Роменські правоохоронці на Донбасі

МВС – у зоні АТО

Війна очима роменських правоохоронців

Всі роменські правоохоронці, яких відправляли в зону проведення АТО, дякувати Богу, поверталися цілі та здорові. Подробиці перебування на гарячому Сході країни ми дізнавалися у заступника начальника міліції, начальника кримінальної міліції Сергія Башкірова
– Сергію Іллічу, скільки роменських міліціонерів перебувало в зоні АТО?
– Справа в тому, що частина працівників уже повернулася, а інша частина ще перебуває там. Загалом у зоні АТО в нас побувало 39 осіб.
– На який термін Ваші працівники направляються туди?
– Деякі хлопці вже вдруге перебувають на Сході, дехто їздив один раз. Вони по місяцю проходять там службу. Особисто я був один раз, але два місяці.
– А де саме Ви були і які обов’язки виконували?
– Ми були у місті Авдіївка, що за 9 кілометрів від Донецького аеропорту. Несли службу з охорони громадського порядку. Основним нашим завданням були охорона громадського порядку по місту та чергування на блокпості, який знаходиться на виїзді з Авдіївки. Разом з нами на цьому посту стояли і військовослужбовці з інших областей. Мене було призначено старшим Сумського зведеного загону в Авдіївці.
– За час перебування в зоні АТО які «жахи війни» Ви побачили?
– Ці емоції важко передати чи навіть описати. За два місяці в Авдіївці загинуло близько десяти мирних жителів, на нашому блокпості вбито одного військового осколком від мінометного снаряду. Щодня обстрілювали й місто, і наш блокпост – це пов’язано з тим, що вони знаходяться поряд із аеропортом. Ранок починався з п’ятої години – постріли… в обід було невеличке затишшя, а потім… до самого пізнього вечора лунали канонади залпового вогню… Важко все це витримувати. Навіть у перші години нашого перебування в місті будівлю нашої дислокації було обстріляно з гранатометів. Міномети – це вже вважається дрібничкою, а от «Град», «Гаубиця» – це складніше. Дуже великою проблемою для Авдіївки є відсутність води, тому якщо мали змогу помитися раз на три дні, то добре.
– А як місцеві жителі реагували на те, що Ви перебували там?
– Ви знаєте, бувало по-різному… Одні люди підходили і просили: «Не їдьте, залишайтеся тут, бо якщо вас не буде, то й нам тут спокійного життя не буде», а інші, навпаки, кричали: «Їдьте звідси, бо це через вас у нас стріляють»… Було всякого.
– Якщо потрібно буде знову їхати на Схід і захищати нашу країну, то Ви поїдете?
– Звичайно, про це навіть мова не йде. Ми – «люди в погонах», і це наш обов’язок. Скажу більше: зараз спілкуюся з колегами, котрі разом зі мною були на Сході, так от усі до одного після невеликого відпочинку вже готові їхати туди. Можна навіть сказати, що тягне нас туди, думаєш і про тих людей, і про товаришів по службі, котрі зараз там.
– Чи змінила ця війна Вашу світоглядну позицію?
– Звичайно, змінилося все. Зрозумів багато того, над чим раніше якось навіть не задумувався. Тепер цінується кожна хвилина, цінується життя, родина, діти. Усі проблеми, які є, відходять на третій план. Головне, що в нас немає цієї війни. А там, дійсно, страшно, бо підходять люди і запитують: «Коли цей жах закінчиться?», а ми просто не знаємо на це відповіді, та й ніхто, мабуть, не знає.
Своє перебування в зоні АТО також прокоментував і начальник Роменського МВ Віталій Гринь: «Я сам нещодавно повернувся із «гарячого» Сходу країни, де був командиром зведеного загону УМВС області. Нашими завданнями були охорона громадського порядку, чергування на блокпостах, супроводження вантажів, розшук і затримання злочинців, попередження та розкриття злочинів. Нашим зведеним загоном разом з розшуковими групами було виявлено та затримано 6 «сепаратистів». Затриманою ж «парочкою» виявились чоловік та жінка-снайпер, жителі м. Горлівка. На щастя ми повернулися без втрат, цілі та неушкоджені, а поставлені перед нами завдання ми успішно виконали».

