2 грудня 70-ти річний ювілей відзначає редактор літературно-історичного альманаху “Ромен” Віктор Клейніх. Завдяки йому в даній групі було багато цікавих публікацій та рідкісних матеріалів.
Автобіографія
Я, Клейніх Віктор Іванович, народився 2 грудня 1954 року в селищі Восточному Макарівського р-ну Південно-Сахалінської області о. Сахалін.
З 1961 року разом з батьками проживав на Алтаї, де закінчив 6 класів середньої школи. З 13 років живу в Україні в м. Ромни Сумської області. По закінченню Роменської школи № 4 та Черкаського педагогічного інституту працював учителем у Роменському сільгосп-технікумі, школі-інтернат ім.
О. Деревської, а також у сільських школах Роменського району.
Уперше почав друкуватися в студентські роки: окремі вірші – у районних та обласних газетах. Згодом – у Сумському альманасі «Зерна». Перша збірка віршів «Храм на острие» вийшла у 2002 році, друга – «По холсту жизни» – у 2008 році. У 2004 році в альманасі «Ромен» друкується новела «Исповедь», у 2006 році – оповідання-есе «Выбор», повість «Грешники», у 2007 році – новела «Двойная жизнь», також виходять оповідння, публіцистичні статті на актуальні теми. Окрім того більше 20 років редагую літературно-історичний альманах «Ромен» (перша назва «Відродження Роменщини). На сторінках цього видання редколегія намагається піднімати суспільно важливі питання щодо відновлення пам’яті видатних земляків, висвітлення історичного минулого нашого краю, популяризації творчості місцевих художників, музикантів, літераторів-початківців, відзначення ювілейних дат відомих діячів культури, науки (315 років від дня народження Петра Калнишевського, 110-річчя письменника М. Д. Бажанова, 200-річчя Т.Г. Шевченка, 10-річчя та 20-річчя Роменського земляцтва у Києві, 100-річчя з дня освячення церкви с. Овлаші, 100-річчя встановлення пам’ятника Т.Шевченка в Ромнах, ювілеї художників: М.Кізенка, В. Зосенка, О. Северина, С. Півторака, В. Яковлєва, М. Самохіна, краєзнавця та літописця І.Курилова та ін.). Окремі номери присвячені героям Чорнобиля, ювілейним датам (70-річчя Перемоги у Другій світовій) війні, волонтерам та подіям у зоні АТО. Також були здійснені випуски, присвячені творчості художників Роменщини за останні 300 років, 20-річчю літературно-історичного альманаху «Ромен». З 2018 року журнал отримав статус міжрегіонального. В ньому беруть участь літератори Недрігайлівщини та Буринщини. За роки існування альманаху мали можливість опублікувати свої твори біля двохсот авторів, серед яких багато молодих.
Разом з поетом Миколою Гриценком брав участь у літературних читаннях на його батьківщині у с. Тимченки Недригайлівського району. А у серпні 2016 року – у літературних читаннях «Поетичні вишиванки» у м. Буринь Сумської області.
У 2017 році за мого сприяння на базі літературно-історичного альманаху «Ромен» був створений міжрегіональний осередок «Спілки письменників України».
За багаторічну працю в галузі історико-культурної спадщини у 2018 році мій портрет був занесений на місцеву Дошку пошани.
Цього ж року за моєї ініціативи була створена громадська організація «Мистецьке об’єднання «Ромен», на зборах якої мене було обрано головою.
Як журналіста, громадського діяча за поданням міського голови Сергія Салатуна у 2019 році був нагороджений Почесним орденом «За розбудову України» за вагомий внесок в духовну скарбницю міста.
За багатоплідну роботу в галузі популяризації історико-культурних цінностей Роменщини протягом багатьох років нагороджувався грамотами та дипломами.
Окремо слід сказати про роботу над проєктами, що пов’язані з вшануванням пам’яті почесних громадян міста Ромни Г. Навроцького, О. Терновця, краєзнавця та літописця Роменщини І. Курилова. Меценатам О. Терновцю та І. Курилову за моєї ініціативи було встановлено надгробні пам’ятники. Чимало зусиль докладено, щоб долучити громадськість міста та району до реставрації архітектурної споруди ХIХ століття – родинного склепу Навроцьких. Завершена робота по встановленню на центральному міському кладовищі інформаційного панно, на якому зазначено імена та місця поховання видатних діячів нашого краю. Було знайдено некрополь сім’ї Адамцевичів та Парадисів, де похована Марія Михайлівна – мати кобзаря-бандуриста Євгена Адамцевича, автора відомого «Запорозького маршу», а поряд – могила Дмитра Михайловича Парадиса – батька дружини Євгена Адамцевича Лідії Дмитрівни. Мусію Олексієнку до його 150-річчя було зроблено ескіз нового пам’ятника, на виготовлення якого збираються кошти. До 100-річного ювілею видатного уродженця Роменщини Л. Полтави була перевидана книга «Над блакитним Чорним морем» та організовано її презентацію, виготовлено дві меморіальні дошки. По книзі Л.Полтави «Над блакитним Чорним морем» було проведено літературний конкурс на кращий твір під назвою «Майбутнє України». У селі Вовківці на кладовищі відновлено два пам’ятних хреста – на могилах матері Л. Полтави – Любові Улянівни Пархомович та його сестри Валентини.
До 100-річчя корифея театрального мистецтва Г.П. Затиркевич-Карпинської було виготовлено та встановлено меморіальну дошку.
На початку 2024 року завершено роботу над прозовою книгою «Грешники», яка готується до друку.
Протягом 2023-2024 років за моєї ініціативи органам виконавчої влади були представлені історичні документи щодо 150-річчя Роменської залізниці та проведено конкурс по виготовленню пам’ятника (погруддя) Почесному громадянину м. Ромни Григорію Миколайовичу Навроцькому – засновнику Лібаво-Роменської (1874р.) та Роменсько-Кременчуцької (1886р.) залізниць.
На даний час готується випуск альманаху до 150-річного ювілею залізниці нашого краю. Також іде підготовка до чергового випуску альманаху (енциклопедії) «Музично-співоча Роменщина».
Постійно беру участь у важливих громадських заходах: «круглі столи», конференції, творчі зустрічі і т.д.
01.02.2024р.