![В.Кот: «Художник О.Северин на реставрації Вознесенського собору» В.Кот: «Художник О.Северин на реставрації Вознесенського собору»](https://romen-sula.org/wp-content/uploads/2018/08/kot-severin-1-229x300.jpg)
Народився 12 січня 1948 року в с.Сміле Роменського району. Після професійно-технічного училища працював електриком. Середню освіту здобув у Харківському машинобудівному технікумі 1980 року без відриву від виробництва. Основи фотосправи вивчав теж
![В.Кот: «Художник О.Северин на реставрації Вознесенського собору»](https://romen-sula.org/wp-content/uploads/2018/08/kot-severin-2-218x300.jpg)
самотужки. Бувало, нишком схопить братів фотоапарат, зарядить у погребі плівку, а потім так само нишком фотографії робить. На власний «Зенит» виділяв кошти вже з сімейного бюджету. Правду кажуть: що важко дається – дорожче ціниться. Надалі робив Василь Олексійович на заводі АТС лаборантом-фотографом.
![Мотокрос, 1987 рік, с. Піски Мотокрос, 1987 рік, с. Піски](https://romen-sula.org/wp-content/uploads/2018/08/kot-motocross-300x224.jpg)
Сила пристрасті Василя Кота – в моральному задоволенні. В отій спиненій і переданій глядачеві звичайній і водночас неповторній миті нашого буття, в прагненні збудити в душах людей почуття прекрасного.