Міністерство надзвичайних ситуацій

Є така професія – рятувати людей

Безпеку людей і навколишнього середовища, їх захищеність від шкідливого впливу техногенних, природних, екологічних надзвичайних ситуацій уже сімнадцятий рік поспіль забезпечують працівники нашого Центру. Лише в минулому році більше шестисот разів фахівцям підрозділу довелося діяти за призначенням.
Для рятувальників практично кожний виклик – це робота на бойових‚ де ніхто не має права на помилку‚ бо коштуватиме вона життя. Професія рятувальника сама по собі є важкою, вимагає від людини, яка її обрала, самовідданості, доброї фізичної форми, мужності. Наша робота — це чергування вдень і вночі, постійна готовність вступити в боротьбу зі стихією.
Успіх нашої справи обумовило те, що в перші ж дні роботи ми поставили перед собою мету – бути потрібними людям, які опинилися в біді. Науковий підхід до досягнення правильно поставленої мети, планування, оптимальна розстановка пріоритетів і команда, яку вдалося створити і ефективно використовувати – ось, мабуть, ті компоненти, що в сукупності допомогли нам у подальшій роботі.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На щастя, у нашому повсякденному житті стихійні лиха, повені, пожежі, аварії, екологічні катастрофи та надзвичайні ситуації бувають не так часто, проте робота для рятівників завжди знайдеться. Вони допомагають відкрити двері у квартирі, наприклад, через балкон сусідів.
Вони врятують і кішку, яка не може сама злізти з дерева. Вони допоможуть при пошуку людей у горах чи лісі. Вони витягнуть людей з потрощеного у ДТП авто. Вони врятують на водоймищах дітлахів або рибалок. Рятувальники – це надзвичайні люди, які, не замислюючись, готові пожертвувати собою для порятунку іншого. Проте водночас – це звичайні люди, щоправда, які мають певні фізичні дані та морально-психічні якості, а саме: енергійність, ентузіазм, винахідливість, сміливість, мужність, рішучість, витривалість, відповідальність.
Наша мета – порятунок громадян, захист від біди кожної людини, і в цьому нам допомагає Бог. Кожен може бути впевненим в тому, що в лиху годину він не залишиться сам на сам зі своєю бідою, що українські рятувальники йому завжди допоможуть. Це їхнє кредо, у цьому їх незламна віра.
Сергій Біляєв,
Начальник 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування,
депутат міської ради

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *