«Вітрильник вдалині» (1911)

Самбур Аркадій Гесейович

«Будиночки під деревом»
«Будиночки під деревом»

(1911 – 1988)
Український живописець, графік, художник театру. Народився 1 березня 1911 року у Ромнах (тепер Сумська область).
Закінчив Московський робітфак мистецтв імені А. Луначарського (1929) та у 1933 – 1934 роках – Всеросійську Академію мистецтв у Ленінграді, завершив навчання в Московському театральному інституті. Вчителі з фаху – К. Рудаков, П. Уткін, М. Бобішев. Працював у галузі театрально-декораційного мистецтва, станкового живопису та графіки.
У 1935 – 1946 роках був головним художником в театрах Дзауджикау (тепер Владикавказ), Уфи, Куйбишева (тепер Самара), Полтави, в 1946 – 1958 роках – художник-постановник театру Радянської Армії в Одесі, Львові.

Міський пейзаж
Міський пейзаж

Основні твори: художнє оформлення вистав «Зоря» Г. Джімієва (Північно-осетинський державний театр); «Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка (Київський український драматичний театр імені І. Франка); «Ніч помилок» О. Голдсміта (Одеський російський драматичний театр Радянської Армії); картина «Німі свідки» (1947); «Вітер», літографія (1962) та інші. Створив серію етюдів Одеси, Львова, Криму, Дубровника (Югославія), Кавказу, Алтаю. Брав участь у республіканських виставках з 1954 року. З 1958 викладав в ОХУ. Член Спілки радянських художників України.

4 коментарі

    1. Нажаль, редакція альманаху не володіє списком картин художника. Зверніться до Роменського краєзнавчого музею.

  1. Під картинами пушуть дату створення роботи, а не дату народження автора: «Будиночки під деревом» (1911).
    Член не СХ СРСР, а СХ України (точніше Спілки радянських художників України).

    1. Дякую за Ваше уточнення. Відповідні помилки виправлені. Можливо, Ви маєте фото чи додаткову інформацію по біографії художника, перелік та фото його робіт – ми будемо раді додати їх до статті. Цей матеріал був мною взятий з паперового видання альманаху 2017 року, присвяченому художникам Роменщини та зібраний ентузіастами, часом не дуже компетентними, тож не судіть строго.
      З повагою – адміністратор сайту “Ромен” Вячеслав Турченко.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *