Їжачок

Їжак і господар

Бувальщина
На багаторічному паркані садиби підгнило три стовпчики і господар вирішив їх замінити. Будучи вже немолодим, вирішив копати ямку по одній спозаранку, коли сил ще більше. Піднявшися вдосвіта, поспішив у садок і поруч підгнившого стовпчика викопав ямку, на лопату якраз, що було нелегко викидати землю, стоячи навіть навколішки. Поміряв – 70 см. Достатньо та й старий стовп легше буде витягти.
Уранці наступного дня прийшов копати другу ямку і, проходячи повз першу, зазирнув. Бачить: щось лежить у ній. Придивився: схоже на їжака. Присів. І голими руками ледве витягнув його з тісної ямки, відчуваючи щось колюче. Поклав і дивиться: їжак як був клубочком – так і застиг, а долоні обколоті та виступає кров. Пішов помив руки, змазав йодом і ”Рятівником”, наліпив шматочки пластирю, надів перчатки і з трудом викопав другу ямку.
Знову спозаранку господар пішов копати третю ямку. Дивиться: у другій ямці лежить і карабкається їжак. Уже навчений, зодягнув дебелі перчатки і знову ледь витягув його на волю.
Настпуного ранку пішов подивитися на свої ямки і бачить у третій – знову їжака. Вже досвідчено витягнув його та відніс подалі в садок.-Треба вечером,-подумав господар, – уже поставити у ямки стовпчики, а то ще вся їхня родина попадає у ці ямки…
І Людина, і їжак – також діти Природи! Голки їжака призначені для того, щоб захистити себе, а руки Людини – для того, щоб творити д о б р о. Чи так!?…

Валентин В. БУГРИМ. с.Хмелів на Роменщині.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *