Невідкладна допомога

ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Вперше в місті Ромни відкрито пункт швидкої допомоги в 1931 році. Він знаходився при міській поліклініці. Організатором був завідуючий поліклінікою лікар-стоматолог М.А.Грубштейн.
Пункт мав дві легкові, одну вантажну машини та мотоцикл. У штаті було 4 лікарі, 4 фельдшери і 4 шофери.
Пункт обслуговував хворих жителів міста, а за дозволом завідуючого поліклінікою – і села. Одна з машин використовувалась виключно для транспортування породіль. Після звільнення міста від німецьких окупантів у 1943 році пункт швидкої допомоги відновлено.
У 1945 році одержана спеціальна санітарна машина.
З 1992 року відділення реорганізовано в станцію швидкої допомоги. Вона обслуговує місто Ромни, приписні села поліклініки та близько розташовані від міста Бобрицьку та Коржівську лікарські дільниці радіусом до 15 км. У випадках пологів, аварій чи серйозних травм машини швидкої допомоги виїжджають у будь-яке село району.
У колишніх райцентрах – Глинському та Смілівському – при дільничних лікарнях діють фельдшерські пункти швидкої допомоги в неробочий час (з 2000 року).
Станом на 1 січня 2002 року відділення швидкої медичної допомоги (ВШМД) ЦРЛ обслуговує населення всього 97347 чол; з них сільського – 45816 чол.
Зв’язок телефонний : 1 ввід „03”, 1 ввід міського телефону 2-14-83.
Для оперативного зв’язку диспетчера з виїзними бригадами використовуються радіостанції типу „Льон”. На обліку у відділенні 8 радіостанцій, всі діючі, 6 на автомобілях, 1 в диспетчерській, 1 в резерві. Прямого зв’язку з міліцією та пожежною охороною немає.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *