(Лисичанськ, Сєвєродонецьк)
1 серпня 2014 року до м. Сєвєродонецька Луганської області направлений зведений аварійно-рятувальний загін ДСНС України Міжрегіонального центру швидкого реагування (м. Ромни, Сумська область) для проведення відновлювальних робіт на об’єктах та системах життєзабезпечення населених пунктів Луганської області.
Загін рятувальників у складі 100 чол. особового складу та 20 од. техніки спільно з комунальними службами регіону оперативно відновлюватимуть інфраструктуру м. Сватове, зокрема проводитимуться роботи з відновлення електро – та водопостачання, ремонт адміністративних будівель, освітніх та медичних закладів, відновлення транспортного сполучення, розмінування території міста.
Керівником зведеного аварійно-рятувального загону ДСНС України призначений полковник Біляєв Сергій Васильович – начальник Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який перебуває на цій посаді вже 18 років. Учасник бойових дій (розмінування). Нагороджений 10-а нагородами, в т.ч. чотирма державними: Відзнаками Президента України – медалями «За бездоганну службу» ІІІ та ІІ ступенів, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України. Має почесне звання «Заслужений працівник цивільного захисту».
Після завершення робіт на території м. Сватове, рятувальники проводитимуть відновлювальні роботи у інших населених пунктах Луганської області.
З 4 серпня зведений аварійно-рятувальний загін ДСНС України Міжрегіонального центру швидкого реагування (м. Ромни, Сумська область) розпочав відновлювальні роботи на об’єктах та системах життєзабезпечення населених пунктів Луганської області, зокрема у м. Лисичанськ.
За минулу добу рятувальники ДСНС України роздали 1,5 т. гуманітарної допомоги та підвезли для жителів 8,7 кубів води.
З метою зменшення та нейтралізації негативного психічного стану населення м. Лисичанськ, психолог ДСНС України майор служби цивільного захисту Сергій Павлюк розпочав надавати кваліфіковану екстрену психологічну допомогу та відвідувати мешканців міста, аби допомогти їм швидше адаптуватися до нових умов проживання. Наразі проводиться поквартирний обхід будинку №17 3-го мікрорайону Жовтневої революції. 4 серпня психолог відвідав та надав індивідуальну психологічну допомогу мешканцям більш ніж 30 квартир будинку.
“Загалом люди нині перебувають у шоковому стані. Проте дезорганізації не спостерігається. Ми й надалі надаватимемо жителям міста психологічну допомогу, аби стабілізувати їх емоційний стан та зняти психологічну напруженість”, – зауважив психолог ДСНС України Сергій Павлюк.
Основною проблемою для мешканців Лисичанська є забезпечення водою та продуктами харчування. Рятувальники ДСНС України спільно з міською владою та заводом «Азот» налагодили постачання води та харчів.
«Сьогодні, ми можемо констатувати, багато людей залишилися не тільки без даху над головою, але і без будь-якого одягу. Тому наш загін разом з мешканцями м. Ромни проводить у місті збір гуманітарної допомоги, яку ми плвнуємо до 1 вересня доправити до м. Лисичанськ. Ми хочемо, аби діти цього міста пішли у школу щасливими», – зазначив Сергій Біляєв.
Вже майже два тижні на Луганщині, у місті Лисичанськ, працює підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій – зведений аварійно-рятувальний загін Міжрегіонального центру швидкого реагування (м. Ромни, Сумська область). На Донбас сумські надзвичайники прибули для проведення відновлювальних робіт буквально відразу після того, як місто було звільнене силами АТО від терористів.
«Обстановка в Лисичанську виявилася вкрай не простою, – зазначив начальник МЦШР ДСНС України полковник служби цивільного захисту Сергій Біляєв. – Серед всіх визволених населених пунктів Луганщини найскладніша ситуація виявилася саме у цьому місті. Відступаючи з Лисичанська, терористи намагалися завдати якомога більше руйнувань інфраструктурі міста: підірвані мости, розграбовані магазини, автозаправки, пошкоджені об’єкти водо- та енергопостачання. Крім того багато об’єктів міста виявилися просто заміновані, що істотно ускладнює роботу ремонтних бригад, які займаються відновленням життєдіяльності міста.
Саме тому ДСНС України направила сюди наш підрозділ, який здатний виконувати практично весь спектр аварійно–рятувальних та відновлювальних робіт. Наші піротехніки та водолази буквально цілодобово ретельно обстежують місцевість та звільняють населений пункт від вибухонебезпечних предметів, яких тут виявилося дуже багато.У складі загону також кінологи зі своїми чотирилапими вихованцями, які шукають людей під завалами. Роботи на висоті ювелірно проводять наші рятувальники, які звільняють будівлі від зруйнованих конструкцій. Для проведення таких робіт ми маємо спеціальну техніку, спорядження, засоби малої механізації, автономний гідроінструмент та навчений і натренований персонал. В першу чергу ми працюємо на найбільш складних ділянках, де не впораються звичайні комунальники, або на об’єктах соціальної сфери – лікарнях, школах, дитячих садках, які потрібно у найкоротший термін повернути до нормального функціонування. Паралельно проводимо локальні монтажні та будівельні роботи. У безпосередньому контакті з місцевим населенням – під час підвозу питної води, роздачі обідів чи якихось товарів першого вжитку – головну свою мету ми вбачаємо у донесенні відчуття до зневірених (а таких тут достатньо), що вони не залишаться зі своєю бідою наодинці. Ми пояснюємо людям те, що складнощі даного періоду ми обов`язково здолаємо, і зробимо це разом. Зараз лисичанці, які були змушені покинути місто на час окупації терористами чи на час бойових дій, поступово повертаються до своїх домівок. І це перша ластівка майбутнього добробуту і стабільності».
«Томашівський міст на Луганщині буде відновлено у найкоротший термін» – запевняють рятувальники ДСНС
Зведений загін МЦШР ДСНС України продовжує відновлювальні роботи на Луганщині. Серед першочергових завдань, які поставили перед собою роменські рятувальники – відновлення підірваного терористами мосту. 22 травня травня цього року бойовики так званої «Армії Південного Сходу» підірвали автомобільний міст “Томашівський” (Новодружеський) через річку Сіверський Донець між Рубіжним та Лисичанськом Луганської області. Це один з трьох мостів через Сіверський Донець сполученням залізничний вокзал «Рубіжне» та смт. Новодружеськ . Водолазний розрахунок МЦШР обстежив міст (загальна довжина якого 94 метри та ширина 11 метрів) та прилеглу акваторію водойми навколо зруйнованої конструкції на предмет закладеної вибухівки. Після чого бійці ДСНС приступили до відновлення важливого об`єкту інфраструктури Донбасу. Для цього була задіяна інженерна техніка, спецінструменти та досвідчений персонал.
Сергій Біляєв, начальник зведеного загону: етапи робіт, які ми вже провели та маємо провести на даному об`єкті, – це демонтаж підірваних терористами залізобетонних конструкцій мосту та пошкоджених металічних загороджень, підсипання та обвалівка пошкоджених прольотів мосту, підготовка поверхні та монтаж залізобетонних плит, проведення зварювальних робіт по установці металевих огорож. І основний, на наш погляд етап, – це фарбування поручнів мосту у кольори національної символіки України. На відкриття відновленого мосту має прибути особисто уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту на Сході країни Ірина Геращенко, і наші рятувальники зроблять все залежне від них, щоб пуск мосту відбувся якнайшвидше, символізуючи повернення життя регіону до миру та стабільності. 26 серпня на Луганщині, у Лисичанську, відкрив свої двері для малечі після вимушеної паузи дитячий садочок «Світлячок». 2 тижні знадобилося бійцям зведеного загону Міжрегіональнгого центру швидкого реагування ДСНС України (м.Ромни Сумська обл.) для його повного відновлення після руйнування. «Одразу по приїзді на Луганщину наш зведений загін приступив до відновлення інфраструктури регіону, віддаючи перевагу саме об`єктам соціальної сфери, – зазначив начальник загону рятувальників Сергій Біляєв. Біда не обійшла стороною навіть дошкільний заклад «Світлячок», розрахований на 250 діток. Внаслідок мінометного обстрілу терористами повилітала більшість вікон будівлі, постраждали дах, стіни, меблі, приладдя, прилегла територія – така сумна картинка постала перед нами на початку робіт півмісяця тому. Але нема таких завдань, яких не можуть виконати люди, що обрали собі за професію порятунок та допомогу. Доводилося бути і муляром, і штукатуром, і вантажником, і слюсарем, і склярем. Позаду копітка, виснажлива щоденна праця. Сьогодні дитсадок «Світлячок» знову почав працювати, і більшої радості для нас, рятувальників, годі й чекати. На цю урочисту подію ми привезли для дітлахів солодощі, а також подарували їм Прапор Державної служби України з надзвичайних ситуацій як оберіг, як символ обов’язкового відновлення всього Донбасу».
На відкриття садочка завітали рятувальники, керівник загону Сергій Бііляєв та чотирилапі рятувальники Кінологічного центру МЦШР. Дітлахи були щасливі і з задоволенням гралися із собаками. Адже саме спілкування з тваринами допомагає малюкам швидше забути про воєнні дії на Сході країни. Вихованці та співробітники дитячого садка щиро вдячні рятувальникам за їхню допомогу. У відповідь колектив закладу надіслав Голові ДСНС України лист, у якому вони висловлюють щиру подяку Голові Служби Сергію Бочковському, начальнику МЦШР ДСНС України Сергію Біляєву, психологу Сергію Павлюку та рятувальникам загону за небайдужість до людського горя та допомогу у відбудові Лисичанська.
“Коли вихователі та інші працівники дошкільного закладу вперше побачили наслідки обстрілів у нашому дитячому садку, то жахнулися: потрощені майже всі вікна, вирвані рами, розбиті павільйони, посічені осколками стіни, меблі і навіть іграшки. Сильно постраждали зелені насадження, дерева. Вкрилися воронками від снарядів асфальтне покриття та ігрові майданчики. З великою подякою ми сприйняли допомогу від рятувальників. Вони змогли швидко, оперативно, якісно виконати великий обсяг робіт по відбудові зруйнованого. Дуже важливими для нас була не тільки практична допомога, але й психологічна підтримка, щирі слова співчуття рятувальників, а також – і гуманітарна допомога для дітей нашого дитячого садка: канцелярські товари, засоби особистої гігієни, іграшки, одяг. Адже багато сімей наших вихованців залишилися і без житла, і без засобів існування. Все це допомогло нам якнайшвидше відновити роботу дитячого закладу. Сьогодні у відремонтованих групах вже лунають дитячі голоси. І хоча діти ще дуже налякані, але з усмішками зустрічають своїх добрих ангелів – рятувальників загону ДСНС України. Щира подяка Вам, Сергію Станіславовичу, та вашим співробітникам за людяність, щирість і за те, що не залишили нас і наших вихованців у біді”, – йдеться у листі.