Канів. Тарасова гора.

До Тараса Шевченка

(Відгуки після поїздки до Канева)

Володимир Литовка. Для найактивніших творчих учнів та вчителів Роменського, Недригайлівського, Липоводолинського районів та м. Ромни за сприяння голови громадської організації “СЕРЦЯ КІБОРГІВ” Анатолія Олексійовича Свирида 20 жовтня 2018 року було організовано поїздку до Канівського національного заповідника. Ця подія приурочена  століттю із дня відкриття в Ромні першого в світі монументального пам’ятника Тарасові Григоровичу Шевченку (жовтень1918). Біля могили ТАРАСА співав роменський кобзар Олександр Тріус.  Олександр давно мріяв відвідати Тарасову гору та заспівати біля могили Тараса Шевченка. Мрії та прагнення творчих особистостей мають властивість – збуватися.

Надія Карпенко. Усі українські шляхи зіходяться в Каневі на Тарасовій горі. Бо тут похований найбільший дуовний геній українського народу, великий поет і пророк на всі віки. Символічне місце вибрав наш провидець Кобзар. Не легко підійматися сходинками – тяжко долати непроторений шлях державі Україні. Щоб отримати наснагу й дух українства – треба сприйняти слово Тарасове. Хто побував у Каневі, зрозуміє його глибоку любов до України, перейметься його думками, волелюбними й правдивими. До Тараса йдіть, українці, до нашого Тараса!.. Як прекрасно, що врешті здійснилася мрія роменського кобзаря Олександра Тріуса побувати біля могили великого Кобзаря. Олександр дякує за втілення своєї заповітної мрії дуже проникливо і талановито! Український дух у кожній ноті! Пречудово виконаний номер до 100-річчя пам’ятника Тарасові Шевченку.

Наталія Миколенко. Спасибі організаторам подорожі! Цей день був неймовірним у нашому житті! Як славно було почути пісню у виконанні земляка саме там, на тій благословенній землі!

Ольга Лобода. Незабутні миттєвості перебування у святих місцях. Хто з українців не сповнюється гордістю при одному імені: Шевченко! Шануймося – ми того варті!

Ольга Хижняк. Обдарована учнівська молодь Липоводолинщини на могилі Тараса Шевченка в Каневі. Понад 20 тисяч унікальних пам’яток, серед яких меморіальні речі та офорти Тараса Шевченка, рідкісні видання його книг, цінні архівні документи, фото- і кіноматеріали, аудіо- та відеозаписи виступів знаменитих бандуристів і кобзарів у колекції літературно-меморіального музею. Дякуємо Голові громадської організації “Серця кіборгів” Анатолієві Свириду та організаторам поїздки за надану можливість учням – переможцям мовно-літературних конкурсів відвідати священний для кожного українця Канівський національний заповідник! Учні та педагоги Липоводолинщини отримали незабутні емоції та відкрили для себе нові сторінки життєтворчості генія українського народу Тараса Шевченка!

Ольга Ковган. Сивий Дніпро. Чернеча гора. Велична постать Тараса Григоровича Шевченка. Екскурсія до музею… Саме тут відчуваєш усю святість тієї атмосфери, яка охоплює це святе місце. Щиро дякуємо голові громадської організації “СЕРЦЯ КІБОРГІВ” Анатолію Свириду та керівнику групи Карпенко Надії за організацію поїздки. Ви дали можливість учням і вчителям побачити наяву “…і Дніпро, і кручі”, доторкнутися до великої святині українців. Враження незабутні!

А за нами “реве ревучий”, і ми чуємо!

Тетяна Коваленко. І, заслухавшись, мріємо… Відчуваю, що Альбінка щаслива! Моя мила україночко, будь такою завжди!

Приємною несподіванкою та справжнім сюрпризом для учнів Миколаївської ЗОШ І-ІІ ст., котрі два роки поспіль ставали переможцями літературного конкурсу “Собори душ” ім. Йосипа Дудки, та їхніх наставників стала поїздка до м. Канева до могили Кобзаря.
Щиро вдячні за такий надзвичайно приємний дарунок, за позитивні емоції та за яскраві враження.

Гвоздецька Альбіна. Це – Канів. Давно я мріяла поїхати туди, вклонитися могилі Кобзаря, помилуватися красою Дніпра, вдихнути свіжого канівського повітря. Моя давня мрія здійснилася!

Гвоздецька Каріна. Ура! Моя мрія теж збулася!!! Дякую за запрошення!!! Дякую вам, Анатолію Свириде, за здійснення мрії!!! Нехай усе найкраще буде з вами!!!

Владислава Юрченко. Величний Дніпро, оспіваний самим Тарасом Шевченком, вабить своєю могутністю і прекрасними містами, розташованими на його берегах. Однією з таких дніпровських перлин є мальовничий Канів. Виникло українське прислів’я: “Шляхи України у Каневі зійшлися”. Воно й не дивно – за кілька кілометрів від старовинного міста знаходиться найбільша духовна святиня українців. Тут, на колишній Чернечій горі, похований Тарас Шевченко. Місце для могили було вибране недаремно, воно ідеально точно повторює опис, залишений поетом у своєму “Заповіті”. Коли піднялась по високих сходах на вершину, де встановлено пам’ятник великому Кобзарю, у голові поволі починають звучати рядки з “Заповіту”: “Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий.”Тепер розумію, чим так манили автора ці невимовні пейзажі. Канів – це місто, у якому надихаєшся і відпочиваєш, набираєшся сил і заряджаєшся особливою енергією. Це райський куточок України!Щиро вдячна всім, хто причетний до організації поїздки. Як добре, що є люди, які дають можливість дітям побувати у таких незвичайних місцях. Дякую голові ГО “Серця Кіборгів” Анатолію Свириду за дивовижну екскурсію і прекрасне перебування у Каневі, втілення ще однієї моєї мрії у реальність. Бажаю творчого натхнення, цікавих подорожей та ідей! Міцного здоров’я й наснаги, притаманного Вам бажання працювати для людей та заради людей.

Ірина Сиромля. 21 жовтня делегації талановитих учнів та їх педагогів трапилася нагода побувати у Шевченківському національному заповіднику «Тарасова гора» в Каневі, на місці поховання Великого Кобзаря. Зі шкільної лави, вивчаючи сторінки біографії поета, художника, творця – Шевченка, захоплювалася його талантом, мужністю, витривалістю, але справжній дух цієї людини-легенди, її сутність відчула тільки у цьому святому місці. Яка потужна енергетика б’є благодатним джерелом і живить нас, українців – спадкоємців Тараса! Її силу можна відчути тільки тут, на Чернечій горі, споглядаючи зі схилів та круч Канівських гір блакитну гладінь  сивочолого Дніпра. Особливу атмосферу  піднесення створив виступ нашого земляка Олександра Тріуса, кобзаря, лірника – одного з небагатьох у нашій країні, хто слідує кобзарським традиціям і працює над збереженням їхньої самобутності.

Цікавою і пізнавальною була розповідь екскурсовода музею Тараса Шевченка, розташованого на території Шевченківського національного заповідника. Справив незабутнє враження і перший народний музей «Тарасова світлиця».

Спостерігаючи за юними членами делегації, помітила зацікавленість у їхніх очах. Думаю, що ця подорож залишить свій слід у дитячих душах та змусить подивитися на Шевченка під іншим кутом, через призму глибокої любові до рідної землі, шанування звичаїв і традицій, любові до українського слова.

Висловлюю вдячність організаторам поїздки – людям, не байдужим до виховання підростаючого покоління у дусі патріотизму й духовності.

Юлія Андрєєва. Делегація обдарованих учнів та учителів закладів загальної середньої освіти Роменського району за ініціативи та фінансової підтримки громадської організації «Серця Кіборгів»  мала можливість відвідати м. Канів, а саме – Шевченківський національний музей.

Незабутнє враження залишила про себе ця екскурсійна поїздка в усіх учасників делегації. Ми мали можливість доторкнутися до великої історії і культури, побачити на власні очі те,  про що так гаряче писав Тарас  Шевченко у віршах. Нам вдалося відвідати могилу Шевченка з пам’ятником, літературний музей, «Тарасову світлицю», Успенський собор, якому понад 800 років, помилуватися могутнім та бентежним Дніпром, покласти квіти до ніг великого Кобзаря і віддати йому свою шану.

Для одних це було здійснення мрії всього життя, для інших – ще одна нагода  переконатися у своїх високих патріотичних почуттях до України, для наймолодших учасників поїздки це була перша можливість власноруч доторкнутися до найціннішого духовного, літературного та культурного спадку нашого народу. Ця екскурсія однозначно докорінно змінила ставлення учнів  до своєї Батьківщини, розширила їх кругозір, стала вагомим важелем у вихованні у них любові та поваги до рідного краю.

Висловлюємо слова великої подяки голові громадської організації «Серця Кіборгів» Анатолію Свириду за належну організацію екскурсійної поїздки, фінансову підтримку, створення комфортних умов під час довгої дороги та розуміння головних акцентів у вихованні підростаючого покоління.

                                                                                                  Підготувала  Надія КАРПЕНКО

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *