Соломка Євгеній Анатолійович народився 18 грудня 1981 року у м. Ромни Сумської обл., у родині робітників. Навчався в Роменській ЗОШ №7. Дитинство Євгенія пройшло у теплому сімейному колі. Літні канікули проходили в мальовничих і в той час історичних місцях. На території села Загребелля розташовані Скіфські кургани. Ці місця не залишать байдужим нікого. Можливо звідти і з’явилося бажання досліджувати історія рідного краю та фотографувати. Приблизно в 11 років йому подарували перший фотоапарат, який дав можливість робити перші кроки в цій справі. Це стало основним хобі Євгенія.
Закінчивши школу, вступив спочатку до місцевого ПТУ-14, а потім згодом до Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка на факультет іноземних мов за фахом англійська мова та основи інформатики.
В 2007 році продовжуючи навчання пішов працювати викладачем в ЗОШ №3 міста Ромни. Згодом змінив професію викладача на посаду системного адміністратора на підприємствах.
Одного дня доля привела його в стіни Роменської бібліотеки для дорослих ім. Антоненка-Давидовича, де він познайомився з цікавими і творчими людьми, які надихнули його на створення фото-виставки про історію рідного міста. Почався збір даних, зустрічі з різними знавцями історії міста і саме головне фотосесії краєвидів рідного міста. Великий Ромен крізь призму фотокамери Євгенія ніби зіткнувся з минулим і сьогоденням. Вона поєднувала світлини минулого та сьогодення. Згодом назва цієї виставки лягла в назву групи пов’язаної з історією рідного краю. Дана виставка вперше була представлена на день рідного міста в 2020 році. Виставка мала великий успіх, і завдяки цьому почало з’являтися багато цікавих фактів, старих фотографій про рідне місто. Для систематизування і зберігання даного матеріалу для нащадків була створена група «Рідний край через призму об’єктива: минуле та сьогодення».
19 липня 2021 року пройшла інша виставка присвячена фотопейзажам під назвою «Потаємні куточки душі». Вона проходила у відділі літератури та мистецтв Сумської бібліотеки ім. Шевченка в всесвітній день фотографа. Для популяризації рідної мови, кожне фото було підписане словами віршів українських поетів.