Гончаренко Валерія та Савченко Анна

Переможці Всесвітнього фестивалю російської мови

У цьому році вперше міжнародна асоціація викладачів російської мови та літератури (МАПРЯЛ) при підтримці Фонду “Русский мир” та Міністерства освіти і науки Російської Федерації провели Всесвітній фестиваль російської мови.
Метою фестивалю було об’єднати й підтримати всіх тих, хто захоплюється вивченням російської мови, літератури, історії та культури Росії.
Фестиваль проводився для осіб чотирьох категорій: школярів, студентів, викладачів російської мови та всіх бажаючих із шістдесяти країн світу.
Саме в номінації “школярі” й узяли участь учениці 6-А класу Роменської СЗОШ № 2 ім. акад. А.Ф.Йоффе Гончаренко Валерія та Савченко Анна, які стали переможцями творчого туру та “Праздников русской словесности”.
Учениці впевнено пройшли І відбірковий Інтернет-тур конкурсу на краще володіння російською мовою. Успішно виконали завдання ІІ туру, написавши есе “Чего я жду от встречи с Россией (на финале Всемирного фестиваля русского языка)?”
І, як фіналісти, отримали запрошення оргкомітету(генерального секретаря МАПРЯЛ Е.Е.Юркова) на поїздку до м. Санкт-Петербурга восени 2011 року.
Серед абсолютних переможців визначено 57 чоловік, у тому числі з України – два, серед них – роменська учениця Гончаренко Валерія.
Сто чоловік визначено віце-переможцями, українців-вісім, у тому числі наша школярка Савченко Анна.
У фінальних заходах м. Санкт-Петербурга візьмуть участь учні-переможці з Австралії, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Італії, Казахстану, Молдови, Монголії, Марокко, Польщі, Сербії, Словенії, Сирії, Таджикистану, USA, Вірменії, Китаю, Німеччини, Угорщини, Великобританії, Ізраїлю, Мексики, Монтенегро, Іспанії, Узбекистану.
За програмою фінальних заходів у Північній столиці Росії відбудуться конкурси пісень, вікторини, майстер-класи, книжкові виставки, круглі столи, на яких будуть обговорюватись актуальні питання культури, історії та громадського життя Росії. І, безумовно, ознайомлення з визначними пам’ятниками міста на Неві та його околицями. У фінальних зустрічах візьмуть участь відомі вчені, політики, журналісти, письменники та громадські діячі.
Сподіваємося, що юні роменчанки гідно представлятимуть на Всесвітньому фестивалі російської мови рідне місто, школу, Україну.
Бажаємо їм цікавої подорожі, якнайкраще виявити свої творчі можливості та знайти нових друзів.
Ми пишаємося тим, що учні школи впевнено прокладають дорогу до спілкування зі світом, дітьми різних країн, готові до творчості й співпраці.
Л.О.Скрипка, директор СЗОШ № 2 ім. акад. А.Ф.Йоффе.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *