Колесов Микола Михайлович

Колесов Микола Михайлович

Пейзаж з річкою
Пейзаж з річкою

Художник, скульптор, краєзнавець. Народився 29 лютого 1928 року в м.Ромни Сумської області. Закінчив СШ №1. Миколу під час Другої світової війни ховали на горищі, щоб його не схопили для примусової роботи у Німеччині.

Вожатий М.Колесов в піонерському таборі в с.Піски
Вожатий М.Колесов в піонерському таборі в с.Піски

У 1943 році був призваний до Радянської Армії на сім років. Служив у м.Ташкент (під час війни супроводжував військові вантажі на фронт).

М.Колесов на відкритті пам’ятника І.Калнишевському
М.Колесов на відкритті пам’ятника І.Калнишевському

Проходив службу і в Румунії, закінчив у м.Алчевськ. Сорок чотири роки пропрацював у Ромнах на заводі поліграфічних машин художником-маркувальником. У літній період був піонервожатим та художником у піонерському таборі с. Піски. Провів на заводі виставку своїх картин, які роздарував своїм колегам. Поряд з основною роботою розписував церкву в с.Плавинище.

 Портрет солдата
Портрет солдата

На стіні Роменського краєзнавчого музею знаходиться одна з робіт М.М.Колесова, а в музеї –велика картина «Ілля Муромець» та «Розшуки Леніна в Ромнах». На Покровському узвозі в 1990 році встановлено пам’ятник І. Калнишевському роботи М.М.Колесова.

Осіння дорога
Осіння дорога

З 1980 року – «Ветеран праці Мінлегхарчмашу». Займався іконописом для Івано-Богославської церкви с. Плавинище Роменського району та Василівської церкви в Ромнах. Автор сучасного герба м. Ромни. Автор і виконавець проекту пам’ятника кошовому отаману Запорозької Січі Петру Калнишевському в Ромнах.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *