Клєйніх Віктор Іванович - головний редактор альманаху "Ромен".

Клєйніх Віктор Іванович

Я, Клейніх Віктор Іванович, народився 2 грудня 1954 року в селищі Восточному Макарівського р-ну Південно-Сахалінскої області о. Сахалін.

            З 1961 року разом з батьками проживав на Алтаї, де закінчив 6 класів середньої школи. З 13 років живу в Україні в м. Ромни Сумської області. По закінченню Роменської школи № 4 та Черкаського педагогічного інституту працював учителем у Роменському сільгосп-технікумі, школі-інтернат ім. О.Деревської, а також у сільських школах Роменського району.

            Уперше почав друкуватися в студентські роки: окремі вірші у районних та обласних газетах. Згодом – у Сумському альманасі «Зерна». Перша збірка віршів  «Храм на острие» вийшла у 2002 році,  друга – «По холсту жизни» – у 2008 році. У 2004 році в альманасі «Ромен» друкується новела «Исповедь», у 2006 році – оповідання-есе «Выбор», повість «Грешники», у 2007 році  друкується новела «Двойная жизнь», також виходять оповідння, публіцистичні статті. Окрім того 15 років редагую літературно-історичний альманах «Ромен»  (перша назва «Відродження Роменщини) з 2003 року. На сторінках цього видання редколегія намагається піднімати суспільно важливі питання відновлення пам’яті видатних земляків, висвітлення історичного минулого нашого краю, популяризації творчості місцевих художників, музикантів, літераторів-початківців, відзначення ювілейних дат відомих діячів культури, науки (315 років від дня народження Петра Калнишевського, 110-річчя від дня народження письменника М. Д. Бажанова, 200-річчя Т. Г. Шевченка, до 10-річчя Роменського земляцтва у Києві, 100-річчя з дня освячення церкви с. Овлаши, присвячений героям Чорнобиля, ювілеї художників Н.Кізенка, В.Зосенка, С.Півторака, О.Северина, М.Самохіна, В.Яковлєва, краєзнавця та літописця І.Курилова, надрукований альманах присвячений 70-річчю Перемоги у Великий вітчизняній війні, полеглим захисникам роменцям, волонтерам та подіям у зоні АТО, також була видана малая енциклопедія, присвячена творчості художників Роменщини за останні 300 років та ін.). За роки існування альманаху мали можливість опублікувати свої твори біля двохсот авторів, серед яких багато молоді.

            Окремо слід відзначити роботу над проектами, пов’язаними з відновленням пам’яті почесних громадян міста Ромни Г.Навроцького, О.Терновця, краєзнавця та літописця Роменщини І. Курилова. Чимало зусиль докладено, щоб долучити громадськість міста та району до реставрації родинного склепу Навроцьких. Іде робота над встановленням на кладовище пано, де будуть вказані імена видатних роменців та місце їх поховання.

            Постійно беру участь у важливих громадських заходах: «круглі столи», конференції, творчі зустрічі і т.д.

   1.06.2018р.                                                                                                            Віктор Клєйніх

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *