Зима

Комаров Борис Олександрович

Навчання робітників першого метрополітену
Навчання робітників першого метрополітену

(1888 – ?)
Художник без біографії.

Серед багатьох художніх зібрань у Роменському краєзнавчому музеї зберігається кілька творів маловідомого митця Бориса Комарова: (ескіз до «Купця Калашникова», «Сторож водокачки», «Корова», «Купальники», «Безробітні», «Зима» та інші).
На жаль, біографія його невідома, але це не применшує цінності його робіт.
У 1928–1932 р.р. в Москві був членом Асоціації художників революції.
Аналіз творів Б. Комарова свідчить про досить розмаїту палітру творчих пошуків цього художника, що простягаються від суто реалістичних композицій («Типи селян») до кубофутуристичних (композиція «Стиль російської ікони»).
У своїх начерках художник демонструє майстерність і у галузі портретного мистецтва («Дід Московка»). Ця графічна робота важлива для нас і тим, що на ній є напис: «Село Коровинці, 1927 г.». А це дає можливість зробити висновок щодо тісних зв’язків цього художника з Роменщиною. Так само ескіз «Безробітні» (1920 р.) було виконано художником у Ромнах, що засвідчує авторський напис на роботі.
Отже, деякий час у 20-х роках ХХ ст. Борис Комаров жив у Ромнах. Не виключена можливість, що він міг бути і родом із Роменщини або ж мав тут родичів, знайомих, друзів.
Використана література:
С.І Побожій. Забуті художники і Сумщина. – Суми, – Д ВНЗ «УАБ С НБУ». 2008

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *