Самохін Микола Петрович

Самохін Микола Петрович

(1943 – 2009)

Відродження
Відродження

Народився 11 січня 1943 року в мальовничому селі Перекопівка, що на Роменщині. Там навчався в загальноосвітній школі, де вчителем малювання працював Пивоваров Віталій Леонтійович. Саме цей вчитель і прищепив маленькому Колі любов до малювання. Микола Петрович завжди вдячними словами згадував свого наставника.

Подружжя
Подружжя

По закінченню школи Самохін навчається у Лохвицькому технікумі харчової промисловості, але мистецтва не полишає. Потім служба в армії. Довгий час Микола Петрович працював у Роменській художній майстерні.

Рання риболовля
Рання риболовля

Багато робіт художника знаходиться у приватних колекціях, у Фонді культури України, в Сумському земляцтві у Києві.

Ранок на Сулі
Ранок на Сулі

У творчому доробку майстра і великі олійні полотна, і графіка. Оформляв музей Феодосія Сахна в Смілому, майстерню матері-героїні О.А .Деревської. Допомагав МБК у створенні галереї. Також займався оформленням книжок та літературно-історичного альманаху «Ромен». Любов до рідного краю струменіє з полотен, присвячених історії Роменщини.
Микола Петрович був людиною щедрої душі, на своєму мистецтві так і не навчився заробляти, бо звик віддавати. Хоча не мав спеціальної художньої освіти, проте вмів бачити красу в навколишньому і передав її людям.
Помер 4 листопада 2009 року, похований у м. Ромни.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *