm
 2. Хоуг Д. Нострадамус. Полное собрание пророчеств/Джон Хоуг.-М.: ФАИР-ПРЕСС, 199.-864 с.-Режим доступа: http://www.ozon.ru/context/book_detail/id/865752/
 3. Чорнобильська катастрофа: вчора, сьогодні, завтра // [Електронний ресурс – com] / Режим доступу: http://www.uamodna.com/articles/chornobyljsjka-katastrofa-vchora-sjogodni-zavtra/
 4. Ядерне бомбардування Хіросіми і Наґасакі / Вікіпедія.
 5. Les Ргорhetiе dе Nostradamus.-Раris: Ed. Ваudlairе, 1967.
 6. Sh. Ostrander, Schroeder/ Ostrander Sheila; Schroeder Lynn / Vanga Dimitrova: The Bulgarian Oracle// Psychic discoveries behind the Iron Curtain.-Englewood Cliffs: Prentice Hall, 1970.

Чорнобиль-зйомкиАвтор статті, тоді заступник головного редактора Головної редакції інформації Українського телебачання (програма «Актуальна камера») Валентин БУГРИМ, звукоопертор Аркадій ЛЕВІТІН та кіноопертор Владислав РЕЙСЬКИЙ у 30-ти км Чорнобильській Зоні і на даху 3-го енергоблока ЧАЕС ведуть зйомки пошкодженого 4-го реактора. 5-7 червня 1986 р. Фото Івана ЛИСЕНКА.

 

Академік Валентин В.БУГРИМ, доктор філософії, журналіст і письменник, учасник ліквідації і літописець аварії на ЧАЕС

Про  а в т о р а

Валентин В. БУГРИМ, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС (травень-червень 1986 р.; наступні роки), автор перших телерепортажів для Українського і Центрального телебачення про аварію; академік Української АОІ, доктор філософії, жірналіст і письименник, історик, літописець і дослідник Чорнобильської катастрофи, автор першоєдиного наукового класифікатора висвітлення Чорнобильських подій у ЗМІ та монографічного збірника «Чорнобиль і преса: реалії взаємодії (К., 1991), численних наукових публікацій (1986-2021 рр.), циклу «Пророцтва про Чорнобильську катастрофу» (січень-лютий 2016 р.); організатор і доповідач Міжнародних конференцій «Чорнобиль і засоби масової інформації»; член Національної Спілки журналістів України, генерал-хорунжий Українського козацтва (ІІІ-го Гетьманату), Посол миру, громадський діяч; учасник Міжнародного форуму «Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу» (18-25 квітня 2016 р., м. Київ) та Міжнародної наукової конференції «Радіологічні та медичні наслідки Чорнобильської катастрофи – тридцять років потому» (18-19 квітня 2016 р., м. Київ, Україна), історико-культурологічних експедицій у «30-км зону», автор першої у світі книги віщувань « … І засурмив Третій Ангел. Пророцтва про Чорнобильську катастрофу.-К., 2016.-60 с. Проілюстровано»; нині – керівник медіапроєктів і викладач Укртелерадіопресінституту. м. Київ.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *