Джолос Любов Іванівна

Джолос Любов Іванівна

А завтра в бій
А завтра в бій

(1913 –1998)
Народилась 6 січня 1913 року в м. Ромни у сім’ї залізничника. В 1930 р. закінчила Харківський художній технікум, а в 1936 р. – Харківський художній інститут.
Працювала в галузі станкової і книжкової графіки, плакату. у «Детиздат», журналах «Жовтеня», «Піонерія», видавництвах «Молодь», «Веселка», «Радянська школа», «Мистецтво» та інших. Голова художньої ради з графіки при Харківському художньому фонді (1964–1966).

Щоб сади цвіли
Щоб сади цвіли

Учасниця республіканських, всесоюзних, зарубіжних мистецьких виставок з 1939 року. Авторка естампів, ліногравюр, літографій, плакатів. Основні теми: людина й природа, шевченкіана, подвиг радянського народу у Другій світовій війні, людська пам’ять. Ліногравюри створені у символічно-метафоричному ключі з контрастним зіставленням штрихування, використанням м’яких ритмів вертикалей та горизонтальних форм, темних і світлих мас, які створюють монументальність образів.
В ілюстраціях Джолос вміло відобразила ґротескний дух казок. У співавторстві з чоловіком оформила десятки книжок для дітей. На початку 2-ї світової війни ініціювала випуск агітвікон та плакатів. Роботи зберігаються в НХМ Закарпатської, Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Миколаївської, Полтавської областей, ХМ, ДТГ (Москва).
Виконувала ілюстрації до книг В.Маяковського, Т.Шевченка (1938р.), Л.Толстого (1947р.), П.Тичини, М.Рильского (1964 р.). Автор серії ліногравюр «Щоб сади цвіли» та інщих.
Художник, графік, член Національної Спілки художників УРСР (1950). Колекція творів зберігається в Роменському краєзнавчому музеї.
Померла 17 жовтня 1998 року. Похована в м.Харків.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *