Спортивний Ромен

Спортивна Роменщина

Роменська земля вельми багата на власних чемпіонів та рекордсменів – від обласних до світових першостей.
Місто має славні спортивні традиції і по праву пишається своїми вихованцями, які у всі часи гідно захищали честь міста, області та держави на найпрестижніших змаганнях.
У місті функціонують:
2 стадіони, 38 спортивних майданчиків, 3 майданчики з синтетичним покриттям, 3 футбольні поля, 1 тенісний корт, 13 спортивних залів та 11 майданчиків з тренажерним обладнанням. Працює 13 спортивних клубів, з них 9 у загальноосвітніх школах міста, ФК «Електрон», спортивний клуб коледжу СНАУ «Юність», спортивний клуб «Ромен» та спортивний клуб ВПУ, 2 дитячо-спортивні школи – ДЮСШ відділу освіти і ДЮСШ профкому РКВТО «Талан».
На сьогоднішній день у місті працює 20 вчителів фізичного виховання загальноосвітніх шкіл ; 11 викладачів фізичного виховання ВПУ, коледжів; 22 тренери ДЮСШ. У п’яти дошкільних навчальних закладах працюють інструктори із фізичного виховання.
З метою підтримки здорового способу життя у місті щорічно проводяться:
фізкультурно-оздоровче свято «Тато, мама і я – спортивна сім’я», масові легкоатлетичні пробіги вулицями міста, присвячені Дню Перемоги, Дню фізичної культури і спорту, Дню міста, масові змагання «Козацькі забави», присвячені Дню молоді, Дню Незалежності України та «Роменської масляної»

ДЮСШ відділу освіти – центр фізкультурно-спортивного життя міста

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За роки діяльності ДЮСШ стала справжнім центром фізкультурно-спортивного життя міста, кузнею рекордсменів та майстрів спорту.
Основними напрямками роботи школи є гармонійний розвиток особистості, фізична підготовка, зміцнення здоров’я дітей засобами фізичної культури і спорту, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту.
Дитячо-юнацька спортивна школа має свою славну історію, традиції, своїх героїв. Легка атлетика: Михальченко Лариса – учасниця Олімпійських Ігор в Сеулі, призер Чемпіонату світу, неодноразова переможниця міжнародних змагань. Тетерюк Лариса – учасниця Олімпійських Ігор в Сіднеї, Андрющенко Юрій, Хоменко Микола, Євстифєєв Сергій, Маленко Юрій, Ткаленко Олег, Мулін Олександр – переможці та призери міжнародних змагань
– Вихованка ДЮСШ відділу освіти Чишко Марина у 2008 році брала участь у 13-х літніх Паралімпійських іграх у Пекіні, де завоювала 4 місце на дистанції 100 метрів.
Футбол: Чижик Євген – гравець команди чемпіона СРСР 1983 року «Дніпро» Дніпропетровськ, Гальченко Віктор, Ковальов Олександр, Гирко Микола, Болотов Олександр – гравці команд майстрів, Прудіус Владислав – чемпіон України в складі «Динамо» Київ, який входив до складу збірної України з футболу 1993-94 років. Білецький Максим – член національної збірної України 2005 року.
Майстри спорту зі спортивної гімнастики: Кошарна Алла, Лохань Валентика, Вовк Ольга, Шелехова Олена, Карусова Світлана.
Майстер спорту України з боротьби дзюдо Хмелюк Олександр, Бережний Дмитро, Шостак Анна – майстер спорту міжнародного класу
– В складі збірної команди України Анна Шостак брала участь у вересні 2009 року в ХХІ Дефлімпійських іграх серед спортсменів із вадами слуху (Тайвань), де зайняла друге місце і завоювала срібну медаль .
Успішний виступ наших олімпійців був відзначений урядом держави, і Ані присвоєно звання Майстра спорту України Міжнародного класу з боротьби дзюдо та вручено Президентом України Віктором Ющенком Орден мужності ІІІ ступеня.
Серед вихованців ДЮСШ є відомі в Україні тренери:
Євтушенко Леонід Макарович – тренер збірної команди України з гандболу
Андрющенко Юрій Миколайович – тренер збірної команди України з легкої атлетики
Бабенко Олександр Степанович – тренер збірної команди України зі спортивної гімнастики.
Значний внесок у розвиток спорту в нашому місті внесли тренери-викладачі, які свого часу працювали в школі : Васюта В.Г., Богданов М.Ю. Яременко В.А. ( л.атлетика)
Бабенко В.М., Федорченко В.І.,, Сінайський В.В. ( гандбол)
Оніщенко Т.К.,Кліменко В.Ю., Савченко М.І., Яременко В.А. Дрозденко Л.М. ( спортивна. гімнастика )
Гречаний В.К., Болотов О.І., Янголь Володимир, Янголь Валерій ( футбол )
Саме їм та вмілим керівникам школи, які її очолювали в різні роки: Гречаний В.К., Цимбал Р.С., Богославський Ю.А., Мініцький А.М., Джур А.П., ми завдячуємо і давніми добрими традиціями і високим рівнем підготовки наших спортсменів.
Сьогодні, коли суспільство б’є на сполох у зв’язку із загрозою наркоманії, алкоголю, СНІДу, дитячої безпритульності, що набувають загрозливого поширення серед молоді, фізкультура і спорт є одним із найнадійніших рятівних та профілактичних засобів.
Сучасна людина, вступаючи в життя, добре розуміє, що однією із складових частин успіху є саме спорт, що дає людині насамперед моральне загартування, вміння і готовність переборювати труднощі і йти до поставленої мети. Тому молодь охоче відвідує спортивні секції, здобуваючи необхідні, як повітря навички здорового способу життя.
На даний час у ДЮСШ працює 4 відділення : легка атлетика, футбол, гімнастика спортивна, боротьба дзюдо, в яких займається понад 350 дітей із загальноосвітніх шкіл та дитячих садків міста, з якими працюють досвідчені тренери : Савицький М.В., Савицька В.В., Кармазін О.О., Шепель О.В., Джур А.П., Момоток Т.В., Стрелець С.В., Богуш О.Г., методист ДЮСШ Кошарна А.О. Вони щедро передають свій досвід молодим колегам : Гейко І.В., Слободяник О.Є., Павленко І.В., Ковальчуку С.В.. Хочеться особливо відзначити те, що більшість із них – це колишні випускники нашої школи, які після закінчення учбових закладів повернулися в рідні стіни і продовжують справу своїх наставників, підтримуючи і примножуючи славні традиції школи.
Спортивні рекорди – це сплав сили, цілеспрямованості, волі, характеру і спільних зусиль тренера і спортсмена. Дуже не просто поєднати в одній особі сувору вимогливість і ніжне батьківське піклування, виховати спортивну злість і поєднати її з повагою до суперника, навчити долати труднощі і попередити «зіркову хворобу» від перших успіхів. Саме такими секретами педагогічного впливу володіють наші тренери. Тому і не дивно, що вихованці ДЮСШ – переможці і призери обласних і всеукраїнських змагань. Наші спортсмени постійно входять до складу збірних команд області, захищаючи честь нашого міста на змаганнях різного рівня.
Систематично відділом із питань фізичної культури і спорту виконавчого комітету Роменської міської ради забезпечується проведення міських спортивних ігор,спартакіада учнівської молоді та студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації із видів спорту,участь збірних команд міста в щорічній обласній та галузевих спартакіадах, інших масових спортивних заходах.
Було проведено основні фізкультурно-спортивні заходи:
– традиційний турнір зі спортивної гімнастики, присвячений пам’яті К.Зеленко;
– змагання “Тато, мама і я- спортивна сім’я” серед дошкільних і учбових закладів;
– міські змагання на призи клубу “Шкіряний м’яч”;
– турнір із міні-футболу, присвячений пам’яті В.М.Окіпного;
– Спартакіада серед ССУЗів ;
– Чемпіонат України з КЕМПО та КОБУДО
– традиційний турнір із рукопашного бою та боротьби дзюдо, присвячений воїнам-афганцям;
– „Козацькі розваги”, присвячені проводам зими
– Олімпійський день бігу
– традиційний турнір із волейболу, присвячений пам’яті героїв Крут
– змагання з видів спорту , присвячені Дню молоді, Дню Конституції України ,Дню Незалежності України та інші.

Покращення матеріально – технічної бази спортивної галузі міста Ромни.

За 2006-2008 роки збудовано три спортивні майданчики з синтетичним покриттям. У 2008 році з міського бюджету виділено додатково 350 тисяч грн. Проведено ремонт гімнастичного та борцівського залів ДЮСШ відділу освіти на суму 146 тисяч грн..,побудована огорожа стадіону, виготовлений проект «Реконструкція основного футбольного поля, гостевих трибун та благоустрою прилеглої території» на стадіоні спортивного комплексу ім. В. Окіпного.
Спортивно-масову та оздоровчу роботу серед інвалідів у місті проводить регіональний центр “Інваспорт” (легка атлетика, міні-футбол, шашки, шахи) (Гобов С.І. – тренер-викладач).
Для занять людей із вадами зору, опорно-рухового апарату надаються приміщення спортивного комплексу ім. В. Окіпного та спортивний зал ВПУ.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Заняття в групах і спортивних секціях проводяться безкоштовно.
Спортсмени – інваліди неодноразово брали участь у Всеукраїнських змаганнях із міні-футболу, легкої атлетики та успішно захищали спортивну честь країни на чемпіонатах Європи,Світу.
За 2001-2004 роки чемпіонами України з легкої атлетики, міні-футболу, інвалідів із вадами зору стали:
М.Назаріна,В.Колодяжний,Г.Овчинко,Е.Мірошніченко,М.Топчій,Д.Яічко, Д.Волошінов.
В 2005 році в зимовому чемпіонаті України з легкої атлетики в м.Запоріжжя чемпіонами стали ЯічкоД., Зіма Д., Волошинов Д., Кубатко О.
У Всеукраїнських зм

аганнях серед інвалідів «Повір у себе» в м.Миколаєві Світлана Бялас стала бронзовим призером .
Мірошниченко Євген – член збірної України з міні-футболу, учасник чемпіонату світу, МС України.

Футбол

Футбольна команда “Електрон” була створена в 1961 році на базі заводу АТС (першим тренером футболістів був Гречаний Віктор Карпович) .
Через три роки роменці стають чемпіонами області. Впродовж більш ніж двадцяти років команда – постійний учасник обласних змагань із футболу .
Нові яскраві сторінки були вписані в історію роменського футболу, коли його очолив Олександр Кваша. Під його керівництвом “Електрон” відразу заявив про себе, стає срібним і бронзовим призером першості області, здобуває право представляти Сумщину в першості України серед колективів фізкультури.
В історії роменського футболу була навіть зустріч „Електрону“ зі славнозвісним донецьким „Шахтарем“ на стадії 1/8 фіналу Кубку України, яка відбулася в Донецьку 19 жовтня 2002 року.
Футбол розвиває не тільки м’язи, а й мислення, формує особистість. Адже молодь, захоплена спортом, – це майбутнє нашого народу. Широке залучення дітей до футболу – це основа розвитку національного футболу. Бо він – наша світова слава!

ГАВРАСЬ С.П.

З 1981 року в нашому місті постійно проживає і веде активну спортивну діяльність Гаврась С.П.
– Сергій Гаврась – майстер спорту міжнародного класу з метання списа. Кращий результат 86 м 24 см.
– Член збірної команди СРСР з 1982 по 1989 роки.
– Встановив чотири рекорди України. П’ятикратний чемпіон і призер чемпіонатів СРСР.
– Переможець Кубка СРСР.
– Завоював 18 медалей на чемпіонатах України (8 золотих). Рекордсмен України з кількості завойованих медалей (18 шт.) серед метальників списа.
– Завойовував медалі на чемпіонатах України з 1980 по 2002 роки ( 22 роки).
– Фіналіст Всесвітньої Універсіади „ Дружба -84”.
– Бронзовий призер „Ігор Доброї волі”.
– Тринадцатикратний чемпіон і призер чемпіонатів світу, Європи, Олімпійських ігор серед ветеранів.
– Першим в історії роменського спорту став майстром спорту міжнародного класу, першим роменцем- чемпіоном СРСР, першим роменцем – чемпіоном світу (тричі), першим Олімпійським чемпіоном серед ветеранів 2002 року та у 2005 році в м. Едмонтон (Канада).
– Пенсіонер із 1993 року за вислугою років (за спортивні досягнення).
– Своїми спортивними досягненнями Гаврась С.П. прославляє місто, Сумщину, Україну на міжнародних аренах. Роменці пишаються успіхами нашого земляка.
Відповідно Указу Президента України від 2 серпня 2006 року № 667/2006 „Про національний план дій щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту” , розпорядження голови облдержадміністрації від 30.10.06. № 555 „Про стан та перспективи реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту області» була прийнята міська «Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки» та «Програма будівництва, реконструкції, ремонту та оснащення спортивних споруд міста на період до 2011 року» та затверджені завдання і заходи програми.
За 2006-2008 роки збудовано три спортивні майданчики з синтетичним покриттям. У 2008 році з міського бюджету виділено додатково 350 тисяч гривень. Проведено ремонт гімнастичного та борцівського залів ДЮСШ відділу освіти на суму 146 тисяч гривень, побудована огорожа стадіону, виготовлений проект «Реконструкція основного футбольного поля, гостевих трибун та благоустрою прилеглої території на стадіоні спортивного комплексу ім. В.Окіпного».
Тому , сподіваємось, що за підтримки міської влади буде завершена реконструкція спортивних об’єктів міста, що дасть можливість покращити умови для занять фізичною культурою і спортом та примножити новими рекордами спортивну славу нашого древнього і вічно юного міста.
Мельник В.Л.

СПОРТИВНА СЛАВА РОМЕНЩИНИ

Список голів комітету із фізичної культури і спорту в місті РОМНИ:
Василевський Олександр Сергійович 1959
Білоножко Микола Павлович 1960-1968
Гуділін Володимир Петрович 1969-1972
Гейко Володимир Петрович 1973-1976
Алфьоров Володимир Іванович 1977-1982
Окіпний Володимир Михайлович 1983-2003
Мельник Володимир Леонтійович.
1960 рік. На базі школи № 7 у місті Ромни відкрита 1-а спортивна школа з легкої атлетики. Директор – тренер-випускник Ленінградського технікуму фізкультури Гобов Сергій Іванович. Тренери: з важкої атлетики, легкої атлетики -Запорожець Володимир Петрович, із ручного м’яча -Бабенко Віктор Михайлович. Перші випускники – перші ластівки роменських легкоатлетів, чемпіони Сумської області: 1.Серед школярів: стрибки в довжину: Скиба Надія Миколаївна 2.Біг 100 м -Швидко Галина Миколаївна. 3. Біг 400м – Кахновська Раїса Михайлівна. 4. Десятиборство – Коновалов Олег Григорович 5. 110м із бар’єрами – Явтушенко Леонід Михайлович, пізніше старший тренер жіночої команди України з ручного м’яча.
1961 рік. Відкрито спортивну школу міськвно. Перший директор Гречаний Віктор Карпович. У період із 1963 по 1980 роки гриміла по всьому Радянському Союзу спортивна слава кафедри фізкультури Роменського сільськогосподарського технікуму, в якому викладачами-тренерами працювали: Гобов Сергій Іванович -легка атлетика, лижні гонки, біатлон. Чакригін Венеамін Михайлович – плавання, велоспорт. Корнієнко Дмитро Якович – боротьба вільна.
Чемпіонами області і України серед сільськогосподарських технікумів, ВНЗ і ОПС стали:1.із вільної боротьби: Леонов В’ячеслав Миколайович, Головко Василь Васильович. 2.із легкої атлетики: біг 100, 200м; Мініцький Анатолій Миколайович, Живоглядов Олексій Якимович. 3.Біг 400м – Федина Олексій Михайлович, Папій Іван Петрович. 4. Стрибки у висоту та довжину: Бондаренко Олександр Олексійович, Нудьга Михайло Романович. Метання диска, списа: Гриценко Василь Олексійович.
Особливою популярністю у сільськогосподарському технікумі користувалися лижні гонки та біатлон. Починаючи з 1965 року, 15 разів чоловіча та жіноча команди техні куму ставали чемпіонами України і захищали спортивну честь республіки на Всесоюзних змаганнях. Першими чемпіонами України стали: Андрющенко Юрій Миколайович, пізніше чемпіон Радянського Союзу, майстер спорту міжнародного класу зі спортивної ходьби і старший тренер України. Гайкалов Петро Георгійович -чемпіон Радянського Союзу, чемпіон Збройних Сил та дружніх армій, нині полковник у відставці. Високих результатів у біатлоні і в лижних гонках досягли і були чемпіонами України серед технікумів і ВУЗів, ЦС ДСО «Колос»: Бережна Галина Миколаївна, Детюк Галина Іванівна, Тесленко Галина Іванівна, Юрченко Валентина Григорівна, Дика Валентина Миколаївна, Андрійченко Любов Михайлівна, Гусак Людмила Петрівна, Прохор Ольга Григорівна, Башта Володимир Костянтинович, Самсоненко Василь Михайлович, Детюк Анатолій Іванович, Прядко Микола Олександрович, Вовк Іван Миколайович, Осадчий Анатолій Володимирович, Кочерга Михайло Григорович, Бизов Анатолій Кирилович, Сидоренко Віктор Іванович, Вовченко Сергій Григорович, Бор Андрій Дмитрович, Гончаров Михайло Іванович, Леонов Дмитро Миколайович, Дженай Сергій Григорович.
Завдяки директору технікуму Семенову Степанові Миколайовичу була створена сучасна для того часу спортивна база: лижодром,, лижні траси, на яких неодноразово проводилися республіканські першості. Душею команди і зразком для спортсменів був Кулеба Іван Дмитрович, який також навчався в той час у технікумі, далі він виріс до секретаря комсомолу району, обкому, республіки і працівника МЗС України. Спортсмени, тренери, кафедра фізкультури технікуму за досягнуті успіхи щорічно нагороджувалися дипломами, грамотами Міністерства сільського господарства, республіканським, всесоюзним Комітетом фізичної культури і спорту; технікум також був нагороджений за перемогу у Всесоюзному конкурсі: «Від значка ГПО до олімпійської медалі». Не старіють душею колишні чемпіони . Так, Галина Тесленко і Анатолій Осадчий у 2009 році виконали нормативи майстрів спорту України та запрошені на зимові Олімпійські ігри, які будуть проводитися у Словаччині серед ветеранів.
Статтю підготував Гобов С. І.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *