Григорій Несторович Олійник

Олійник Григорій Несторович

Григорій Несторович Олійник (20.10.1922 -21.10.1989р.р) проживав у селі Андріяшівці Роменського району Сумської області. Мав вищу педагогічну освіту по спеціальності українська мова і література. Понад 35 років працював учителем у рідному селі, а також у Гудимах і Волошнівці Роменського району. Крім того, Г. Н. Олійник працював у редакції Глинської районної га¬зети «Більшовик», а потім «Радянське життя».
Літературною творчістю, а також малюванням захоплювався з дитячих років. Друкуватися в газетах почав з восьмого класу. В 1940 році став одним із авторів колективної збірки поезії «Пісні юності».У вересні 1941 року пішов добровольцем на фронт. В боях під Харковом був поранений і потрапив у полон. Понад три роки був в’язнем концентраційного табору «Дахау» та інших таборів для військовополонених. Після закінчення війни повернувся в рідне село з лав Радянської Армії, де друкував свої вірші в газеті «Артилерист». Найбільше гуморесок, байок, фейлетонів, нарисів, оповідань та ліричних поезій Г.Н.Олійника побачили світу районних газетах “Радянсь¬ке життя”, «Комуністичним шляхом», «Більшовицька зброя» і «Ленінська правда», а також у республіканських газетах «Радянська освіта» та «Сільські вісті».
Працюючи викладачем української мови та літератури, він віддав багато енергії для виховання літературної молоді. На республіканських семінарах початківців Г.Н. Олійник чимало років керував групою юних письменників від Сумської області, які друкували окремі вірші і добірки в молодіжних газетах і журналі «Піонерія». В Андріяшівській середній школі він редагував і оформляв альманах «Молоді голоси».
Г.Н.Олійник був членом обласної і районної літературних організацій на Сумщині.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *