Родина Леоніда Полтави

Вовківці, садиба Леоніда Полтави

Довгі роки, відвідуючи знамените село Вовківці, ми, члени історико-краєзнавчого гуртка Роменського центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю імені Івана Кавалерідзе, зупинялись біля хатини № 37, що на вулиці Шкільній. В цій хатині мешкали троє знаменитих у нашому краї людей: визначний лікар Едуард Адамович Пархомо̀вич (страчений сталінськими опричниками в кінці 1930-х років за свою любов до України), його дружина Любов Улянівна Соляник – видатна вчителька математики Сумщини, та їхній син – один з найвідоміших поетів української діаспори Леонід Полтава. 18 серпня цього року виповнюється 100 років з дня народження цього чудового поета.
І садиба, і хатина кожного року справляла все гірше і гірше враження. Власне, торік її вже й не було видно із-за джунглів зі смітних дерев і кущів, що поросли навколо неї. Навіть наші «аси» – гуртківці Дмитрик Голик, Дмитрик Юхта, Валерій Шитіков, Ярослава Загорулько… мовчки проходили повз цю садибу. Та ось побачили її наші гуртківці (останнього набору) восени 2019 року. Це були учні 7-ї та 10-ї шкіл. Хтось із них зні̀чев’я кинув: невже не можна хоч ці зарості вирізати, щоб пройти до хатини?
– А йому у відповідь: а ви самі готові докласти до цього рук? – Готові! – Ловлю вас на слові!..
І ось ранньої весни минулого року група наших гуртківців вперше прибула до хатини не на оглядини, а для важкої праці… Всього сукупно п’ять десантів здійснили шестеро наших юнаків та ще троє дівчат. Причепурили фасад садиби, вигребли сміття та сухостій, привели до порядку плодові дерева з боку вулиці, вирізали смітні дерева й кущі, а посередині й викорчували з пеньками, сформувавши таку собі ґрунтову алейку… Щоб, як пожартував один із журналістів, поважні дами із діаспори, які прибудуть сюди 24 серпня 2021 року, не порозбивали свої каблуки й не поранили ніжки…
Тепер хатину вже видно від дороги. Та це тільки маленький початок великої роботи… Втім, ми надіємося, що наша праця сколихне громадськість села й району, органи влади та місцевого самоврядування. І хатина буде врятована, і стане добрим музеєм пам’яті про трьох визначних людей нашого краю й України. Поки що нас підтримали тільки журналіст, редактор літературно-історичного альманаху «Ромен» Віктор Іванович Клєйніх. Тому маємо малесеньку надію…

Полтава Леонід-будинок

Полтава Леонід-будинок
Полтава Леонід-будинок

Вирішили прибрати біля дороги. Бо ж із-за хащів навіть хати не видно. На знімку: Каріна Строкань, Павлик Левченко, Роман Дмитренко, Радик Северін

Радик Северин та Каріна Строкань    прибирають з боку вулиці
Під час пауз оглядали садибу. Тут Каріночка з Радиком стоять біля криниці, з якої пила колись воду родина славетних Пархомовичів
Полтава Леонід-будинок

Наші журналісти на подвір’ї Пархомовичів (ліворуч – Д.Богославець, праворуч – В.Клейніх)

За день праці нарубали й нагромадили  «свою»  гору хмизу
Полтава Леонід-будинокКатруся Негрей (ліворуч) та Діана Олефір (праворуч), посередині (зліва) заступник міського голови В’ячеслав Оврамець та редактор літературно-історичного альманаху «Ромен» Віктор Клєйніх у саду Пархомовичів
Полтава Леонід-будинокВіктор Іванович зауважив, що картопля  була смачна
Полтава Леонід-будинокХата батьків Леоніда Полтави

Репліка читача

Шановна редакціє!

Недавно ми дізналися, що у нашому місті напроти школи №11 і досі стоїть будинок, де колись жили дід та баба нашого земляка письменника Леоніда Полтави, у яких часто гостював майбутній поет. Нам прийшла непогана думка: незабаром буде 100 рокив від дня народження письменника (2021р.). То чому б нашій творчій громадськості та представникам міської влади не організувати добре діло, а саме: встановити меморіальну дошку на цьому будинкові?

Це привертало б увагу туристів та гостей міста, сприяло б навчально-виховному процесу у школах та інших навчальних закладах.

В.Іваненко, О.Петрюк

Надія Карпенко, 27 серпня 2021 року:

Меморіальна дошка Леонід ПолтаваСьогодні Ромен гостинно зустрів гостей, які прибули та взяли участь у заходах з нагоди 100 – річчя з дня народження Леоніда Полтави – українського поета, прозаїка, драматурга, радіожурналіста, редактора, публіциста, громадського діяча, а саме: науково-публіцистичній конференції “Із когорти борців за незалежність України”, церемонії відкриття меморіальної дошки на будинку, де пройшли юнацькі роки видатного Л. Полтави, екскурсії в кімнаті-музеї Л. Полтави Пустовійтівської ЗОШ I-III ступені, літературних читаннях за участі місцевих поетів та гостей.Меморіальна дошка Леонід Полтава Ромни
До вашої уваги короткий фотозвіт.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *