І сходить сонце

Не питай, що країна зробила для тебе

Не питай, що країна зробила для тебе. Питай, чим ти можеш допомогти країні.

“Кожен день в обідню перерву і після роботи ми тут: приносимо, розбираємо, фасуємо і відправляємо”, – так коментує роботу волонтерів заступниця міського голови Тетяна Головко. У приміщенні по вул. Луценка, 1 ще з початку осені працює пункт збору допомоги Збройним Силам України. Надвечір тут майже немає світла, тому волонтери стараються швидко розкласти речі, які небайдужі роменці принесли для військових-земляків. У одній купі лежить тканина, яку відправлять до Сум, де робітниці артилерійського училища будуть плести маскувальні сітки для техніки солдатів. Далі стоїть металева піч, що в народі називають “буржуйкою” – вона теж чекає своєї подорожі у зону АТО. “Люди самі їх роблять і везуть сюди, багато ми вже відправили нашим хлопцям”, – каже Тетяна Іванівна. Щедрі гори овочів — від сіл Роменського району (Бобрик, Анастасівка, Петрівка, Глинськ). А капусту, моркву та цибулю заквасять кухарі ВПУ — 20 відер страви щотижня відправляють військовим. Роменці принесли і багато теплих речей: шкарпетки, термобілизна, светри, бушлати.
Кожен хоче чимось допомогти. Навіть ті, хто не мають великої можливості, несуть невеличкі, але з душею зроблені пакунки: з яблуками, улюбленими теплими речами, а також дитячі малюнки. А мати роменського солдата-прикордонника, хвилюючись за сина, вишила 6 православних ікон та подарувала волонтерам, які вирішили продати їх на аукціоні, і вже три з них самі ж купили. Багато людей несуть не лише речі чи їжу, а й записки захисникам із найкращими побажаннями і словами підтримки.
Минулого тижня три передачі дісталися роменцям, що зараз у Волновасі, Щасті, Костянтинівці. За словами Тетяни Іванівни багато посилок іде службами термінової доставки — це значно економить кошти, адже ціна пального на одну поїздку сягає 3 000 гривень. Тому волонтери домовляються з солдатами та пересилають їм саме те, у чому найбільша потреба. Зараз військовим необхідні отрута від щурів, гасові лампадки, засоби гігієни, приправи для страв. “Ми вже розробили проект бані, щоб хлопцям було де помитися”, – говорить одна із волонтерок Тетяна Стетюха. На сьогодні місцезнаходження хлопців чітко розділено і закріплено за кожним із волонтерів. Вони телефонують солдатам не лише для того, щоб дізнатися про потреби, а й просто поцікавитися самопочуттям, підняти бойовий дух.
Волонтери також ретельно готують військових до зими. Уже відправили на Схід 220 пар теплого взуття, 200 костюмів (ватяні бушлати та синтепонові штани). За словами благодійників, про роменську допомогу знають по всій країні, адже позитивні відгуки про неї передаються від одних до інших. Часто у волонтерів цікавляться, скільки ж вони заробляють за свою роботу, не розуміючи, що за добру справу ніякого прибутку ці люди не отримують. Але за час своєї діяльності змогли зібрати значну суму допомоги – 500 000 гривень цільових коштів (без врахування речей, їжі та ін.). “Коли лягаєте спати, обов’язково подумайте, в яких умовах засинають солдати. Та й чи засинають взагалі”, – радить Тетяна Стетюха.
Проте, не лише матеріальна чи фінансова допомога потрібна солдатам. “Виникає дуже багато питань юридичного характеру”, – говорить Тетяна Головко. І тут теж волонтери готові надати допомогу — шукають та наймають спеціалістів, щоб кожен військовослужбовець міг захистити свої права учасника АТО. А ще вони підтримують бригаду, яка першою навесні дислокувалася на одному з блокпостів району.
Від себе особисто та від солдатів із Роменщини волонтери подякували міському виконкомові, Олександру Мокію (за пошиття спецкостюмів), працівникам Сумського артилерійського училища, Тетяні Головко, Валентині Христій (дружині військового Дмитра Христія), Олександру Саєнку, Володимиру Бойку, ЗОШ №5, №10, №11 та всім, хто відгукнувся і показав свою небайдужість.
Долучитися до благодійності, допомогти зі збором та фасуванням речей безпосередньо у пункті збору (вул. Луценка, 1) волонтери запрошують усіх роменців, які шанують земляків за велику справу оборони цілісності України.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *