Л.Струтинський з дружиною Зінаїдою Афанасіївною

Струтинський Леонід Цеславович

Леонід Струтинський в 1938 році, в школі №2
Леонід Струтинський в 1938 році, в школі №2

(1925 – 2009)
Народився 6 квітня 1925 року в м. Ромни – живописець-аматор. Перші уроки малювання отримав у І.І.Желаєва під час навчання в школі №2, яку закінчив в 1940 році.

Краєвид м.Ромен
Краєвид м.Ромен

З 1956 року після закінчення факультету іноземних мов Київського і Мінського педінституту (стаціонарно) учителював у школах Білорусії, м.Ромни (з 1958 р.) та Роменського р-ну. Певний час працював у Роменському медучилищі та школах №№ 8, 4, був перекладачем Роменського машинобудівного заводу (пізніше з-ду «Поліграфмаш»).

Натюрморт
Натюрморт

Користувався також порадами М.П.Раковського, співтворця кіношедеврів «Тіні забутих предків», «Українська рапсодія», «Пропала грамота» та ін., з яким навчався в школі №2 та відвідував там фотогурток, а також місцевих живописців О.О.Северина та М.П.Самохіна. З усіма ними підтримував дружні стосунки.

Пейзаж
Пейзаж

Мріяв з дитинства стати художником. Після Чорнобильської катастрофи в 1986 р. зайнявся живописом. Більшість своїх полотен дарував близьким та знайомим (4 із них – в Німеччині). Кілька картин куплені колекціонерами (в т.ч. із США), в основному із виставок. За два роки до смерті 5 полотен приніс в дарунок Роменському краєзнавчому музеєві, а за місяць до кончини, на особисте прохання П.І.Гончара, подарував 2 картини Національному центрові народної культури «Музей Івана Гончара» в Києві.
Натюрморт
Помер 26 грудня 2009 року.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *