Обрії. Збірка поезій та прози.

Обрії. Збірка поезій та прози

Скачати збірку "Обрії", PDF, 5011 KB«Обрії» – перша колективна збірка літературного об’єднання «Обрії», керівником та організатором якого є відома роменська поетеса Людмила Грицай. Ця книга – поетичний і прозовий творчий плід багатьох талановитих авторів Роменщини, результат їхньої натхненної праці над словом. Хоча роботи митців різні за тематикою та цільовим направленням (від патріотичних віршів до гумору), але кожен рядок цієї збірки є відголосом великої любові до своєї Батьківщини, свого роду, людей та всього оточуючого. Кожен автор має своє бачення і поезії, і прози, а також їхнього місця та ролі в суспільстві, виступаючи або як прихильник класичних норм, або як новатор, відстоюючи в сучасному творчому світі свої особисті переконання та ідеї. Книга буде цікавою для широкого кола читачів.

НАШІ “ОБРІЇ”

Для літературного об’єднання «Обрії» вихід у світ цієї книги – це перший, але впевнений крок до нових поетичних висот, це можливість більш широко познайомити читачів із творчим доробком талановитих авторів нашої квітучої Роменщини. До збірки увійшли твори як професійних митців, так і початківців, але кожна робота заслуговує на зірку увагу любителів слова.
Літературне об’єднання «Обрії» було створене 2014 року за ініціативи начальника відділу культури Тетяни Іванівни Баляби при міській бібліотеці для дорослих ім. Б.Д. Антоненка-Давидовича. Його організатором і керівником стала роменська поетеса Людмила Грицай, яка поставила за мету створити такий творчий колектив, щоб у дружній атмосфері, підтримуючи одне одного, «відточувати» поетичне перо, збагачуючись духовно та інтелектуально.
І Людмилі Іванівні Грицай це вдалося. Згуртувавшись як автори-дописувачі навколо літературно-історичного альманаху «Ромен», який вже існує більше 15 років, незмінним редактором якого є Віктор Клейніх, наш колектив зміцнів, виріс, об’єднавши творчих людей, абсолютно різних за віком, фахом, уподобаннями, здібностями. Ми, дійсно, стали однією творчою сім’єю. Збираємося кожного тижня в приміщенні бібліотеки, учимось, обговорюємо подальші плани, проводимо різні творчі заходи, аналізуємо і вдосконалюємо нові вірші, радимось і, звичайно, радіємо спільним успіхам.
«Обрійчани» всебічно талановиті. Так Петро Акімов, крім поезії, захоплюється малюванням. Віра Анашина – неабияка майстриня-вишивальниця. Її роботи витончені, духовно глибокі, по-жіночому добрі та щирі. А от Лариса Вовненко поєднує свою поетичну обдарованість з любов’ю до музики, до співу. Валентина Бородько, в минулому учитель молодших класів, окрім віршового таланту, володіє вмінням – прививати любов до образотворчого мистецтва, бо керувала не один рік у Перехрестівській школі гуртком «Чарівний олівець».
За два роки існування літературного об’єднання «Обрії» професійний рівень його членів значно зріс. Навчилися користуватися своїм поетичним даром і Наталія Петренко, перша збірка якої «Мелодія душі» побачила світ 2015 року, і Людмила Кранга, в якої виявився ще й хист до журналістики, і Володимир
Панченко, і Світлана Петренко, яка приїздить на літературні засідання об’єднання із Сум, і Марина Бобкова, і Олександра Тарасенко, в якої вже шість власних збірок, і Маргарита Яковлева, і Галина Мороз… Радують нас творчими здобутками вже й молоді автори: Христина Мура, Лєра Правдюк та інші.
На сторінках цієї книги читач знайде більш докладну інформацію про кожного митця. Але хочеться сказати декілька слів про Людмилу Грицай. Це – скромна, щедро наділена талантом жінка, матір трьох дітей, яка всю свою душу віддає роботі над словом. У свій час її наставниками були Дмитро Білоус, Олександр Шугай, Олекса Ющенко, Григорій Гайовий, які власним прикладом навчили її по-справжньому служити її величності – Поезії. Наша Людмила Іванівна за фахом учитель української мови та літератури та зарубіжної літератури, тож на високому професійному рівні здатна делікатно надати необхідну допомогу тому, хто її потребує. І ми за це їй дуже вдячні.
Надіємося, що така творча співпраця в поєднанні із щирою дружбою й надалі буде приносити всім «Обрійчанам» лише найкращі плоди з безмежно багатої поетичної ниви. Тому вперед, до нових обріїв! До нових звершень!
Людмила Кранга

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *