Петро Калашник, міський голова, Ромни.

Виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Ромни за підсумками 2012 року

Виконуючи соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича, втілюючи в життя реформи, які стосуються кожного українця, у тому числі й роменців, у місті прийнято Програму соціального та економічного розвитку, в рамках якої проведено низку робіт, що сприяють розвитку міста, а відповідно- території.

Бюджет міста
Міська влада робить все можливе для того, щоб надходження до міського бюджету перевищували планові показники. До міського бюджету за рік надійшло 171,1 млн. грн.,що на 27% більше минулорічних показників (2011 рік – 134,7 млн.грн.).
Надходження загального фонду бюджету міста за звітний період становлять 155 млн. грн., у тому числі в структурі доходів:
– власні та закріплені доходи – 44,2 млн. грн.. (28%);
– дотація вирівнювання з державного бюджету – 50,9 млн. грн.. (33%);
– трансферти з бюджетів різного рівня та субвенції – 60 млн. грн. (39%).
Заходами примусового стягнення мобілізовано коштів до бюджетів усіх рівнів майже 2,4 млн.грн., у тому числі до місцевого бюджету – 1,48 млн. грн. та до державного бюджету – 886,8 тис.грн..
Видаткова частина міського бюджету зросла проти минулого періоду більше ніж на 25% та склала 168 млн.грн., у тому числі:
– загальний фонд – 154,9 млн.грн., спеціальний фонд – 13,1 млн.грн.
Видатки соціального спрямування зросли у порівнянні з минулим роком на 22,4% і склали більше 142 млн.грн., у тому числі на:
– освіту – 49,7 млн.грн.;
– охорону здоров’я – 42,7 млн.грн.,
– соціальний захист і соціальне забезпечення – 44,5 млн.грн.,
– культуру 4,4 млн.грн.,
– фізичну культуру і спорт – майже 1,2 млн.грн.
Робота виконавчого комітету спрямовувалась на забезпечення життєдіяльності міста та його населення, частково і за рахунок економного використання бюджетних коштів – було зекономлено більше 2,0 млн. грн.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Промисловість та сприяння залученню інвестицій
Одним із головних напрямків роботи міської влади є створення сприятливих умов для розвитку місцевої економіки. У місті діють 11 промислових підприємств, які за рік виготовили продукції на суму 369,2 млн. грн. Загальні обсяги реалізації промислової продукції по місту становлять 514 млн.грн.
Збільшили обсяги виробництва:
– ТОВ «Техно-Маш-Сервіс» – на 46,4%;
– ПАТ «Роменська гардинно-тюлева фабрика» – на 24,7 %;
– ПАТ Роменський завод «Тракторозапчастина» – на 23,6 %;
– ТОВ «Роменський завод продтоварів» – на 18,9 %.
Сьогодення потребує нових підходів до використання економічного, людського та природно-ресурсного потенціалу міста. Навіть у непростих економічних умовах місцеві товаровиробники продовжують модернізувати виробництво, вкладати кошти у розвиток, замінювати застаріле обладнання та впроваджувати нові технології. Протягом року проводилася модернізація виробництва по:
– ТОВ «Роменський завод продтоварів» – придбано автотранспорт та обладнання, відкрито лінію по виробництву шоколадної глазурі – на 2,82 млн.грн.;
– ПАТ «Роменська гардинно-тюлева фабрика» – на придбання п’єзо-електронної машини по випуску жакардового полотна та обладнання спрямовано – 3,7 млн.грн.;
– ПАТ «Роменський завод «Тракторозапчастина» проведено ремонт, придбано обладнання та засобів інформаційно-технічного обслуговування на суму 2,6 млн.грн.;
– ТОВ «Таланпром» на придбання техніки та обладнання (модуль управління системи зв’язку до взуттєвого обладнання, інформаційний термінал тощо) витрачено більше 0,5 млн.грн.
Для реалізації можливих інвестиційних проектів оновлюється на офіційному сайті міста база даних вільних земельних ділянок та виробничих приміщень. За 2012 рік укладено договори оренди нежитлових приміщень по 11 об’єктах, укладено договори з орендарями щодо купівлі-продажу 3 земельних ділянок на суму 83,5 тис.грн., загальною площею 1,12 тис.кв.м.. У жовтні проведено аукціон з продажу права оренди 4 земельних ділянок комунальної власності міста загальною площею 444,0 кв.м..
З метою залучення інвестицій розроблено 10 інвестиційних проектів у сфері житлово-комунального господарства (теплопостачання, водопостачання, водовідведення) на загальну суму 2,4 млн.дол. США та 2 інвестиційні пропозиції від суб’єктів підприємницької діяльності на суму 2,99 млн. грн.
Проведено 2 семінари-тренінги з питань фандрейзингу. Протягом цього року за підтримки Корпусу Миру США здійснювався проект «Розвиток громад», у рамках якого надано на конкурсній основі фінансову допомогу ЗОШ № 11, ЗОШ № 1, ДНЗ № 6 для покращання водопостачання у цих закладах.
З метою спрощення отримання дозвільних процедур, відповідно до вимог законодавства дозвільними органами розроблено і надано державному адміністратору 50 регламентів (інформаційних карток). За звітний період державним адміністратором видано 468 документів дозвільного характеру, надано 5 відмов у їх видачі.
Підприємництво
Малий та середній бізнес посідають значне місце у формуванні механізму саморозвитку економіки. У місті діють близько трьох тисяч суб’єктів підприємницької діяльності: фізичних та юридичних осіб. Найбільш привабливими для підприємців є сфера торгівлі та послуг, операції з нерухомістю, здавання під найм. Підприємцями забезпечено 24% надходжень платежів до міського бюджету.
У грудні затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва в місті. Питання розвитку підприємництва та регуляторної політики обговорюються на засіданнях Ради підприємців при міському голові, проводяться круглі столи, семінари за участю обласного фонду підтримки підприємництва.
Торгівля
Найбільш поширеним видом діяльності в сфері малого бізнесу нашого міста вже протягом багатьох років залишається торгівля.
Протягом року відкрито 18 нових та відновлено роботу 5 магазинів загальною торговою площею майже 1,3 тис. кв.м, 4 заклади ресторанного господарства на 66 посадочних місць та 5 об’єктів побутового обслуговування.
Для сприяння розвитку конкурентного середовища проведено 12 ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів, участь в яких взяли 16 місцевих товаровиробників.

Соціальний захист населення
Ведеться єдиний державний реєстр осіб, які мають право на пільги. Прийнято до управління праці та соціального захисту населення на виконання 7177 справ. Сума виплачених різних допомог склала 30,8 млн.грн.
Протягом року за призначенням житлових субсидій звернулося 3447 сімей, із них призначено субсидії 3353 сім’ям на суму 3,5 млн. грн. Проведено майже 54 тисячі перерахунків діючих субсидій по фактичному споживанню послуг в автоматичному режимі.
Створено «мобільний соціальний офіс» для здійснення комплексного виїзного обслуговування населення міста за участі фахівців різних служб, який здійснив 8 виїздів за рік та надав консультації 127 громадянам.
Середньомісячна заробітна плата за 2012 рік по місту становить 2257 грн. та збільшилася у порівнянні з минулим роком на 20,9%.
Одним із першочергових завдань для влади залишається забезпечення своєчасної виплати заробітної плати. Адже це питання є основною складовою рівня добробуту кожної родини. Заборгованість із виплати заробітної плати по місту зменшилась з початку року на 41% і становить 258,5 тис.грн.

Зайнятість населення
Безпосередньо від стану соціально-економічного розвитку регіону залежить стан розвитку ринку праці. Протягом 2012 року послугами служби зайнятості скористалося 2225 незайнятих громадян.
Працевлаштовано 1176 мешканців міста, що на 77 осіб більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Для впорядкування трудових відносин між найманими працівниками та фізичними особами – підприємцями зареєстровано 550 трудових договорів.
Створено 1041 нове робоче місце, як для працівників юридичних осіб, так і у фізичних осіб – підприємців, з них 17 – це так звані «виведені з тіні».
Одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 18 осіб. За рік професійне навчання пройшли 210 осіб. На оплачуваних громадських роботах були задіяні 292 безробітних (виплачено 221 тис.грн.).

Житлово-комунальне господарство
На особливому контролі проблеми, що стосуються удосконалення роботи житлово-комунального господарства та благоустрою міста.
Проведено:
– поточний ремонт доріг (Соборна, Луценка, Кірова, Коржівська, Горького, Прокопенка, Конотопська, Чапаєва, Маяковського, Дудіна (частково), Полтавська, Сумська, Київська, Калнишевського, Гетьмана Мазепи, Пролетарської солідарності, Щучки, Радянська, бульв. Свободи) – 630,0 тис. грн;
– капітальний ремонт доріг (Щучки, Гетьмана Мазепи, Конотопська, Полтавська, Чапаєва, Дудіна) – 700,0 тис.грн.;
– капітальний ремонт 4 ліфтів на суму 246,3 тис.грн.
Виготовлено і змонтовано 17 дитячих ігрових майданчиків у дворах багатоквартирних будинків.
Проведено реконструкцію вуличного освітлення на суму 197,2 тис.грн. Замінено 192 ліхтарі на енергозберігаючі та додатково встановлено 105 нових ліхтарів у різних мікрорайонах міста, здійснено реконструкцію системи освітлення міського парку культури та відпочинку.
З метою забезпечення безперебійного водопостачання в місті закуплено насосне обладнання (18,8 тис.грн.), виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво 2-х артезіанських свердловин (66,2 тис.грн.) та «Оптимізовану схему водопостачання та водовідведення міста».
Проведено капітальний ремонт внутрішньоквартальних проїзних доріг на суму 430,0 тис.грн., капітальний ремонт міжпанельних стиків житлових будинків на суму 72,6 тис.грн., придбано єврорубероїд для ремонту дахів багатоповерхових будинків на суму 99,0 тис.грн..
Проведено реконструкцію спуску по 3 пров. Фрунзе на суму 11,8 тис.грн.
Усього на благоустрій міста використано коштів з міського бюджету – 1,23 млн.грн.
Облаштовано пішохідну доріжку по бульвару Шевченка (50,0 тис.грн.).
Окрема увага в 2012 році приділялася облаштуванню міського парку культури та відпочинку: здійснено посадку декоративних дерев, проведено реконструкцію фонтану та обладнано прилеглу територію до нього, збудовано пішохідну доріжку через територію парку (72,0 тис.грн.).
Проведено заміну 165 старих контейнерів для збору твердих побутових відходів на контейнерних майданчиках.
По місту встановлено 58 нових дорожніх знаків.
Переобладнано автомобіль ЗІЛ, який надалі буде використовуватися для прибирання та очищення міста від снігу.

Енергозбереження
Актуальним залишається питання енергозбереження. Встановлено 7 лічильників обліку теплової енергії.
Проведено заміну 271 віконного блока на металопластикові по бюджетній сфері:
– у пологовому відділенні Роменської ЦРЛ – 61 блок;
– по дитячих садках – 73,
– по школах – 137.
Установлено 313 енергозберігаючих ламп: у тому числі 49- у закладах охорони здоров’я, 264 – у закладах освіти.
На теплопостачальних підприємствах міста змонтовано і введено в експлуатацію 12 котлів з автоматичними запальниками та коефіцієнтом корисної дії – 93%.
Охорона здоров’я
У місті Ромни продовжується реформування охорони здоров’я. Створено міський центр первинної медико-санітарної допомоги в структурі Роменської ЦРЛ, що дозволить удосконалити медичну допомогу на первинному рівні, наблизити її до населення.
З метою надання медичних послуг населенню віддаленого мікрорайону відкрито амбулаторію загальної практики – сімейної медицини по вул. Київській, 80.

Придбано сучасне обладнання для надання невідкладної допомоги дітям за рахунок дотації з обласного бюджету.
Проведено реконструкцію центрального в’їзду до лікарні
Проводиться реконструкція поліклініки з надбудовою мансардного поверху для організації клініко – діагностичного центру з консультаційною поліклінікою.
Ведуться роботи з капітального ремонту інфекційного відділення.
Виділено фінансування на придбання спеціального автомобілю невідкладної медичної допомоги.
У рентгенологічному відділенні проводяться ремонтні роботи для встановлення високоспеціалізованого обладнання (комп’ютерного томографа, комплексу рентгенографічного з цифровою обробкою зображення та мамографа).
Проведено капітальний ремонт приміщень стоматологічної поліклініки по вул..Луценка,17 та вул..Коржівська,80., придбано 2 кондиціонери.
Освіта
У сфері освіти ми маємо потужний арсенал педагогічних кадрів, які працюють у 27 закладах – школах і дитсадках, навчаючи й виховуючи близько 6,5 тис. дітей. З метою посилення наукової роботи з юними талантами відкрито Роменську міську Малу академію наук учнівської молоді. На ремонт покрівлі Малої академії залучено кошти зі спеціального фонду обласного бюджету за участю ПАТ «Укрнафта» (151,0 тис.грн.).
За рахунок коштів міського бюджету профінансовано капітальний ремонт м’якої покрівлі та сцени актової зали СЗОШ № 2.
Проведено реконструкцію внутрішнього санвузла ЗОШ № 4, проведено капітальний ремонт та облаштовано спортивну залу ЗОШ № 9, придбано 10 електроплит для харчоблоків усіх дитячих садків.
Проведено реконструкцію м’якої покрівлі ЗОШ № 5 та ЗОШ № 7.
Невід’ємною складовою розвитку дитини є її дозвілля, відпочинок і оздоровлення. Протягом року проведено реконструкцію з добудовою харчоблоку позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Вогник», поточний ремонт його спальних корпусів, придбано пральну машину і промисловий пилосос, ведуться роботи з добудови санвузлів.
У минулому році спрямовано також кошти:
– 20 тис.грн.- на придбання спортінвентарю для СЗОШ №1,
– 10 тис.грн. – на придбання мультимедійного проектору для Центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю,
– 30 тис.грн. – на придбання твердопаливного котла довготривалого горіння для Міжшкільного навчально – виробничого комбінату,
– 67,2 тис.грн. – на реконструкцію м’якої покрівлі спортзалу № 2 ЗОШ №7.

Культура
З метою зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури проведено ремонтні роботи, капітальний ремонт фойє та придбані меблі для міської центральної бібліотеки для дорослих ім. Б. Антоненка–Давидовича (всього – 80 тис.грн.).
Облаштовані комп’ютерні кімнати у філіях бібліотечної системи міста по вул. Горького, Червонопрапорна (15 тис.грн.). Профінансовано придбання 3 конвекторів опалення для обігріву приміщення філії № 1 міської бібліотеки для дорослих (3,15 тис.грн.). Поповнено бібліотечний фонд літературою на суму 5 тис.грн.
Для оснащення міського Будинку культури та покращання якості загальноміських заходів і свят придбано звукопідсилюючу апаратуру (99,8 тис.грн.) та мультимедійний проектор (9,2 тис.грн.).
Бібліотечні заклади стали переможцями проекту «Бібліоміст» та виграли грант на отримання комп’ютерної та копіювальної техніки – отримано та підключено до мережі Інтернет 13 комп’ютерів, установлено 4 принтери.
За рахунок спеціального фонду обласного бюджету залучено кошти (150 тис.грн.) на реконструкцію глядацької зали міського Будинку культури.
Спорт
З метою розвитку фізкультури і спорту в місті вживаються заходи з покращання матеріально – технічного забезпечення спортивних закладів.
Проведено капітальний ремонт центрального, бокових входів спорткомплексу ім. В.Окіпного та будівництво пандуса (50 тис.грн.), замінено тамбурну групу дверей центрального входу спорткомплексу (19 тис.грн.).
За рахунок коштів спецфонду обласного бюджету проведено заміну вікон на енергозберігаючі блоки у борцівському залі ДЮСШ відділу освіти (30 тис.грн.).
Крім того, по ДЮСШ відділу освіти:
– облаштовано туалетну та душову кімнати гімнастичного залу (12,5 тис.грн.),
– придбано спортінвентар для борцівського залу (20 тис.грн.)
Виготовлено проектно-кошторисну документацію з реконструкції легкоатлетичного ядра, ведуться роботи по затвердженню робочого проекту.
За 2012 рік підготовлено 18 спортсменів – першорозрядників, 7-«кандидатів у майстри спорту України» та 3- «майстри спорту України».

Інформаційний простір
Серед вагомих подій року, які сприяють збагаченню культурного та соціально-економічного розвитку міста започатковано проведення міського свята «Ромен-цвіт».
У практику роботи введено прийом громадян головою громадської ради та його заступниками. Відбулися звітно-виборні збори квартальних комітетів та їх голів у 23 кварталах міста. Протягом року легалізовано 5 громадських об’єднань.

Міський голова
М.К. Калашник

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *