Біляєв Сергій

Подія року – Чемпіонат світу серед кінологів-рятувальників

26-30 вересня у Ромнах, що на Сумщині, на базі 2 Спеццентру МНС України зібралася світова еліта кінологів-рятувальників – тут проходив 18 Чемпіонат світу. Протягом 5 днів кінологічні розрахунки з 11 країн світу – Аргентини, Південної Кореї, Німеччини, Чехії, Угорщини, Іспанії, Словенії, Нідерландів, Польщі, Росії та України – демонстрували свої кращі навички та вміння щодо виявлення упродовж 30 хвилин захованих спеціальним чином людей.
Урочистості розпочалися з проходження кінологів-рятувальників вулицями тисячолітнього Ромна. Їх зустрічали декілька тисяч роменців, які прийшли привітати гостей з різних куточків світу.
Заступник Міністра генерал-майор служби цивільного захисту Василь Квашук привітав жителів та гостей Роменщини з початком чемпіонату та зазначив, що для України, як і для Міністерства надзвичайних ситуацій, це – велика честь і висока відповідальність. Кінологічний центр у Ромнах, дійсно, відповідає європейським стандартам, і цьогорічний турнір організовано на найвищому рівні.
«Уперше в історії СНД ми приймаємо такі масштабні змагання. Відтепер Сумщину знатимуть в усьому світі. Ми пишаємося цим», – підкреслив голова Сумської обласної державної адміністрації Юрій Чмирь.
«Важливо, що чемпіонат світу відбувається саме в Ромнах, адже Спеццентр швидкого реагування має ідеальні умови для його проведення. Рівень підготовки спеціалістів тут не гірший, ніж у Німеччині чи Австрії», – зазначив Детлеф КЮН, віце-президент Міжнародної організації собак-рятувальників IRO, що проводить змагання. Високоповажний гість запевнив, що це не останній захід в Україні та, зокрема на Роменщині.
Змагання проводилися у 3 категоріях: «Пошук людини по сліду», «Пошук людини у лісі» та «Пошук людини на техногенному завалі», крім цього чотирилапі рятувальники за спеціальною програмою здавали на стадіоні заліки зі слухняності та спритності.
Україну на міжнародному турнірі представляло 2 команди – МНС України та Української служби порятунку. Саме в команді МНС України люди й тварини працювали найбільш злагоджено та продемонстрували на міжнародному турнірі найкращий вишкіл, завдяки чому і посіли 1 місце у командній першості, 2 місце – у команди з Чехії.
Місця на 3 етапах змагань розподілилися наступним чином:
«Пошук людини у лісі»
1 місце – Мартинчук Володимир з собакою Бастер (Україна, збірна МНС)
2 місце – Сироткіна Ольга з собакою Балеар (Російська федерація)
3 місце – Дедінова Жітка з собакою Джарб (Чехія)
«Пошук людини на техногенному завалі»
1 місце – Францев Володимир з собакою Чегіваре (Україна, збірна МНС)
2 місце – Петрушина Любов з собакою Айс (Російська федерація)
3 місце – Гомзар Валерій з собакою Річард (Україна. Збірна МНС)
«Пошук людини по сліду»
1 місце – Смідова Яна з собакою Бастер (Чехія)
2 місце – Дженек Мілослав з собакою Сквідо з Трезнаку (Чехія)
В абсолютній першості найбільшу суму балів із 300 можливих набрали Володимир Мартинчук (287 балів) – Україна, збірна МНС, Ольга Сироткіна ( 278 балів) – Росія та Володимир Францев (274 бали) – Україна, збірна МНС.
«Ми вдячні всім – Міністру надзвичайних ситуацій Віктору Балозі, голові Сумської облдержадміністрації Юрію Чмирю, віце-президенту IRO Детлефу Кюну за підтримку. Сьогоднішній день – це наша спільна перемога, вже завтра він стане історією, – зазначив начальник 2 Спеццентру МНС Сергій Біляєв. -Ми вітаємо наших кінологів-рятувальників із заслуженою перемогою. Але найбільша наша перемога полягає в тому, що чемпіонат світового рівня вперше на теренах СНД проводився саме в Україні».

В. Клєйніх, редактор літературно-історичного альманаху «Ромен»

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.