Тамара Марченко народилася 1 березня 1951 року в учительській родині на Чернігівщині. Закінчила уславлений філологічний факультет Ніжинського педінституту імені М. Гоголя в 1973р. Гоголівський вуз завжди був багатий творчими традиціями, тому стала слухачем літературної студії, якою керував член спілки письменників П. О. Сердюк. Саме тут формувався світогляд, шліфувалися «проби» бранців пера. Це був період, коли дозрівали й набирали сили поетичні таланти В. Сапона, Т. Шаповаленко, В. Ященка, О. Нестеренка, В. Попка та інших, знаних тепер в Україні журналістів, поетів, письменників.
Більше 35 років учителює в Пустовійтівській ЗОШ І-ІІІ ступенів на Роменщині, куди приїхала за направленням після закінчення інституту. Упродовж багатьох років керує шкільним гуртком «Проба пера», із якого вийшло немало обдарованих особистостей. Пише поезії, замальовки, статті, які друкувалися в періодиці. Каже, жартуючи, що за шкільні роки педагогічного життя стратила свій поетичний дар на шкільні сценарії, пародії, віршики-посвяти, так і не заявивши про себе серйозно у виданнях. А ще керує меморіальним музеєм Леоніда Полтави, бореться за створення музею учителя-поета Й. М. Дудки. Донька Олена працює в прес-службі Чернігівського облво, видала збірки поезій «Восьма нота-для тебе» та «Музей людей». 2008 року стала дипломантом міжнародного конкурсу «Гранослов».
Край Калнишевського, талановитих земляків, тихоплинної Сули надихає на творчість. Запрошуємо до знайомства з поезіями Тамари Марченко.