Звернення
оргкомітету по відзначенню 100 – річчя народження українського письменника
Леоніда Полтави
Нещодавно була надрукована книга Леоніда Полтави повість-репортаж «Над блакитним Чорним морем». Це видання розраховане, перш за все, на сучасне покоління молоді.
Автор на яскравому прикладі трьох поколінь українців, що змушені були покинути свою батьківщину 1920 року після поразок від північно-східного сусіда, на незаперечних фактах показує істинне обличчя ворогів нашого народу та справжніх друзів. Зі сторінок повісті ми дізнаємося, як насправді розвивалася нещадна драматика рокових подій початку ХХ століття і чим закінчилася вона для України сто років тому.
Це вам – молодим громадянам сучасної України, які ще не спокушені складними перипетіями сьогодення, але вже обдурені трактуванням історичних подій минулого – адресується ця книга нашого земляка Леоніда Полтави.
Особлива роль у розвитку цієї людської трагедії належить населеним пунктам Лохвиці та Сенчі, що на Полтавщині, бо саме звідси був перший поштовх до визвольної боротьби за незалежність України. Це переконливо змальовує у своїй книзі сам автор. Тому звертаємося до органів народної освіти, зокрема директорів шкіл, керівників методоб’єднань учителів історії та української літератури з проханням провести відповідну підготовчу роботу серед активної здібної молоді з метою підвищення національної свідомості і патріотизму та делегувати її кращих представників у місто Ромни для ознайомлення з організаційними заходами та вимогами конкурсу.
Ми пропонуємо продовжити повість Л. Полтави «Над блакитним Чорним морем», події якої відбувалися б у ХХI сторіччі, і взяти участь у літературному конкурсі, присвяченому 100 – річчю народження письменника та поборотися за премії.
Умови конкурсу: Роботи приймаються для розгляду від молоді віком 11-20 років.
а) головними діючими особами треба взяти нащадків нашого славетного козацтва (правнуків головних героїв повісті Зінаїди та Остапа);
б) роботи подаються українською та російською мовами у вигляді оповідань, повістей, есе, новел, романів, поезій тощо;
в) треба, щоб герої цих творів перебували в найфантастичніших ситуаціях, наприклад, випадково зустрілися у Ромнах, Лохвиці чи Сенчі, де життя людей піднялося до рівня Сінгапуру, Монако, Дубаю, Гонконга. Ці казкові зміни в рідному краї ніби відбулися завдяки тому, що в Україні введені економічні свободи для своїх громадян: скасовано непомірний грабіжницький податок на додану вартість (ПДВ), гроші за розпродані держпідприємства направлено на поліпшення охорони здоров’я людей та покращання їхніх житлових умов – і тим самим знищено саму базу для корупції;
г) конкурсантам потрібно описати враження та почуття персонажів від тих змін, що відбулися на їх батьківщині, бо герої творів самі стали свідками, як в результаті цих нововведень тут стали вироблятися високоякісні товари завдяки зусиллям інвесторів та вітчизняних спеціалістів. І прямо на очах наших нащадків Остапа та Зінаїди (за їхньої безпосередньою участю) і проходять ці зміни. Як для самих Українців, так і для усього людства.
Надсилайте ваші твори на нашу адресу.
Переможці літературного конкурсу разом з учителями-консультантами будуть відзначені грошовими винагородами та опублікуються в літературно-історичному альманасі «Ромен».
.
Віктор Іванович Клєйніх
20 серпня 2021 року. Конкурс
на кращий учнівський твір «України майбуття» (за книгою Леоніда Полтави «Над блакитним Чорним морем»)
Членами журі конкурсу прийнято рішення визнати кращими такі роботи:
- I – місце за твір «На берегах Сули» учениці 8 класу Пустовійтівської ЗОШ I-IIIступенів ім. Петра Калнишевського Анастасії Сентіщевої;
- I – місце за твір «Збережімо Україну!» учениці 9 класу Бобрицького ЗЗСО Владислави Юрченко;
- II – місце за твір «Зустріч через століття» учня 11 класу ЗОШ I-III ступенів №4
м. Ромни Даніїла Слєпиніна; - III – місце за твір «Неожиданная встреча» учениці 8 класу Бацманівської ЗОШ I-III ступенів Валерії Зозулі.