Боронити Україну на Донбас відправилися роменські міліціонери
Боронити Україну на Донбас відправилися роменські міліціонери

16 січня відбулася чергова ротація зведеного загону УМВС України в Сумській області, який виконує обов‘язки з охорони громадського порядку та боротьбі зі злочинністю на Сході нашої держави. До складу зведеного загону УМВС увійшли й працівники Роменського МВ.
Перед виїздом начальник Роменського міськвідділу міліції Віталій Гринь зібрав у своєму кабінеті правоохоронців, які виявили бажання поїхати до зони АТО. Під час бесіди керівник повідомив особовому складу ціль виїзду, їхні обов’язки та завдання. А це і патрулювання вулиць в населених пунктах, і чергування на блокпостах, і перевірка будівель та об‘єктів інфраструктури, і, звичайно ж, попередження та розкриття злочинів і правопорушень, виявлення та вилучення зброї і боєприпасів, затримання злочинців та допомога мирному населенню на звільнених від терористів територіях Луганщини і Донеччини.
Віталій Гринь побажав правоохоронцям, що вирушили у відрядження, здоров‘я, удачі, нагадав, щоб обов’язково дотримувались дисципліни, заходів особистої безпеки при поводженні зі зброєю, були зібраними та уважними в будь- яких ситуаціях. А також побажав, щоб після виконання поставлених перед ними завдань, повернулись додому живими і здоровими.
Провести правоохоронців прийшли також рідні, друзі та колеги. Всі вони бажали одного: успішного і щасливого повернення з ризикованого відрядження.
Всього з початку проведення антитерористичної операції на Сході України участь в охороні правопорядку взяло 45 співробітників Роменського міськвідділу, з числа яких 9 міліціонерів у зоні АТО були вже двічі.

Список співробітників Роменського міського відділу міліції, які перебували у відрядженні в зоні АТО

1. Капітан міліції Сірий Андрій Григорович;
2. Прапорщик міліції Бондаренко Володимир Іванович;
3. Лейтенант міліції Коваленко Геннадій Володимирович;
4. Майор міліції Губка Володимир Миколайович;
5. Капітан міліції Короткий Максим В’ячеславович;
6. Капітан міліції Кучеренко Сергій Вікторович;
7. Старший лейтенант міліції Харченко Юрій Володимирович;
8. Старший лейтенант міліції Кіт Андрій Юрійович;
9. Лейтенант міліції Деркач Олександр Павлович;
10. Старший лейтенант міліції Яременко Віктор Миколайович;
11. Старший лейтенант міліції Сангул Володимир Миколайович;
12. Лейтенант міліції Громико Євген Михайлович;
13. Лейтенант міліції Дужак Юрій Петрович;
14. Старший сержант міліції Рудик Андрій В’ячеславович;
15. Старший сержант міліції Шейко Олег Васильович;
16. Майор міліції Приходько Олексій Миколайович;
17. Майор міліції Тетяненко Ігор Васильович;
18. Майор міліції Дженай Віталій Володимирович;
19. Капітан міліції Лобода Дмитро Анатолійович;
20. Старший лейтенант міліції Гончаренко Михайло Олексійович;
21. Старший прапорщик міліції Стулов Сергій Анатолійович;
22. Майор міліції Лавірко Володимир Миколайович;
23. Майор міліції Малик Євген Васильович;
24. Капітан міліції Пугач В’ячеслав Володимирович;
25. Майор міліції Каплун Володимир Григорович;
26. Старший лейтенант міліції Линтварьов Олександр Олексійович;
27. Старший лейтенант міліції Науменко Валерій Володимирович;
28. Старший лейтенант міліції Сергієнко Вадим Олександрович;
29. Старший сержант міліції Король Ярослав Анатолійович;
30. Молодший сержант міліції Волошко Роман Валерійович;
31. Молодший сержант міліції Левченко Євген Олегович;
32. Капітан міліції Прищенко Ігор Миколайович;
33. Майор міліції Майборода Станіслав Станіславович;
34. Прапорщик міліції Філь Олександр В’ячеславович;
35. Полковник міліції Гринь Віталій Миколайович;
36. Капітан міліції Каливод Олександр Віталійович;
37. Молодший лейтенант міліції Костенко Сергій Павлович;
38. Прапорщик міліції Федько Юрій Іванович;
39. Майор міліції Покутній Іван Іванович;
40. Капітан міліції Дмитренко Сергій Олександрович;
41. Старший сержант міліції Васильченко Олексій Олексійович;
42. Старший лейтенант Хроленко Євген Миколайович;
43. Старший лейтенант міліції Школяренко Дмитро Тимурович;
44. Старший сержант міліції Лесковський Андрій Олександрович;
45. Підполковник міліції Башкіров Сергій Ілліч.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *