Історія Роменської залізниці

Круглий стіл “Історія роменської залізниці”

2014 рік -особливий для роменської залізниці, адже їй виповнюється 140 років. У рамках підготовки до цього ювілею 12 вересня 2013 року о 14 годині у приміщенні Роменського локомотивного депо відбувся круглий стіл “Історія роменської залізниці”. Організували і провели його педагогічний та учнівський колективи ЗОШ №11( колишня залізнична школа №34), котрі дослідили найважливіші події в її розвитку. До участі були запрошені: редактор журналу “Ромен” Віктор Клейніх, краєзнавці Олександр Іващенко та Григорій Діброва, керівник гуртка роменського ЦПО та РТМ Ярослав Стрипко, начальник відділу освіти Зінаїда Горбик, методист відділу освіти Тетяна Лісненко, директор ЗОШ №2 Лідія Скрипка, голова ради ветеранів депо ст.Ромни Валентин Семенець, працівники роменської залізниці, а також вчителі та учні загальноосвітніх шкіл міста.
У своїх доповідях учасники докладно розповіли про історію заснування Лібаво-Роменської залізниці. Майже незамерзаючий Лібавський порт мав стати кінцевим пунктом лінії Курськ-Лібава, концесія на будівництво якого була надана головній спілці російських залізниць в 1856 році. Але тоді лінія не була збудована тому, що спілка не знайшла достатніх для цього коштів. Після цього концесію надали інженеру фон Мекку. Інженер Пєчковський, до речі, пропонував провести залізницю в обхід Ромен, нібито через несприятливість грунтів. Пізніше ці аргументи виявились безпідставними. Видатний політичний та громадський діяч Григорій Навроцький добився проведення повторних досліджень грунтів та прокладання дороги таки через наше місто. Завдяки його зусиллям Ромни отримали можливість для розвитку.
Також були висвітлені найцікавіші події всіх періодів історії роменської залізниці, трудові рекорди найвидатніших працівників. Доповіді були доповнені великою кількістю фотоматеріалів і навіть міні-експозицією робочих інструментів, котрими користувалися перші роменські залізничники.
Загалом зустріч пройшла у невимушеній, теплій атмосфері — працівникам залізниці неодноразово подякували за їх важку і дуже важливу справу, а в подарунок учасники виконали музичні номери згідно теми свята.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *