Лідія Ткаченко

Перемога в міському конкурсі “Учень року”

Педагоги школи завжди радіють і пишаються перемогами своїх вихованців, адже до них іти нелегко й не один день треба наполегливо працювати вчителеві й учню.
І коли багаторічна праця завершується успіхом, то цей результат роботи поділяє увесь колектив.
Ось і нещодавно завершився міський конкурс “Учень року”, перемогу на якому здобула Лідія Ткаченко – учениця 9-А класу Роменської СЗОШ № 2 ім. акад. А.Ф.Йоффе.
Саме ця дівчина найкраще засвоїла програмовий матеріал з усіх базових предметів і показала найвищий результат у ІІ турі – предметних тестах.
А в І турі учні презентували свої науково-дослідницькі роботи. Вони повинні були відрізнятися новизною тематики, актуальністю, цікавими дослідженнями, стосуватися краєзнавчих знахідок.
Темою пошуків Лідії Ткаченко стали художники Роменщини, які працювали в школі № 2 ще з 1917 року.
Це славетні місцеві художники Т.О.Сафонов, Є.П.Мінюра, Я.О.Отрішко, В.М. Коровчинський, К.Ф.Зосенко. До речі, син останнього Зосенко В.К. –теж став сучасним роменським художником і вчився в нашій школі.
Їхня художня спадщина сьогодні вивчається краєзнавцями і представляє собою національний скарб для української культури.
Наприклад, Т.О.Сафонов у числі провідних учителів образотворчого мистецтва України ще в 1918 році, перебуваючи на всеукраїнському з’їзді вчителів у Києві, доповідав свої погляди на методику викладання малювання в радянській школі. Його думки відображені в статтях місцевої газети тих революційних часів. Сафонов Т.О. організовував безкоштовні курси для учнів, проводив виставки їх художніх робіт на базі школи для всіх жителів міста. Ним була створена своєрідна галерея, де були представлені різні техніки мистецтва. А виручені кошти йшли на утримання бідних реалістів.
В.М.Коровчинський та Є.П.Мінюра власноруч працювали над навчальними програмами для учнів різних класів. Пожовтілі сторінки цих планів і досі зберігаються в обласному архіві. Вони цікаві особистим баченням щодо навчання школярів малюванню.
Лідія Ткаченко протягом року працювала над темою, вивчала документи, роботи художників у фондах краєзнавчого музею.
Наукове керівництво здійснювала вчитель історії, заступник директора з виховної роботи Лілія Володимирівна Тарасенко, яка консультувала, допомагала в пошуковій роботі, підборі ілюстративного матеріалу, оформленні й підготовці комп’ютерної презентації.
Лідія Ткаченко – одна з тих обдарованих і талановитих учениць школи, яка завжди націлена на високі результати.
Адже, крім навчання, вона цікавиться живописом, сама малює, довгий час навчалась у шкільній ізостудії “Етюд” під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Дорофеєвої Галини Володимирівни.
Вона неодноразовий переможець міських предметних олімпіад з базових дисциплін. Активна в громадському житті. Має почесне звання міжнародної організації “Посол Миру”.
Ще на початку року педагогічна рада одноголосно визначила Лідію Ткаченко стипендіатом Алферовського фонду (м. Санкт-Петербург).
Колектив школи сподівається, що перемога в міському конкурсі “Учень року” стане першою масштабною перемогою в її житті.
Попереду студентське навчання, професійна робота. І на цьому шляху вона теж буде неодмінно першою, бо звикла якісно працювати, відповідально ставитися до поставлених завдань.
По закінченню урочистої презентації фіналістів конкурсу привітали міський голова Микола Кирилович Калашник та начальник відділу освіти Зінаїда Григорівна Горбик. Учням були вручені грамоти, грошові премії та солодкі торти від генерального директора ТОВ “Роменський завод продовольчих товарів” Олександра Івановича Саєнка.
Ми вітаємо ученицю нашої школи з блискучою перемогою і бажаємо їй міцного здоров’я, нових творчих проектів, успішної реалізації своїх планів і надій у подальшому дорослому житті.
А батькам – Ткаченкам Павлу Євгеновичу й Олені Нариманівні – дякуємо за виховання дітей, адже і їхній старший син Євген теж навчався в нашій школі й закінчив її із золотою медаллю.
Дітям є з кого брати приклад. Олена Нариманівна Ткаченко – випускниця школи, золота медалістка, лікар Роменської СЕС.
Павло Євгенович – голова батьківської ради школи, вдруге обирається депутатом міської ради й завжди стоїть на сторожі інтересів нашого навчального закладу.
Ось такі наші учні і їхні батьки!

Лідія Олексіївна Скрипка, директор СЗОШ № 2 ім. акад. А.Ф.Йоффе.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *