Народилася пані Валентина 21 січня 1957 року на Роменщині в селі Волошнівка. В 1974 році закінчила місцеву школу, вступила до Роменського сільськогосподарського технікуму, який закінчила в 1976 році. Працювала в колгоспі економістом з оплати праці, 5 років – заступником голови колгоспу.
Закінчила філологічний факультет Сумського педінституту. Останні 32 роки працює в школі –спочатку вожатою, а потім – учителем української мови та літератури, і всі 32 роки – учителем образотворчого мистецтва.
Очолює методичне об’єднання учителів образотворчого мистецтва району. Заміжня, має доньку і сина, трьох онуків.
Захопилася петриківським розписом з 1995 року, поступово самотужки вивчала цей складний вид мистецтва.
Ось як говорить сама майстриня про своє захоплення: «Петриківський розпис, як один з найколоритніших в Україні, привабив своїм різнобарв’ям, теплотою, що так зігрівають душу, додають в кожен прожитий день оптимізму, сонця, надії.
Коли траплялися найскладніші життєві ситуації, коли доводилося переживати різні негаразди в житті – рука тяглася до пензлика. Перебуваючи в Петриківці на майстер-класах у найпрекрасніших майстрів, почула від них різні історіі. Колись цей вид творчості допомагав лікувати душу, він проганяв тривоги, печалі і допомагав по-новому дивитися на світ та знаходити себе в ньому. От і мала нагоду переконатися в цьому на власному досвіді. Тепер усім раджу та допомагаю освоїти диво-розпис, відчути його цілющу силу».
Неодноразово брала участь у виставках майстрів декоративно-ужиткового мистецтва місцевого, районного та обласного значення. 2015 року провела майстер-клас на виставці декоративно-ужиткового мистецтва у селі Шаповалівка Конотопського району Сумської області на Всеукраїнському святі «Конотопська битва» з нагоди 356-річчя перемоги гетьмана Івана Виговського над московськими військами в бою під Конотопом. У 2015 та 2016 роках презентувала свою творчість на районному святі «Калнишева рада», що традиційно проходить у селі Пустовійтівка Роменського району.
ЇЇ роботи зберігаються вдома, дещо – у Волошнівській ЗОШ, багато робіт нині знаходиться у приватних колекціях поціновувачів, в різних куточках світу.