Русін Андрій Іларіонович

Русін Андрій Іларіонович

Копія "Тарас Бульба"
Копія “Тарас Бульба”

Народився 13 грудня 1920 р. у с.Волошнівка в сім’ї колгоспника. Коли майбутньому художнику було 3 роки, померла його мати – хлопчик залишився з батьком , двома сестрами та братом. На жаль, юнакові вдалося закінчити лише 3 класи місцевої школи , тому з 17 років він був змушений працювати конюхом.

Осінні квіти
Осінні квіти

Нелегка доля спіткала молодого художника ще у часи його дитинства, наприклад: для того, щоб заробити собі на власний шмат хліба, митець мусив робити у різних галузях сільського господарства. Робота на селі була вкрай важкою як для дорослих, так і для молоді.

Копія «Дівчата в лісі»
Копія «Дівчата в лісі»

Тому, коли Андрій був пастухом – трапилася біда: хлопця вкинули до компостної ями, де він простояв день та ніч у воді. А під час нелегких зимових робіт, коли хлопець ніс сніп сіна, випадково впав та пошкодив хребет, що, у свою чергу, стало першопричиною подальших проблем зі здоров’ям.
Незважаючи на те, що стан Андрія Іларіоновича погіршується, він починає захоплюватися мистецтвом: ходить на зібрання митців-художників, досліджує картини відомих майстрів. Неймовірне враження справила на нього картина Івана Шишкіна «Ранок у сосновому лісі», через яку у митця прокинулося велике бажання малювати. Мине не так багато часу – і хвороба бере верх: прикувала художника до ліжка.

Копія «Три богатирі»
Копія «Три богатирі»

Увесь цей час хворого Андрія доглядала бабуся, а вже у 1945 році, коли повертається його майбутня дружина Галина з Німеччини, то вона бере на себе опіку над чоловіком. В 1946 році пара одружилася, у щасливому шлюбі вони мали п’ятьох дітей: Павла, Віру, Надію, Івана та Петра.
Завдяки дружині, роботи митця знані по всьому світу. Його картини були представлені на різноманітних конкурсах, виставках. Наприклад, у Санкт-Петербурзі художник став переможцем конкурсу, де його роботи визнали найкращими і запропонували переїхати до Петербурга. Але потріотично налаштований Андрій відмовляється, бажаючи залишитися в рідному селі.
Помер Русін Андрій Іларіонович 16 жовтня 1991 року.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.