Шаріпова Тетяна Іванівна

Шаріпова Тетяна Іванівна

 Сула взимку
Сула взимку

У неї є чоловік і донька, яких дуже любить. Є власний будинок у Засуллі, де народилася і виросла. Її бентежать запахи скопаної грядки, квітів, зелені, і щоразу по-новому дивує цвіт вишень і тюльпанів навесні. Бачить художниця все це – і народжуються нові теми для творчості. Здається, саме небо благословило Тетяну Іванівну для творення власного мистецтва.
Народилася Тетяна Іванівна Шаріпова 26 липня 1973 р. в м. Ромни. З дитячих років захоплювалася прикладним мистецтвом, особливо живописом. Навчалася в середній школі №7, відвідувала гурток художнього мистецтва. Після закінчення школи хотіла стати декоратором, та не судилося. Під впливом творчості Катерини Білокур та Марії Приймаченко дівчина не уявляла свого подальшого життя без образотворчого мистецтва, тому вступила до Харківського художнього училища. У студентські роки захоплювалася живописом, технікою розпису тканини за допомогою воску. Називається така техніка батік. Вона виникла дуже давно на острові Ява. Традиційний японський батік – це не просто тканина. Вона вважається священною й використовується як оберіг. Сьогодні батіком називають усі види ручного розпису тканини. Перша її робота «Свято Івана Купала» виконана в народному стилі. Будучи студенткою, брала участь у виставці молодих митців, що проходила в Харкові під керівництвом Р.П. Іванової.

Захід сонця
Захід сонця

Сьогодні Т.І. Шаріпова працює вчителем образотворчого мистецтва у СЗОШ №1 ім. П.І. Калнишевського. Зацікавленість технікою розпису тканини передає своїм учням. Більше 10 років у школі працює студія «Палітра», де школярі опановують секрети східного розпису холодним батіком.

Соняшники біля хати
Соняшники біля хати

Серед робіт, які створила художниця, можна побачити пейзажі олією, аквареллю. Є у неї ексклюзивна річ – неперевершена сукня, яку виконала за допомогою техніки батік. Неодноразово її роботи експонувалися в Роменському краєзнавчому музеї, у виставковому павільйоні м. Сум, у міському Будинку культури в експозиційному залі ім. І. Кавалерідзе, у ЗОШ №1, бо переконана, що мистецтво вічне, а краса безмежна!
К. Кочура, старший учитель української мови і літератури СЗОШ №1 ім.П.І.Калнишевського

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *